Raiffeisenbank

Určitě banka, o které se mluví stále více. A to pro řadu reklamních kampaní, které banka má. Raiffeisenbank je známým zástupcem cekem velkých a oblíbených bank. Navíc se nejedná o žádného nováčka. Na celosvětovém trhu je téměř 150 let, a pokud jde o tuzemské působení, tak se zde poprvé objevila už v roce 1993. A to s bohatou nabídkou produktů, které byly postupně inovovány. A tak i dnes může být stále celkem oblíbená Raiffeisenbank půjčka, kterou bajka také pochopitelně nabízí. A i u ní se objevilo několik ocenění.

Contents

Úrokové sazby

Půjčka Raiffeisenbank ukazuje, že je možné úvěry poskytovat i skutečně transparentně. A to tak, že žadatel přesně a konkrétně ví, co může získat. Je to proto, že Raiffeisenbank uvádí jak startovní výši úrokové sazby, tak i tu maximální. Díky tomu si i klient s nejhorší bonitou a nejméně výhodnou kombinací půjčky udělá obrázek, kolik maximálně přeplatí. Raiffeisenbank půjčka navíc zaujme tím, že to nemusí být nijak velké sazby. Když jde o startovní úrokovou sazbu, tak začíná na jedné z nejvýhodnějších hodnot na našem trhu. A to na sazbě jenom 4,9 procenta. Tím banka jednoduše a rychle strčí do kapsy celou řadu svých konkurentů. Podařit se jí to může i s maximální úrokovou sazbou, která je s půjčkou spojena. Ta totiž jenom lehce přesahuje deset procent. Je to konkrétně sazba 10,9 procenta.

Charakteristika půjčky

Jednou větou je to bankovní spotřebitelský úvěr. Pokud si máme toto sdělení lehce rozvést, tak musíme začít tím, že zmíníme několik pozitiv. Sem patří třeba to, že má každý žadatel o Raiffeisenbank půjčku vše ve vlastních rukách. Díky online žádosti si sám navolí jak přesnou výši sumy, tak i délku splatnosti, která mu vyhovuje. K dispozici mu je celkem široká škála možností, což potvrzuje charakteristika:

  • Výše dostupné částky: 20 000 – 500 000 Kč
  • Splatnost: 6 – 96 kalendářních měsíců
  • Možnosti využití: Neúčelová půjčka

S charakteristikou souvisí ale i další plusy, které půjčka Raiffeisenbank dokáže nabídnout. Prvním je fakt, že se není nutné obávat jakékoliv poplatků. Ty u této půjčky nečekejte. Dále vás zcela určitě zaujme i pozitivum spojené s tím, že si jako žadatelé sami zvolíte termín splátky – ideálně po výplatě, aby vám vše maximálně vyhovovalo.

Podmínky půjčky

Raiffeisenbank mnohdy nabízí celou řadu novinek a inovací. A ty se týkají také úvěrových produktů. Hlavním lákadlem, které souvisí s podmínkami půjčky, je to, že i když máte celkem průměrnou bonitu, může vám být půjčka schválena. Schvalovatelnost je tedy celkem vysoká, což je pro mnohé žadatele velké plus. Musíme ale zároveň říci, že je třeba splnit trojici hlavních podmínek. Toto jsou ony.

  • Předložení dokladu totožnosti
  • Dobrá finanční minulost
  • Pravidelnost příjmu

Samozřejmou povinností je také plnoletost, kterou jistě nemusíme připomínat. Mezi podmínky půjčky ale patří ještě dvě věci. U Raiffeisenbank se zavazujete k poctivému splácení. Pokud nebudete plnit termíny, může vám být navýšena úroková sazba. Poslední podmínkou je vlastnictví bankovního konta právě u této banky. Založit si ho však můžete společně s žádostí o vaši půjčku. Tedy jednoduše.

Vyřízení půjčky

První kroky lze zvládnout odkudkoliv – žádost podáte online. Je to možnost, jak mít vyřízení půjčky u Raiffeisenbank co nejrychlejší. Mimo jiné i proto, že prvotní schválení trvá jenom několik minut. Poté se dozvíte, zda vám banka půjčí, kolik, a za jakých podmínek. Následně už přicházejí na řadu formality spojené s doložením všech informací – aby se potvrdilo, že nelžete. Zatím Raiffeisenbank neumožní kompletní online sjednání, a tak je nutné na pobočku. Vše ale vyřídíte během jedné návštěvy, která není nijak dlouhá. Po podpisu smlouvy jsou peníze ihned na vašem kontě. Prvotní shov schválení trvá pár minut a klasické vyřízení v řádech kratších dní.

Shrnutí

Moderní banka ukazuje, že umí nabídnout i moderní půjčku. Raiffeisenbank láká jak na startovní úrok, tak uvádí i ten nejvyšší. Zaujme i možností podat si žádost online a téměř rychle zjistit, jak bude vyhodnocena. Pozitivem je i vysoká schvalovatelnost, která zaujme žadatele s průměrnou bonitou. Pokud jde o negativa, jsou nabízené částky v porovnání s konkurencí spíše menší. Druhým negativem je nutnost účtu u Raiffeisenbank. Sice je možné otevřít ho společně s půjčkou, ale ne každý ho nutně chce. Jedinou alternativou je tuto cestu razantně odmítnout, čímž se ale dostanete do horší úrokové sazby.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *