Registr dlužníků k nahlédnutí zdarma online

Pokud chcete mít jistotu o své bezdlužnosti, je možné se obrátit na společnosti evidující registry klientských informací. Mezi nejužívanější registry patří BRKI (bankovní registr klientských informací), NRKI (nebankovní) a registr zájmového sdružení právnických osob Solus.

Co je registr dlužníků

Tyto registry vznikly jako ochrana věřitelů před problémovými klienty. Spousta lidí žádajících o hypotéku nebo spotřebitelský úvěr si neuvědomuje, že banky prostřednictvím těchto registrů sdílí informace o bonitě žadatele. Standardně prvním krokem při žádosti o půjčku je podpis dokumentu o zpracování osobních údajů bankou, který jí dává možnost do těchto registrů nahlédnout.

Věřitel má tak možnost nahlédnout do registru dlužníků online a zjistit si aktuální úvěrovou angažovanost žadatele o půjčku, případně i historicky nezaplacené závazky za leasing auta, za energie nebo jen za paušál mobilního telefonu. Často se tak stává, že hypotéka na bydlení nebo krátkodobá půjčka není poskytnuta ani osobám s nadstandardními příjmy. Je proto vhodné si své závazky hlídat a průběžně kontrolovat svou bonitu.

BRKI a NRKI jsou registry, které evidují veškeré žádosti a uzavřené úvěrové produkty, záznam v tomto registru může být i pozitivní. Pokud jste v minulosti pravidelně spláceli své závazky včas, při další žádosti o úvěrový produkt banka toto vidí a pozitivní záznamy v těchto registrech mohou zvyšovat šanci na poskytnutí půjčky.

Naopak Solus je registrem negativním, záznam v tomto registru uzavírá cestu k půjčce. Do tohoto registru jsou uváděny zpravidla subjekty, kteří mají neuhrazené tři po sobě jdoucí splátky či faktury, výjimečně při začátku smluvního vztahu již po dvou fakturách či ke konci při dlouhodobě neuhrazené poslední splátce.

Jak dlouho trvá vymazání z registru dlužníků

Pokud jste v minulosti opomněli uhradit jakýkoliv svůj závazek a ocitli jste se v registrech, věřte, že tento černý puntík jen tak nesmažete. I po uhrazení všech závazků se data uchovávají ještě:

 • V bankovním registru BRKI i nebankovním NRKI jsou data uchovávána čtyři roky po zaplacení dluhu. Pokud však bylo jen o úvěr požádáno a nedošlo k uzavření smlouvy, tyto data se archivují v bankovním BRKI po dobu jednoho roku, u nebankovního NRKI šest měsíců.
 • V negativním registru SOLUS jsou data uchovávány tři roky po zaplacení dluhu. Vyjímkou jsou služby mobilních operátorů, zde po jednom roce dochází k výmazu, ovšem pouze za předpokladu, že operátor pohledávku nepostoupil vymáhací agentuře, v tomto případě by se jednalo opět o tříletou

O vymazání ze Solusu nejde jen tak požádat! Ojedinělými případy jsou situace odcizení identity (ztráta dokladů), kdy se klient ocitne v registru nevědomky. V tomto případě je vhodné se obrátit na instituci, která registru dala podnět k zápisu. Zájmem Solusu není poškozovat, ale chránit věřitele a proto tyto situace jsou řešeny neprodleně.

Registr dlužníků online zdarma k nahlédnutí

Nejste si jistí svou minulostí a chystáte si půjčit? Existuje cesta jak do registrů nahlédnout zdarma z pohodlí domova, aspoň tedy u Solusu.

U společnosti Czech Banking Credit Bureau , která vede bankovní a nebankovní registry stojí standardní vyhotovení jednoho z výpisů (BRKI nebo NRKI) 100,- Kč a trvá maximálně 30 dnů. Vyhotovení Expres, kdy je výpis vyhotoven na počkání, stojí 200,- Kč. Pokud si výpis necháte zaslat poštou, je třeba počítat s poplatkem za poštovné.

 

 

 

Případně je možné si výpisy vyzvednout osobně na adrese:
CBCB a.s.
Na Vítězné pláni 1719/4
Praha 4
140 00

 

 

Výpis z registru dlužníků Solus k nahlédnutí třemi způsoby, nikoliv však zdarma:

 • Poštou (cena výpisu je 218,- Kč), formulář ke stažení zde
 • Pomocí SMS (cena příchozí SMS je 99,-), zde je však nutné prvně jednorázově požádat o identifikační číslo SIN, které přijde následně poštou za cenu 98,- Kč. Tento identifikační údaj budete moci použít v budoucnu kdykoliv a zjištění SOLUS bude pohodlné a online.
 • Pomocí aplikace v mobilním telefonu Android, ke stažení zde a to za zvýhodněnou cenu. První objednaný výpis vyjde na 99,- Kč, každý další registr k nahlédnutí už za 30,- Kč. Opět potřebujete SIN, který je shodný i pro možnost zjistit registry pomocí SMS

Registr Solus sídlí na adrese:
SOLUS, zájmové sdružení právnických osob
Antala Staška 510/38
Praha 4
140 00
Tel: 840 140 120 (14,-Kč / min)


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 200 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...

5 komentářů

 1. Pavla S. napsal:

  Dobrý den, jsem v Solusu a potřebuji půjčit částku 100 tis Kč. Nechci vysoký úrok, nejlépe od soukromého investora. Kdyby jste někdo mohl pomoci, pište na srnkamala@centrum.cz Děkuji

 2. Hrabě napsal:

  Zase odkaz na nic. Vyhledávání dlužníků tu opět není. Natož zdarma.

 3. Kateřina Michálková napsal:

  Dobrý den, patří prodej na splátky do registru dlužníků .. někde dlužím vše mám ale zaplacené ale stále dlužím … jediné co mě napadlo je toto ale řádně posílám peníze zda nevíte jestli mohu navštívit i s vyplněnými formuláři osobně pobočku registrů v Praze.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *