website statistics _uacct = UA-649561-2urchinTracker()

Nejlepší bankovní účty na trhu – 2. část

Výběr bankovního účtu nemusí být jednoduchý. I když dnes není problém přejít k jiné bance, je přece jenom lepší, když tu pravou zvolíte už na samotném začátku. Proto jsme pro vás připravili přehled toho, jaké jsou nejlepší bankovní účty na současném trhu. V první části našeho článku jsme vás informovali o první pětici. Jak si můžete všimnout, jasně zde dominovaly především menší a moderní banky. Nyní se podíváme na další možnosti, se kterými rozhodně chybu neuděláte. A zde už můžete najít i banky, které patří mezi největší a nejznámější.

Contents

Nejlepší bankovní účty může nabídnout i ČSOB

Nejlepší bankovní účty jsou zdarma

Nejlepší bankovní účty jsou zdarma

Tato banka není v rámci tuzemského bankovnictví rozhodně žádným nováčkem. Je třeba říci, že je propojen a s Poštovní spořitelnou, což znamená, že řada produktů je v tomto směru stejných. A jedním z jasných příkladů jsou nejvýhodnější bankovní účty. V tomto případě mluvíme o produktu ČSOB Plus Konto. To je možné mít zcela zdarma, s bezplatným vedením, a to za předpokladu, že souhrn částek, které na účet měsíčně přijdou, bude roven, nebo větší hodnotě 10 000 Kč. Pokud se to konkrétní měsíc splnit nepovede, je třeba počítat s účtováním poplatku ve výši 69 Kč. Zdarma jsou také výběry z bankomatů u samotné ČSOB, zatímco u jiných bank je to zpoplatněno. Zmínit je určitě třeba i zhodnocení. Běžný účet nenabídne žádné, jelikož vše je soustředěno výhradně na ten spořicí. A zde je výše celkem zajímavá, jelikož činí 1,3 procenta. Konto se tak může vyplatit tomu, kdo nechce nechat své peníze jenom tak stát a chce mít i jistotu zázemí dobré banky.

Raiffeisenbank

Banka, která v posledních dnech výrazně ukazuje svou tvář prostřednictvím reklamních kampaní. Pojďme se proto podívat blíže na její nabídku, a to na eKonto SMART. Takto je naznán účet, který můžeme zařadit mezi nejlepší bankovní účty současné doby. A to třeba i proto, že je možné získat vedení účtu, které bude zcela zdarma. Stačí jenom splnit dvě podmínky. Těmi je jak obrat, který musí být nejméně 15 000 Kč, tak tři použití debetní karty, která je k účtu vydána. Mezi toto použití se počítá:

  • Platba u obchodníka
  • Platba online
  • Výběr z bankomatů

Kdo podmínku nesplní, musí počítat s poplatkem ve výši 99 Kč měsíčně. Když se podíváme na souhrn dalších lákadel, nadchne možnost bezplatných výběrů z bankomatu. Nejenom u Raiffeisenbank, ale také u jakékoliv jiné banky. A jak už to bývá, na běžném účtu se zhodnocením nepočítejte, ale když zvolíte i ten spořící, je zde připravena úroková sazba 0,75 % p.a.

Fio banka

Jedna z prvních bank na trhu, která začala nabízet vedení bankovního účtu zcela zdarma. A jelikož s tím ani nadále nepřestala, je více než jasné, proč musí patřit mezi ty, které nabídnou nejlepší bankovní účty. Když budeme konkrétní, tak oficiální název daného produktu je Fio osobní účet. Jeho vedení je zcela zdarma, bez jakéhokoliv omezování. Pokud jde o úrokovou sazbu, tak na klasickém osobním účtu je nulová. Musíme říci, že nenadchne ani ta na účtu spořicím, jelikož i ta je poměrně nízká, a to jenom 0,15 procent. Banka však láká na to, že řada běžných operací na pobočce i internetu je zdarma, stejně jako třeba i vedení karty, kdy si lze i vybrat konkrétní typ. Důležité je i zmínit možnosti bezplatného výběru bankomatů. Kdy lze zdarma vybrat?

  • 10 x u Fio banky, během jednoho měsíce
  • 5x u cizí banky, během jednoho měsíce
  • Za každých 4 000 zaplacených kartou 1 výběr zdarma navíc

UniCredit Bank

Když se podíváme do klasického ceníku této banky, je možné zde vidět, že její U konto je zpoplatněno částkou 199 korun měsíce. To určitě nevypovídá o tom, že bychom ho mohli zařadit mezi nejlepší bankovní účty, které jsou k dispozici. Je ale nutné dodat, že zde může být i jedna velmi zajímavá výjimka, kdy je možné říci, že bude vedení daného účtu zcela zdarma. A tato výjimka je spojena s tím, že stačí mít na účtu kreditní obrat ve výši 12 000 korun měsíčně. Kdo to splní, má toto konto zcela bezplatně. Není to ale jediné pozitivum, jelikož stejně tak je možné díky tomu získat i bezplatné výběry z bankomatů. A to jak u kteréhokoliv bankomatu v České republice, tak i u kteréhokoliv bankomatu kdekoliv světě. Když sen podíváme ještě na zhodnocení, zde má UniCredit Bank poměrně velké mezery. Na běžném kontě nenabídne skoro nic, jenom 0.01 procenta. Pokud jde o spořicí účet, tak zde se rok zvedá jenom o 4 setiny, což určitě není nijak zajímavá suma.

MONETA Money Bank

Poslední příklad, který bude patřit mezi nejlepší bankovní účty na našem trhu. Musíme jasně říci, že toto bankovní konto má poměrně složitý název, který zní Konto Genius Free & Flexi. Toto konto má dvě možnosti. A to buď takovou, kdy je za něho placena celkem vysoká suma ve výši 149 Kč měsíčně, nebo je tu ještě možnost číslo dvě. A ta je pochopitelně založena na tom, že je možné mít tento účet zcela zdarma. Jak toho dosáhnout? Stačí mít na tomto účtu měsíčně určitý kreditní příjem. Na rozdíl od jiných bank je zde poměrně příznivý, jelikož činí jenom 7 000 korun českých. Součástí konta u MONETA Money Bank je také možnost výběru z bankomatů právě této banky zcela zdarma, možnost získat platební kartu zdarma, nebo i možnost zajistit si určité zhodnocení. V tomto případě ale jenom ve výši 0,01 %. Kdo by chtěl zhodnocení vyšší, měl by si pořídit spořicí účet. Ani zde ale není výše zhodnocení zase až tak velká, jelikož činí jenom půl procenta.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *