Půjčky od soukromých osob a investorů – recenze

Půjčky nejsou v současné době ničím neobvyklým. Poslední statistiky jasně ukazují, že si půjčujeme stále více. Na druhou stranu je pozitivem to, že jako zájemci o peníze více hledíme na to, u koho si půjčujeme a za jakých podmínek. I proto je třeba říci, že se do popředí dostávají takzvané půjčky od soukromých osob a investorů. Na mysli však nemáme různé lichváře, ale naopak takzvané P2P půjčky, které jsou dnes zajímavou alternativou k bankám a nebankovním společnostem.

Jak půjčky od soukromých osob a investorů fungují?

Půjčky od soukromých osob

Půjčky od soukromých osob přinášejí řadu výhod

Než se podíváme na konkrétní recenze společností, jako je Benefi a Bankerat, je třeba říci, jak vlastně celý tento trh funguje. Princip je velmi jednoduchý. V podstatě se setkává nabídka s poptávkou. Půjčky od soukromých osob a investorů sdružují ty, kteří si chtějí půjčit s těmi, kteří mají kapitál a jsou ochotni ho vložit právě do tohoto konkrétního segmentu. Tím ho za výhodných podmínek půjčí konkrétním poptávajícím a sami tak vydělají na úrocích.

Dnes se navíc jedná o odvětví, které ukazuje, že o půjčku si lze celkem pohodlně, jednoduše a rychle požádat online. Jedná se tedy o webové platformy, které celkově usnadňují kontakt mezi oběma stranami, stejně jako jsou spojeny také s celkovou bezpečností, ale i transparentním přístupem. Pojďme si tedy zmapovat dvě hlavní společnosti a jejich recenze.

Bankerat je největším portálem pro P2P půjčky

Začneme určitě poskytovatelem, kterým je již zmíněný Bankerat. Jedná se o portál, který zprostředkovává setkání s těmi, kteří peníze potřebují a těmi, kteří je mají. Dnes se jedná o největší portál P2P půjček v České republice. Díky tomu je k dispozici nejenom řada poptávek, ale i řada možností, jak získat peníze od konkrétního investora. Vše navíc funguje online, s jistotou kvalitního technického zázemí, ale i bezpečnosti, kterou daný web nabídne. Ostatně i díky tomu se není třeba bát případných rizik, která by byly spojeny s únikem informací.

Jak Bankerat funguje?

Možnost půjčit si tímto způsobem je více než jednoduchá. V principu stačí jenom vložit svou žádost, tedy poptávku. V té lze charakterizovat to, jak by měla vaše půjčka vypadat. Bankerat umožní zadat například tyto informace:

 • Kolik chcete půjčit
 • Za jaký úrok chcete půjčit
 • Na jak dlouho chcete půjčit

VÍCE INFORMACÍ >>>

Není to ale jediná možnost, kterou můžete vyplnit. Stejně tak lze uvést i informace o sobě a možnosti toho, co po vás může konkrétní investor chtít. Nabídnout tak lze třeba náhled do registrů dlužníků, potvrzení o příjmu, ručitele, stejně jako ručení nemovitostí. V tomto směru jsou půjčky od soukromých osob a investorů unikátní v tom, že si jako žadatelé můžeme sami navolit, na co přistoupíme. Princip je tedy zcela opačný, než u bank nebo nebankovních společností. Ty přijdou s nabídkou a je na nás, zda na ni kývneme, nebo nikoliv.

Soukromé půjčky také u Benefi

Podívejme se také na druhou společnost, která v oblasti P2P půjček funguje. Jak jsme zmínili, jedná se o poskytovatele Benefi, který láká hlavně na velmi výhodné podmínky. Jeho recenze musí být spojena s tím, že uvádí výhodu spojenou hlavně s tím, že žadatelé o půjčku mohou ušetřit až 30 procent, oproti běžným úvěrovým možnostem. To dokládá i fakt, že samotná úroková sazba, o kterou lze v rámci poptávky žádat, může začínat na sazbě 6 procent. A tolik v současné době nedokážou nabídnout ani bankovní instituce. Je tedy jasné, že v tomto jsou dané půjčky od soukromých osob a investorů unikátní.

Benefi nabídne i řadu výhod

Pokud zůstaneme u recenze společnosti Benefi, nesmíme zapomínat na to, že kromě již zmíněného výhodného úroku máme možnost půjčit si až 250 000 Kč, a to bez ručitele. I tímto je tato P2P půjčka skutečně výjimečná. Navíc máme u půjček možnost i před předem ujednané podmínky daný úvěr také předčasně splatit. Zapomínat bychom neměli ani na to, že vše je vyřízeno velmi rychle. Žádost o úvěr je vyplněna z pohodlí domova, online a to za méně, než 5 minut vašeho času. Tedy bez papírování a nutnosti osobních schůzek. I to je cesta, kterou dnes většina žadatelů o půjčku jasně vyhledává.

VÍCE INFORMACÍ >>>

Benefi a Bankerat nám umožní peníze také investovat

Nezapomínejme také na další důležitou věc, kterou je fakt, že dané P2P půjčky, tedy společnosti Benefi a Bankerat můžeme využít také jako investoři. Tedy jako osoby, které mají peníze a které je chtějí investovat právě tímto způsobem. I zde je výhoda, že je řada věcí v našich rukou. A tak ke každé investici můžeme přistupovat podle:

 • Míry rizika
 • Výše případného výdělku
 • Možností toho, co poptávající nabídne v souvislosti s krytím

VÍCE INFORMACÍ >>>

Důvodem, proč investoři zhodnocují peníze tímto způsobem je především to, že zde mohou získat lepší úrokové zhodnocení, než například na spořicích účtech, na termínovaných vkladech, nebo v rámci dalších případných cest, kterými se dnes řada lidí vydává.

Existují i další půjčky od soukromých osob a investorů?

Určitě existují. Jelikož se jedná o oblast, která se poměrně rychle rozvíjí, určitě nesmíme zapomínat na řadu dalších poskytovatelů, pro které se stalo toto odvětví možností, jak zprostředkovat půjčku mezi oběma fyzickými osobami. Mezi nejznámější půjčky od soukromých osob a investorů patří kromě Bankerat a Benefi také společnost Loanis, která funguje na lehce upraveném principu, stejně jako je to společnost Zonky, kterou v tomto odvětví můžeme považovat za skutečného nováčka. Ale s dobrým a kvalitním zázemím.

Jsou nějaká rizika?

Pokud si půjčku žádáme, můžeme říci, že v podstatě nejsou. Většina společností nejenom že zaštiťuje celý proces následné domluvy, který je zakončený smlouvou. Může nabídnout také jistotu transparentních podmínek a přehledné dokumentace. To je spojeno s tím, že jasně známe i případné sankce, pokud nebudeme splácet.

A právě riziko nesplácení může být problém pro soukromé investory. I u na první pohled dobře prověřených klientů se může objevit problém s tím, že nebudou splácet. Proto je dobré rozložit samotné investice do několika půjček, což nejenom rozloží samotné riziko, ale my dosáhneme toho, že i přes nepoctivého klienta můžeme skončit v zisku. Naše recenze však nesmí zapomenout na to, že poskytovatelé P2P půjček nabízí investorům i pomocnou ruku v následném vymáhání konkrétních částek.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 200 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...

2 Responses

 1. Yvet napsal:

  Potřebova abych nutně 50 000, na 6 měsíců, splátka , splátka 10 000,- měsíčně

 2. Pastor Marshall napsal:

  Nabízíme flexibilní půjčky a financování pro různé projekty, které se vyvarujeme obvyklým přísným postupům. Toto financování Umožňuje zákazníkovi, jenž má nízkou úrokovou sazbu, využít odměnu – 2% ročně za období 2-45 let. Můžeme schválit půjčku / financování až do výše 80 000 000 USD nebo více, v závislosti na druhu podnikání. Financujeme pro: pastormarshall@gmail.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *