Ne všechny studentské účty jsou výhodné. Kterým je lepší se vyhnout?

Studenti obvykle mají v bankovním světě celou řadu různých výhod, které mohou pravidelně čerpat. Mezi takové výhody rozhodně patří i specielní bankovní účty. Takové, které jsou určené hlavně mladým lidem. Pokud splní podmínky, mohou si užívat různých výhod, které jsou s nimi spojeny. Jaké hlavní plusy dnes studentské účty obvykle nabízejí? Jsou to takové:

  • Bezplatné vedení účtu
  • Bezplatné výběry z bankomatů
  • Finanční odměny

Ne u každé banky jsou ale studentské bankovní účty reálně výhodné. Musíme říci, že u většiny bank se nemáte čeho obávat. Potom tu jsou ale i takové, kde není úplně nejlepším nápadem si konto zakládat. O jaké konkrétní banky se jedná? Na to se podíváme společně.

Contents

Raiffeisenbank ekonto student

Tato banka obecně láká na různé výhody. Jak pro soukromé osoby, tak i pro podnikatele. I proto je celkem nepochopitelné, že pokud jde o studentské účty, tak musíme říci, že nejsou zase až tak výhodné, jak by se mohlo na první pohled zdát. Raiffeisenbank ekonto student má totiž jednu velkou nevýhodu. A tím je poplatek za vedení daného konta. Žijeme v době, kdy se banky snaží poplatky rušit. A pokud jde o studentský účet, tak jde touto cestou většina bank. Toto je ale ta nejznámější výjimka. Pokud si zde otevřete jako student účet, tak počítejte s tím, že za něho budete měsíčně platit částku ve výši 49 korun českých.

MONETA Genius Student

Některé studentské účty mohou být spojeny s poplatky

Některé studentské účty mohou být spojeny s poplatky

Čím tato banka rozhodně potěší? Určitě tím, že když si sjednáte účet MONETA Genius Student, tak si můžete být jisti jak jeho bezplatným vedením, tak si můžete být jisti také tím, že při výběru z domácí banky nebudete platit ani korunu. Navíc jde o banku, která podporuje Google Pay, takže je možné jednoduše platit prostřednictvím mobilního telefonu, který tuto technologii podporuje. Je ale i věc, na kterou si u této banky dát pozor. To je výběr z cizího bankomatu. Jelikož Moneta nemá zase až tak hustou síť svých bankomatů, může se stát, že vám nic jiného nezbude. Potom na svém účtu uvidíte nejenom informaci o výběru, ale také informaci o strženém poplatku za výběr z cizí banky. Ten činí 49 Kč. To je na dnešní dobu celkem dost.

Česká spořitelna FRESH účet

Největší banka u nás je sice zárukou velkého počtu poboček a bankomatů, stejně jako je zárukou široké škály různorodých produktů. Zde ale její pozitiva končí, jelikož ne všechny produkty jsou výhodné. Příkladem jsou právě studentské účty. Česká spořitelna FRESH účet je tím, který sice má vedení zcela zdarma, stejně jako má bezplatné výběry ve vlastních bankomatech. Těch je sice více než dost, ale přece jenom může nastat situace, kdy bude nutné použít bankomat cizí. V takovém případě je nutné počítat s nemalým poplatkem za výběr. Daná částka je 40 Kč.

KB Studentský účet G2

Nijak přívětivá není v tomto směru ani druhá největší banka v České republice. O jakou se jedná? Ano, je to Komerční banka. Pokud se podíváme na to, jaké studentské konto nabízí, tak nese název KB Studentský účet G2. Určitě u něho potěší vedení zdarma, stejně jako výběr z domácích bankomatů zdarma. A co nepotěší? Je to podobně jako u ostatních konkurentů platba za výběr v bankomatu cizí banky. Jen nutné počítat s tím, že bude účtována celkem vysoká suma. Kolik to má být přesně? Je to částka 39 korun za jeden výběr. A to je pro studenta poměrně velká suma.

ČSOB Studentské konto

Další velká banka a další celkem výrazné negativum. A to spojené také s výběrem u bankomatu cizí banky. Otevřít si zde studentský účet v podstatě znamená nutnost vybírat jenom v bankomatech ČSOB. To proto, že zde je to zdarma. Který ze studentů ale vyrazí k bankomatu cizímu, tak sice dostane peníze, ale zároveň na účet dostane i další minusovou položku, v podobě poplatku za výběr. Kolik činí? Je to 35 Kč.

Stejná situace nastane i ve chvíli, pokud je otevřený účet u spřízněné banky, kterou je Era. I zde je vedení zadarmo, i zde je výběr z vlastních bankomatů zdarma, ale i zde je účtován poplatek za výběr z bankomatu cizího. Jak vysoký? Ve stejné výši, tedy také celých 35 Kč.

Jsou i banky, které na tom jsou o poznání lépe

Abychom nekončili tak negativně, je dobré říci, že to nejsou jenom nevýhodné studentské účty, které se na našem trhu objevují. Jsou tu i banky, u kterých je zdarma vedení, je zde zdarma výběr z domácího bankomatu, stejně jako i z bankomatu cizího. Pokud jako studenti právě toto hledáte, tak se doporučujeme soustředit na tyto konta:

  • mBank mKonto
  • Equa bank Běžný účet
  • Unicredit Bank U konto pro mladé

Toto jsou tři příklady, kde je to nejvýhodnější. Jsou tu ale i další banky. Je to například Fio, která nemá problém s tím otevřít běžný účet i studentům. I ti zde mohou získat možnost bezplatných výběrů, a to i z jiných bankomatů. Je však omezený počtem. Ten však není problém vždy k následujícímu období obnovit. A jak? Stačí jenom aktivně užívat platební kartu, která je v účtu zdarma. Stačí s ní tedy pravidelně platit a při dosažení vždy sjednaného objemu dané platby dojde k tomu, že je možnost bezplatného výběru navýšena o jeden konkrétní.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *