Abivia oddlužení – nejedná se o podvod?

Stejně jako narůstají dluhy českých občanů a domácností, přibývá i nabídek na oddlužení. Vyznat se v nabídce oddlužovacích společností není snadné, a proto přinášíme recenzi na služby společnosti Abivia.

Co je Abivia?

Abivia je společnost založená v roce 2006, která poskytuje svým klientům služby v oblasti oddlužení, pomáhá jednotlivcům i rodinám. Má více než 7 500 oddlužených klientů, jejichž celkové závazky přesahovaly 5 miliard korun. Pomáhá lidem, kteří se ocitli v dluhové pasti a obávají se exekucí – možným řešením jejich nelehké životní situace může být osobní bankrot podle insolvenčního zákona.

Původně začínala Abivia jako finančně-poradenská společnost, od roku 2009 se zaměřuje hlavně na oddlužování. Jejím zakladatelem je JUDr. David Vozák.

Abivia poskytuje své služby také obcím v rámci projektu Poradna pro obce – její odborníci v těchto poradnách bezplatně pomáhají zájemcům o oddlužení.

Co je oddlužení?

Oddlužení je institut, jehož pravidla určuje insolvenční zákon. Nejedná se o žádnou jednoduchou operaci, vstupuje do ní celá řada subjektů a běžný občan není schopen správně podat návrh na oddlužení.

V současné době na trhu působí řada firem, které zpracování oddlužení nabízejí – jejich nabídka je však poměrně riziková, protože ne všechny oddlužovací firmy poskytují kvalifikované finanční (oddlužovací) poradenství a své služby ve většině případů samozřejmě zpoplatňují.

https://www.youtube.com/watch?v=K8ZlxS23NkQ

Největší rizika spojená s výběrem neseriózní oddlužovací společnosti souvisí s tím, že daná společnost má přístup k osobním údajům dlužníka a v podstatě se stává dalším z řady jeho věřitelů.

Pokud je návrh na insolvenci neúspěšný, poplatek společnost inkasuje stejně, ale dlužník ho nemá z čeho zaplatit. Je na dlužníkovi, aby se předem důkladně seznámit se smluvními podmínkami dané společnosti, s tím, jaké poplatky si účtuje a dále zda, a případně jak garantuje kvalitu svých služeb.

Některé oddlužovací společnosti navíc těží z neinformovanosti dlužníků a zranitelnosti jejich pozice. I proto je důležité vědět, na kterou oddlužovací společnost se obrátit a podle čeho vybírat. Dlužník by měl vyhledat reference na danou společnost a měl by se samozřejmě zajímat o to, zda se nejedná o podvod.

Abivia oddlužení. Je to podvod? Jaké jsou zkušenosti a recenze klientů?

Dlužníci se často ptají, zda je společnost Abivia podvod, nebo ne. Odpověď je podle našich zjištění poměrně jednoduchá – účtuje si poplatky jako téměř každá oddlužovací společnost, ale jedná se o seriózní firmu, která působí na trhu řady let.

Je transparentní, kontakty na ni snadno dohledatelné, jednatel společnosti je mediálně známou tváří. Klient může zajít na pobočku nebo využít infolinku, pracovníci této společnosti za vámi nebudou chodit domů ani se před vámi nebudou schovávat. A také vám nebudou nabízet oddlužení, pokud podmínky pro něj nesplňujete.

Právě kredit, který Abivia má, jí přináší další a další klienty a přináší příležitosti pro nové projekty.

Recenze a zkušenosti – jaké výhody má spolupráce s Abivií?

Jednoznačnou výhodou je profesionalita a dlouholeté zkušenosti, které jí umožňují dosahovat průměrné 94% úspěšnosti podaných žádostí, což je výrazný nadprůměr oproti úspěšnosti všech podaných návrhů na oddlužení.

Každý insolvenční návrh je zpracován advokátem, výhodou je i rychlost zpracování návrhu – obvykle do dvou dnů, v urgentních případech i do 24 hodin.

Služby společnosti Abivia jsou placené, ale na rozdíl od jiných společností vám Abivia nabízí garanci vrácení peněz, pokud u soudu s insolvenčním návrhem její vinou neuspějete – návrh buď podá společnost na vlastní náklady znovu, nebo vám vrátí peníze.

Neméně podstatná je i skutečnost, že klientům poskytuje Abivia komplexní finanční poradenství zdarma, nabízí tedy víc než jen klasické oddlužení. Poskytované služby může klient využít po celou dobu oddlužování, úspěšným návrhem na insolvenci tedy její práce nekončí.

Společnost se angažuje i v oblasti zvyšování finanční gramotnosti, například formou bezplatných školení o potenciálních rizicích dluhů a mechanismech oddlužení.

Kde Abivia působí?

Abivia působí ve všech krajích v České republice, její poradenská síť čítá 26 poboček, je tedy dostatečně široká a dobře dostupná. Původně začínala v Moravskoslezském kraji, kde také v roce 2013 získala prestižní titul Firma roku.

Abivia oddlužení

Abivia oddlužení – není podvod, hned na začátku spolupráce budete vědět, co vás čeká.

Co můžete od Abivie očekávat? Diskuze, zkušenosti.

Na rozdíl od jiných podobně zaměřených společností je její zásadou transparentnost, a proto od začátku informuje pravdivě klienta o možnostech oddlužení. Neslibuje oddlužení tam, kde není možné.

První konzultace je zdarma, můžete si ji sjednat online nebo telefonicky, nebo navštívit některou z klientských poboček.

V případě vašeho zájmu o zpracování návrhu na oddlužení sepíšete s Abivií mandátní smlouvu, její služby jsou zpoplatněné a poplatek znáte předem.

Další firmy, které pomáhají s oddlužením:


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 200 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...

16 Responses

 1. Velice Nespokojen napsal:

  Jsem velice NESPOKOJEN , zaplatil jsem 20 tisíc a návrh dvakrát spadl a dovolat se paní
  F********* z Jihlavy je opravdu zázrak, nakonec to dopadlo tak, že jsem nechal udělat nový návrh uplně jinde, ale stálo mě to další peníze, takže moc děkuji!!! Doufám, že už nikdo takto nenaletí, dejte si pozor ,
  ke konci už ani tel. nezvedala a návrh, který sepsala nebyl v pořádku a už vůbec ne profesionální,
  ale amatérsky a laicky sepsaný. To je moje zkušenost a zaráží mě, že tuto firmu tací lidé zastupují.

 2. Martin L. napsal:

  Zdravím!

  Tuhle firmu nedoporučují. Zažádal jsem u nich pomoc s podáním návrhu k soudu . Složil jsem jistinu 7000kč . Veškeré osobní dokumenty jsem dal pí. M******* z Třince okres Frýdek Místek. Bohužel z hodně vážných zdravotních důvodu musela být spolupráce na chvíli přerušena . Mezitím můj případ převzala paní z karviné a jak jsem byl schopen dořešit si u výše zmíněné firmy insolvenci kontaktoval jsem pracovníka firmy pí. K******** ..
  Zjistil jsem , že moje papíry , osobní papíry se ztratily a nikdo o ničem nevěděl.
  Tak jsem si oběhal znovu papíry pro vypracování návrhu k soudu a odnesl paní K******* . Paní K******* po mě pak chtěla ještě nějaké drobnosti doložit ktere byly obratem odeslané a byl domluvený předběžně termín podání návrhu k soudu.
  Jak se blížil termín tak se nic stále nedělo a začal jsem urgovat paní K******** . Ta po mě chtěla nesmyslně papíry , které jsem už odesílal,ale pro pořádek jsem papíry odeslal znovu hned . pak o dva dny později chtěla zas další papíry po mě které jsem také již odesílal . Tak jsem jí odeslal znovu vše s důrazem na blížicí se termín kdy to má byt podáne na soudu .
  Samozřejmě že se nic nedělo , termín prošvihli , mezitím nám zablokovali účty u bank a hrozilo že si za tři dny přijedou exekutoři pro věci.
  Tak jsem volal na pobočku v Karviné , kde jsem si chtěl papíry vyzvednout ale paní mi je odmítala vydat a dělala vše proto , aby mi je ani nedala .Volal jsem na středisko a ti volali paní , že papíry mi musí vydat .
  Tak jsem si pro osobní dokumenty zajel do Karviné a vyzvedl jsem si je . Doma jsem papíry probíral a zjistil jsem, že papíry co po mě furt chtěli a přitom je měli tak tam jsou 2x-3x kopirované. a furt jim něco chybělo . Jak jsem si papíry vyzvedl tak jsem je odeslal k jednomu pánovi a ten to za noc vypracoval a dokonce mu nic ani nechybělo . vzal si jen 4 tisíce a návrh prošel . Na abivii jsem sepsal ještě reklamaci a žádost o vrácení zálohy za nevykonanou práci . bylo mi sděleno , že záloha plně pokryla náklady vypracovaní návrhu ,který byl připraven (nikdy mi nebyl ukazán vypracovaný návrh) společně s poskytnutýma službama:

  Takže když to shrnu takže poskytnuté služby byly :
  Emailová komunikace – komunikace, která je zdarma
  2x telefonická komunikace – paušaly platí firma a náklady jsou směšné
  2x osobní komunikace – bylo nás tam zrovna více co měla paní na vyřízení takže stejně by musela jet tam kde jsem předával osobní složku
  Nevypracování návrhu
  Ztráta osobní složky (velmi citlive osobní udaje )
  Neprofesionální komunikace..

  Takže pokud můžete , u firmy si neobjednávejte nic . co jsem pak zjistil tak ze 7 tiscíc by se stalo 20 tisíc o které by si firma řekla a to i víc . Jejích předražené služby sjednáte i jinde za levnějí a méně nervů

  • tana napsal:

   dobrý den ,pravě přemýšlíme,že podáme oddlužnění právě u ABIVIE ale ted mám obavu jestli je to ta správná společnost,můžete mi dát info koho raději kontaktovat dík Tana

   • Advokát Praha / střední Čechy napsal:

    Dobry den, pani Tano,

    Zalezi na Vasem rozhodnuti. Dovojuji si Vam nabidnout svuj kontakt, nebot jsem advokatkou, ktera se specializuje na oblast insolvencniho prava (vc. podavani navrhu na oddluzeni), vymahani pohledavek a zastupovani v teto veci. V teto oblasti mam bohate zkusenosti, v oblasti podavani navrhu na oddluzeni mam vysokou uspesnost (reference a odkaz na svoji praci mohu predlozit).

    V pripade ze Vas zajem o pripravu navrhu na oddluzeni trva, zaslu Vam na sebe kontakt.

    Muzeme probrat Vasi situaci a jeji reseni prostrednictvim navrhu na oddluzeni. Upravy Navrhu jsou samozrejmosti. Castka za pripravu navrhu je konecna a predem odsouhlasena.

    S pranim hezkeho dne.

 3. antonín napsal:

  Můžu Abvivii jenom doporučit opravdu jsou tam profesonálové kteří se vám důkladně věnují a ty řeči že to stojí 20 000 je blbost mě tam dělali oddlužení a stálo mě to 7 500 a ještě jsem to platil na dvakrát opravdu jsou to profesionálové co slíbí splní pokud řeknete všechno popravdě zhodnotí to a pokud by to nešlo tak to řeknou na rovinu tož tak

 4. Míla napsal:

  Sice mi oddlužení schválili, ale u soudu se mě sama soudkyně ptala, který amatér mi to splácal. Tak si to přeberte.

 5. Eliška Miksová napsal:

  Požádala jsem společnost Abivia v Brně na Zvonařce o pomoc s oddlužením.Složila jsem zálohu 16 tis Kč které jsem si musela půjčít od přítelky.Ještě před zpracováním podkladů jsem odstoupila od smlouvy jelikož přítelkyní zemřela maminka a potřebovala peníze vrátit .Pan Adam na pobočce se odmítal se mnou a tvrdil že záloha je nevratná.Požádala jsem o pomoc vedení spol.kde mě přislíbili že k vůli závažnosti mého případu mě peníze vrátí.Poslali mě pouze 8 tis. a přitom pro mě nic neudělali .Pan Adam byl na mě ještě sprostý,nadal mě při vyzvedávání mých dokumentu do podrazáku a neseriozních lidí.Varuji všechny před touto společností,jsou to zloději a lháři.

 6. Zuzana napsal:

  Dobry den, rozhodla jsem se pro odluzeni s firmou Abivii i pres ne moc pekne recenze.Mohu doporucit p.Adama v Brne s pani Kapicakovou oba jsou velice prijemni,rychle jednaji,vse vysvetli,ochotni a co slibi dodrzi.Celkove odluzneni me prislo na necelych 12 000 kc.Zadne zklamani ,naopak mile prekvapeni.Velice doporucuji.Velka spokojenost.Dekuji Z.R.

  • B.I. napsal:

   Souhlasím s Vámi. Spol. Abivia mi velice pomohla. Pan Ivo Adam i jeho kolegyně jsou velice milí, slušní lidé. Zbavila jsem se dluhů ( lichvářů ), splatila jsem vše na 100% během tří let. Navíc mi byly přeplacené finance vrácené zpět insolv. správcem. Úžasný pocit. Děkuji za tuto pomoc právě spol. Abivii, Kraj. soudu v Brně ( úžasná paní soudkyně – kéž by takových soudců bylo více ), aj. Tuhle oddlužovací spol. ABIVII, můžu všem vřele doporučit. Člověk se může dostat do nepříjemných situací, ale musí se také snažit je řešit.

 7. Ivo Adam napsal:

  Paní Miksová se zapoměla zmínit, že nad rámec svých po
  vinností jsme s ní byli i fotit dokumentaci na soudě, jelikož neměla žádné své dokumenty, insolvenční návrh byl řádně vypracován právním oddělením a až potom si to rozmyslela.
  Takže už tomu rozumím. Nechám si např. vymalovat byt, při závěrečném úklidu řeknu, že už to nechci, i přesto mi firma polovinu vrátí a ještě budu nadávat 🙂 rozumím.

 8. Ivo Adam napsal:

  Mimochodem paní Miksová k nám přišla na doporučení od její známé, která byla úspěšně oddlužena, vše běží jak má a je spokojená. Je logické, že kdyby nebyla, tak nás nedoporučí.
  Problém je v paní Miksové, která tak jak se zde vyjadřuje, tak se i chová a žije, lže, podvádí, dokonce i toho, kdo ji chtěl pomoci.
  Je to její vizitka a její problém.

 9. Jan napsal:

  Zaplatil jsem 20 000 za služby. které bych získal za 7000. Určitě nebrat.

 10. Jarda napsal:

  Dobry den mam s Abivii dobrou skusenost pomohla mne hodne a zaridila oddluzeni.A stalo to kolem 10tis a jeste na dvakrat

 11. Lenka napsal:

  To oddlužení je přehnané drahé.Ja platila 4.500 a vše v pohodě do 14.dnu hotovo.

 12. Ingrid napsal:

  Dpbrý den,my jsme zaplatili 25000K4 a dopadli jsme asi tak jako Výše uvedený p.Martin L.Pani v Jihlavě nám lhala ,papíry se záhadně stratili na 2 týdny pak se objevili a chyběli podle ní ještě podepsat 3 papíry .Na začátku nám povídala ,že když máme dobrou bonitu na hypotece tak oni ostatné zařídi.Když to mělo jít k soudu tak nám oznámila že si to máme vyběhat sami.Kontaktovali jsme stavební spořitelnu a to co nám povídala ani zdaleka to tak nemohlo být.tak jsme odstoupili protože by jsme přišli o vše a dostali nás akorát do dluhu a obrali o 25000Kč.Podali jsme stížnost na p.Vozáka ,šéfa firmy a jasně že jsme nepochodili.Nemáme ani papíry za které jsme zaplatili a ani peníze.Tuhle firmu určitě nedoporučuju.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *