Kam nejlépe uložit peníze

Máte volné finanční prostředky a přemýšlíte nad tím, jak je nejlépe zhodnotit? Odpověď na tuto otázku není jednoduchá, záleží na tom, jaký obnos máte, jak dlouho ho podle svých předpokladů nebudete potřebovat a jak moc jste ochotni riskovat.  Kam tedy nejlépe uložit peníze?

Spořicí účty

První, co možná většinu z nás napadne, je spořicí účet. V současné době jsou úroky na spořicích účtech velmi nízké, takže stěží pokryjí inflaci. Peníze jsou na nich ale stále lépe chráněny než třeba úspory schované pod příslovečným polštářem. Výhodou spořicího účtu je to, že jsou vaše peníze velmi rychle k dispozici.

Spořicí účet není vhodný pro dlouhodobé spoření, je vhodné ho využívat jako odkládací prostor pro peníze, které nepotřebujeme. Až naspoříme určitou částku, je vhodné část peněz uložit lépe.

Termínované vklady

Úroky na termínovaných vkladech jsou o něco vyšší, v současné době stále velmi nízké, blízké inflaci. Velké zhodnocení peněz na těchto typech účtů tedy také čekat nelze, jistou nevýhodou je samozřejmě podstata termínovaného vkladu – peníze ukládáte na předem definované období. Výhodou je pojištění vkladů a nízká míra rizika.

Tip: Nejlépe uložené peníze jsou vždy ve vašem vzdělání. Víte, že se nabízí možnost vypracování bakalářských prací, ale také vypracování diplomových prací na zakázku? Anonymně je využívají již tisíce studentů.

Stavební spoření

Vyšší zhodnocení, připočteme-li státní příspěvek, nabízí stavební spoření. U tohoto typu spoření však platí, že byste neměli spořit déle než šest let a neměli byste ukládat větší obnosy, než na které se vztahuje maximální roční státní příspěvek. Pokud máte volný ještě větší obnos, vyplatí se peníze spíše investovat.

Investice


TIP: Investujte do půjček se zhodnocením 6 – 35% p.a.Investice již od 1000 Kč
Benefi.cz

Investování je nejlepší způsob, jak v dlouhodobém horizontu zhodnotit větší sumu peněz. Investovat lze i obnosy v řádu několika set korun, záleží na zvoleném typu investičního produktu.

U investování platí, že je nejdůležitější podle délky investičního horizontu zvolit strategii. Čím kratší dobu hodláte spořit, tím je pro vás výhodnější konzervativní strategie. Pokud chcete spořit několik desítek let, zajímavé výnosy získáte díky dynamické investiční strategii.

Investování s sebou nevyhnutelně nese určité riziko, vaše výnosy nejsou zaručené. Pokud jste v investování začátečník, doporučujeme konzultaci s odborníkem.

Nemovitost

Nízké ceny nemovitostí lákají ke zhodnocení peněz prostřednictvím investice do nemovitosti. Koupíte-li nemovitost nyní, prodáte ji v budoucnu s největší pravděpodobností za vyšší cenu. Tato forma zhodnocování peněz je vhodná jen pro ty, kteří mají velkou sumu volných prostředků, o nichž vědí, že je nebudou delší dobu potřebovat.
Za určitých okolností se vyplatí i nemovitost financovaná zčásti hypotečním úvěrem, je však třeba předem pečlivě propočítat všechny parametry, aby se tato investice skutečně vyplatila.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 200 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...

2 Responses

  1. klárka napsal:

    Dřív jsem klasicky spořila přes stavebko, ale díky tomu, že státní podporu stále klesá, jsem si nové už nezakládala. Takže našetřené peníze + další, které jsem měla z dědictví, jsem se rozhodla investovat trochu jinak. Obrátila jsem se na firmu garant trading investments, aby mi poradila, kam by bylo nejlepší peníze investovat s malým rizikem. Zajištěná už jsem, ale pocítila bych, kdybych o peníze přišla. Komunikavala jsem s panem Žídkem, který se mnou všechno probral, doporučil mi, co by pro mě bylo nejlepší a na základě toho mi sestavil investiční plán. Takže pokud se také někdo rozhodujete, jak naložit s penězi, tak se na něho klidně obraťte 🙂

    • P/etra napsal:

      dobrý den, chci poděkovat za pěkný článek, ale ještě víc asi tady paní nebo slečně kláře, protože jsem tady četla článek minulý týden a pak jsem si na zákaldě doporučení Kláry sehlala kontakt na toho pana Žídka a už jsem s ním mluvila mám z něj velice dobrý pocit. Příští týden máme schůzku ohledně investování mých nemalých prostředků a jsem fakt hosně zvědavá co mi poradí a doporučí! Rozhodně nejsem tip člověka co by bezhlavě vkládal peníze do akcií a riskovala jsem že o ně příjdu… Tak uvidíme a ještě třeba za čas napíšu, jestli mi pomohli nebo ne…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *