Nejlepší bankovní účty na trhu – 1. část

Bankovní účet je dnes něčím zcela běžným, co využívá velké množství lidí. Není se pochopitelně čemu divit, jelikož bankovní účty potřebujeme v reálném životě v podstatě na každém kroku. Primárně potom:

  • K příjmu výplaty
  • K placení služeb
  • Ke střádání peněz

Na trhu je celá řada bank, u kterých si lze konto zřídit. Pokud vás zajímá, jaké jsou ty nejlepší bankovní účty na trhu, podívejte se společně s námi, do jaké banky zajít a co poptávat.

Contents

Nejlepší bankovní účty má Equa bank

Známá malá banka, která jasně potvrzuje pravidlo, že právě menší banky jsou v dnešní době velkým hitem. Kromě toho, že Equa bank nabízí půjčky a jiné produkty, nesmíme zapomínat také na to, že nabídne i bankovní účty. Ten, který patří mezi nejlepší bankovní účty, se nazývá celkem jednoduše. Je to Běžný účet. Jeho hlavním lákadlem je rozhodně fakt, že má zcela bezplatné vedení, které pochopitelně zahrnuje třeba i příchozí, nebo také odchozí platby. Zajímavým hitem je ale i možnost vybírat z tuzemských bankomatů. Je jedno, u jaké je to banky, jelikož i toto je zcela zdarma. Pokud jde o úročení, je podobně jako u konkurence velmi malé, a to jenom ve výši 0,01 %. Je ale možné zřídit si i Spořicí účet, které má stejné podmínky, kde už může být úrok na výši 0,80 %. Daná kombinace účtů tak na současném bankovním trhu vychází skutečně nejlépe.

Nejlepší bankovní účty jsou ty, za ktreré neplatíte

Nejlepší bankovní účty jsou ty, za ktreré neplatíte

Samozřejmostí jsou i dnes klasické jistoty, jako je možnost využívání internetového nebo mobilního bankovnictví, možnost využívání debetních karet, nebo i fakt, že si lze účet otevřít nejenom v českých korunách. K dispozici zde může být například také otevření účtu jak v dolarech, tak v případě zájmu také v eurech.

mBank

Doslova bankovní inovátor. Tak by se dala nazvat mBank, která byla tou první, která zavedla možnost ovládat účet přes internet. Dnes už je to klasikou, ale dříve to byl skutečně pokrok, který začal zajímat celou řadu klientů. To ale neznamená, že by banka nenabídla další pozitiva i v současné době. Rozhodně se její vývoj nezastavil. A ty přináší Osobní účet mKonto. I to patří mezi nejlepší bankovní účty na současném trhu. Primárně proto, že i zde se můžete těšit na to, že neplatíte žádnou sumu za vedení. To je zdarma. Bezplatné může být i vedení karty, ale jenom v případě, kdy je měsíčně prostřednictvím jí zaplaceno alespoň 1 500 Kč. A to dnes není téměř žádným problém. Hitem jsou ale i výběry z bankomatů. Nejenom, že jsou zdarma u jakékoliv banky v České republice, ale jsou zdarma také u kterékoliv banky v zahraničí. A zhodnocení? U běžného konta není žádné, a u spořícího je to 0,3 procenta ročně.

Air Bank

Třetí nejlepší bankovní účty najdete opět v malé bance, kterou je Air Bank. Musíme říci, že počet jejích klientů stále stoupá, což je mimo jiné i proto, že jim má co nabídnout. V tomto případě je to produkt označený jako Běžný účet, konkrétně potom jeho Malý tarif. Ten je určený pro běžné občany, kterým bude zaručeně vyhovovat. Má totiž vedení zcela zdarma, takže se není nutné obávat vysokých poplatků. Zdarma je také vybírání z bankomatů přímo u AirBank. U jiných je to ale zpoplatněno, a to částkou 25 Kč. Platí to jak v České republice, tak i v bankách kdekoliv v EU. Poměrně pozitivní zprávou je to, jak výrazně dokáže banka zhodnocovat peníze na běžném účtu. Klasický úrok je sice nulový, ale kdo alespoň pětkrát za měsíc zaplatí kartou, ten získá úrok jedno procento, kterým mu je úročena částka až do výše 100 000 Kč, kterou bude mít na svém běžném účtu uloženou.

Banka CREDITAS

I když se nejedná u nás o příliš známou banku, rozhodně nemusí být špatnou volbou si právě u ní založit účet. A z jakého důvodu? Jelikož je výhodné. Konto nese název Běžný účet a v první řadě rozhodně umí nalákat na to, že jeho běžné vedení je podobně jako v předchozích případech zcela zdarma, včetně příchozích a odchozích tuzemských plateb, to jasně potvrzuje, že ho musíme zařadit mezi nejlepší bankovní účty na trhu právě v současné době. Pokud jde o úročení vkladu, tak na běžném kontě není žádné, ale kdo zvolí i to spořicí, má možnost zhodnocovat své peníze o 0,3 procenta. Dodat je třeba ještě ceny výběrů z bankomatů:

  • 5 výběrů měsíčně v ČR – zdarma
  • Šestý a další výběr v ČR – 20 Kč
  • Výběr z bankomatu v zahraničí – 30 Kč

Poštovní spořitelna

Hlavním lákadlem této banky je rozhodně to, že má mnoho poboček. Pokud jde o běžné bankovní služby, tak rozhodně zaujme možnost vyřídit řadu věcí na nejbližší poště. Zde si je možné zřídit také ono konto, které nese název Poštovní účet. U něho je třeba zmínit, že může být vedené zcela zdarma. Je to ale spojeno s jednou podmínkou, a to takovou, že účet musí mít obrat alespoň 10 000 měsíčně. Tedy taková částka by sem měla jednou měsíčně přijít, najednou či postupně. Kdo toto nesplní, bude za konto platit 69 korun měsíčně. Pokud jde o výběr na poště, nebo v bankomatu banky, je zcela zdarma. U jiných bankomatů je však výběr celkem vysoký, jelikož činí 40 Kč. I když to nemusí hned vypadat, že se toto konto řadí mezi nejvýhodnější účty na trhu, musíme dodat, že lákadlem je hlavně zhodnocení. U klasického Poštovního účtu sice není, ale když je zvolený ten spořicí, je pro klienty připraveno velmi zajímavé a rozhodně lákavé zhodnocení ve výši 1,3 procenta ročně.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *