mBank

Inovátor ve světě bank. Tak se mnohdy označuje právě mBank, která byla jednou z prvních, která nabídla vedení účtu online. Inovace však předvádí třeba i na poli úvěrový produktů. I zde má mBank půjčka rozhodně co nabídnout. Samozřejmostí je, že nabídka je široká a tak si může bez problémů požádat klient s různými požadavky. My se zaměříme na jeden ze základních produktů, kterým je mPůjčka. Ta patří mezi základ nabídky, který je určený nejenom pro klienty banky, ale je určený i pro ty zájemce, kteří jdou do banky poprvé.

Contents

Úrokové sazby

Když se podíváme na to, jaké výhody nabídne mBank, pokud jde o úrokovou sazbu, tak musíme říci, že spadá spíše do středního proudu. Její klasická mPůjčka totiž začíná s ohledem na úrokové sazby na hodnotě 7,9 procenta. To v porovnání s ostatní konkurencí není nabídka ani nejvýhodnější, ani se nejedná o nabídku, která by byla nutně tou nejhorší. Je ale nutné počítat s tím, že mBank půjčka přichází také s garancemi ohledně nejnižších úrokových sazeb. Kdo dostane konkurenční nabídku, která bude výhodnější, tomu ji mBank dorovná. Tím můžeme říci, že i zde je cesta k nejvýhodnějšímu úvěru na trhu zcela reálná.

Opomíjet nelze také to, že mBank dokázala svou půjčku i lehce inovovat. Tu nejdete v nabídce pod názvem mPůjčka Plus. Sice je možné získat méně peněz na kratší dobu, ale pokud jde o úrokové sazby, patří k tomu nejlepšímu. Váže se k ní jenom menší jednorázový poplatek z půjčené částky. Úrokové sazby jsou u ní nulové. Díky tomu můžeme říci, že se jedná o jeden z nejvýhodnějších produktů na bankovním trhu.

Charakteristika půjčky

Primárně záleží na tom, zda se bude jednat o produkt, kterým je klasická půjčka mBank, nebo ta s označením Plus. Druhá varianta je však určená pro nové klienty a je značně omezená s ohledem na sumu a splatnost. To je dobré říci hned v samotném úvodu. I z toho důvodu se budeme zaměřovat spíše na charakteristiku, kterou je možné označit jako tu klasickou. Máme tak na mysli bankovní spotřebitelskou půjčku, která je spojena s řadou různorodých možností. Zde je základní charakteristika.

  • Výše dostupné částky: 10 000 – 600 000 Kč
  • Splatnost: 12 – 96 měsíců
  • Možnosti využití: Neúčelová půjčka

Když nahlédneme i na charakteristiku úvěru, kterým je mPůjčka plus, je třeba říci, že začíná na stejné dostupné sumě. Maximum je ale omezeno jenom částkou 40 000 Kč. Omezená je také splatnost, která je navíc pevně dána. Kdo si u mBank požádá o tento úvěr, je spojený s pevnou splatností po dobu jednoho roku.

Podmínky půjčky

I když se říká, že u bank je to celkem složité, je třeba říci, že u některých inovativních bank to není zase až tak hrozné. V podstatě jde jenom o ověření totožnosti a také ověření toho, zda je klient vůbec schopný splácet, nebo nikoliv. A jak je na tom mBank? Celkem dobře. Pokud si chce někdo požádat, musí být plnoletý a samozřejmě musí být schopen doložit svou totožnost a bonitu. Proto mezi hlavní podmínky patří toto:

  • Doložení dvou dokladů totožnosti
  • Doložení příjmu za tři měsíce
  • Prokázání dobré finanční minulosti

Mezi podmínky, kterou má půjčka mBank, určitě nepatří nutnost být klientem této banky. Sice to její klienti mají jednodušší, ale zároveň platí, že si může požádat kdokoliv. Připomeňme také, že kdo má zájem o úvěr mPůjčka Plus, tedy úvěr s nulovým úrokem, musí splnit ještě dopující podmínku. A tou je povinnost toho, že musí jít o úplně první půjčku u této banky. U obou půjček také platí, že peníze jsou vypláceny jenom na mKonto. Tedy účet u mBank. Kdo ho nemá, tomu je založeno.

Rychlost vyřízení

Inovativní banka musí pochopitelně ukázat, že s ohledem na rychlost vyřízení se není čeho obávat. mBank půjčka tak nabídne možnost online žádosti, která je velmi rychlá a snadná. Po prvotním vyhodnocení dojde k tomu, že jsou základní informace o půjčce a možném schválení zaslány na emailovou adresu žadatele. Poté je možné vyrazit na pobočku konkrétní banky, kde už jsou vyřízeny veškeré formality související s doložením informací a podpisem smlouvy.

Jednodušší to mají ti, kteří mají mBank jako svou banku. Ti totiž na pobočku nemusí. Nejenom, že je jednodušší jejich prověření a doložení všech informací. Pokud si o peníze žádají, je s tím spojena také možnost toho, že smlouvu podepíší prostřednictvím svého internetového bankovnictví. Peníze se v obou případech ihned objeví na bankovním účtu. U klientů na jejich. U cizích osob na tom nově zřízeném.

Shrnutí

mBank stále ukazuje, že má co nabídnout. U klasické půjčky sice nenabídne nejvýhodnější úrok, ale dohání to garancí toho, že umí srovnat konkurenční nabídky. Pokud jde o produkt označená jako mPůjčka Plus, umí dokonce nabídnout nulovou úrokovou sazbu. Částka i splatnost jsou však nižší, než u klasiky. Pokud jde o podmínky získání, nijak se neliší od konkurence. Hlavní je doložit schopnost splácet. Lákadlem může být online vyřízení. Klienti banky vše vyřídí prostřednictvím internetového bankovnictví. Noví klienti však ještě stále musí kvůli podpisu na pobočku. Jich se týká ještě jedno negativum, kterým je povinnost mít zároveň u mKonto, které je spolku s žádostí otevřeno.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *