Broker consulting recenze, zkušenosti, podvod?

Hledáte finanční poradenství a nevíte, jak se v široké nabídce poradenských firem vyznat? Připravili jsme pro vás recenzi služeb poskytovaných společností Broker Consulting.

Recenze jak vybrat dobrého finančního poradce?

broker-consultingNež přejdeme k samotné recenzi, je užitečné zasadit finanční poradenství do širšího kontextu.

Pokud uvažujete o službách profesionála v oblasti finančního poradenství, je dobré vědět, jak rozeznat skutečného profesionála, který vám dokáže nabídnout zajímavé produkty za výhodných podmínek, od člověka, který si finančním poradenstvím snaží vydělat v daném okamžiku co nejvíce peněz – jeho motivace pak může jít v příkrém rozporu se zájmy klienta.

U finančního poradce byste se měli zajímat o to, v jaké společnosti působí a jak dlouho. Měla by vás zajímat jeho kvalifikace, zkušenosti, ale také reference.

Neposuzujte jen konkrétního poradce jako takového, ale také poradenskou společnost, v níž působí. Nejlepší volbou jsou vždy nezávislé finančně poradenské společnosti, tedy takové, které působí jako zprostředkovatelé – nezastupují ani konkrétní banky, ani konkrétní pojišťovny, tvoří most mezi nabídkou a poptávkou, finančními institucemi a klienty.

U každé společnost by vás měla zajímat část trhu, kterou zastupují – ptejte se tedy po tom, s kolika institucemi mají dlouhodobé kontrakty a co všechno jsou schopni nabídnout. Některé společnosti například nenabízejí určité typy pojištění.

Jak funguje finanční poradenství?

Finanční poradenství je služba jako každá jiná, a proto je placená. Mluvíme-li například o zprostředkovatelích, k nimž patří i Broker Consulting, jsou tyto služby placeny formou provize z uzavřených produktů.

Jelikož se jedná o poradenskou společnost, platí, že má uzavřené dlouhodobé kontrakty s bankami nebo pojišťovnami a jako zprostředkovatel vám může zajistit daný produkt za mnohem výhodnějších podmínek, než na které byste jako koncový zákazník dosáhli.

Jak jsou tedy finanční poradci Broker Consulting placeni? Formou provize z uzavřených smluv. Jelikož trh s finančním poradenstvím roste, nastává zásadní obrat – finančně poradenské společnosti musí s klienty spolupracovat dlouhodobě, aby jim přinášeli zisk, a proto i celá oblast finančního poradenství mění svoji tvář.

Broker Consulting zkušenosti a recenze

Broker Consulting je příkladem nezávislé finančně poradenské společnosti, která je primárně orientovaná na finanční plánování.

Tím se zásadně liší od konkurence – každému zájemci zpracuje zcela zdarma a nezávazně osobní finanční plán, tedy jakousi vizi toho, jak nakládat s finančními prostředky, abyste dosáhli na splnění svých cílů za 5, ale i 25 let a abyste dosáhli finanční nezávislosti. Tento plán je vytvořen na základě momentální situace, potřeb a přání klienta.

Tento osobní finanční plán navíc dostanete v elektronické podobě, a proto s ním můžete velmi efektivně pracovat.

Tato poradenská společnost byla v České republice založena v roce 1998, kromě toho působí i na Slovensku. Jejích služeb využívá okolo 300 tisíc klientů, nejedná se tedy o žádný marginální podíl na trhu. Krom toho také zajišťuje benefity pro 4000 firem.

Broker Consulting má uzavřené smlouvy s 65 společnostmi, nabídka produktů je tedy dostatečně široká. Svým poradcům zajišťuje Broker Consulting kontinuální vzdělávání a dbá na kvalitu poskytovaných služeb.

O tom, že se zaměřuje nejen na prodej produktů, ale zejména na oblast finančního plánování a zvyšování finanční gramotnosti, svědčí i skutečnost, že na oficiálním webu nalezne každý návštěvník množství užitečných informací ze světa financí, finančních produktů nebo rad pro každého spotřebitele.

financni-plan-consulting

Broker Consulting patří mezi několik největších nezávislých finančně poradenských společností působících na českém trhu. Zkušenosti jejích klientů sice ne vždy pozitivně mluví o tom, že její finanční poradci jsou dostatečně erudovaní a profesionální ale většině klientů dokážou pomoci. Společnost je zavedená a transparentní.

Potřebuji ale vůbec finančního poradce?

Otázka, kterou si pokládá mnoho lidí je, zda vůbec potřebují finanční poradenství. Proč se někomu svěřovat se svými příjmy a výdaji, nebo dokonce plány a sny, pokud hospodaříte s přebytkem a nemáte žádné finanční problémy?

Finanční gramotnost v České republice sice roste, ale stále nedosahuje potřebné úrovně. Většina populace se neorientuje v jednotlivých finančních produktech, nerozumí jejich účelu nebo neví, jak je správně nastavit.

Mnoho lidí nepřemýšlí nad tím, jak si zajistit příjem v nemoci, v případě úrazu nebo dokonce jak zajistit blízké pro případ smrti, o zajištění na stáří nemluvě.

Známé omyly panují v oblasti pojištění domácnosti a nemovitosti, nebo u velmi častých produktů, jakými je povinné ručení. Stačí zákonné plnění pro jednotlivé pojistné události, nebo by mělo být vyšší?

Podle odhadů má sice zhruba polovina populace uzavřeno životní pojištění, ale jen malá část z nich správně nastavené. Finanční produkty slouží především klientům, a je proto důležité, aby odpovídaly jejich potřebám.

Provést správné nastavení dokáže ve většině případů jen profesionál – poradí nejen s tím, jak produkt nastavit, ale jaké jsou například daňové konsekvence, plánované změny v legislativě nebo očekávané změny ve výši pojistného.

Princip finančního poradenství spočívá v neustálé spolupráci mezi klientem a poradcem – nejprve je vytvořen finanční plán, který se při každé změně životní situace klienta reviduje. Tento krok bývá u některých společností podceňován, Broker Consulting patří v této službě ke špičce v svém oboru. Základem je právě finanční plán, od kterého se vše ostatní odvíjí.

Dva radící se mladí lidé

Broker Consulting představuje služby v oblasti finančního poradenství.

Následně jsou zrevidovány již uzavřené finanční produkty a případně jsou uzavřeny produkty nové, které odpovídají cílům a potřebám klienta. Z každého jednání finančního poradce s klientem je pořizován zápis, který musí klient odsouhlasit – tato změna reflektuje nekalé obchodní praktiky některých neseriózních poradců, kteří s klienty uzavřeli jiný produkt, než který byl domluven.

Pokud řešíte, co s vašemi financemi, nebo máte životní cíle a nejste si jisti, zda je vámi zvolená cesta k jejich dosažení správná, kontaktujte nezávazně finanční poradce společnosti Broker Consulting.

Síť kanceláří je dostatečně široká, ve stovce klientských center vám nabízí své služby na tisíc profesionálních finančních poradců. Proškolen finanční poradci vám pomohou v otázkách zabezpečení, spoření, bydlení i zajištění na stáří.

O úspěších společnosti Broker Consulting svědčí i kontinuální nárůst počtu klientů a skutečnost, že se klienti na své poradce stále s důvěrou obracejí.

Další firmy v oblasti finančního poradenství:


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 200 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...

2 Responses

  1. PAVELŠULC napsal:

    TATO SPOLECNOST JEN LZE!!!!!SLIBY CHYBY.ZTRACENY CAS A TVRDE PROBUZENI.

  2. PAVELŠULC napsal:

    PODVODNICI A LHARI TO JSOU.Z OBYCEJNYCH LIDI JEN TAHAJI CISLA UCTU!!!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *