Binární opce jsou vyhledávanou investicí pro začátečníky. Proč?

Pokud se podíváme na segment investic a možnosti, které aktuálně existují, tak je třeba říci, že jich je celkem dost – třeba Bitcoiny. Jednou z prvních a celkem zajímavých možností jsou rozhodně binární opce. Jedná se o jeden z druhů finančních opcí, které se vyznačují hlavně celkovou jednoduchostí. I proto jsou vyhledávány především začátečníky.

Právě ono označení jako binární je spojeno s faktem, že obchodování s nimi a investice do nich může být spojena buď jenom se ztrátou, nebo naopak jenom se ziskem. To je oproti jiným investicím poměrně zajímavé, jelikož u nich není případná výše zisku garantována, a pokud jde o ztrátu, tak lze také jenom málokdy odhadnout, jak bude velká.

Contents

Kde se binární opce obchodují?

To je první otázka, která začátečníky v investování pochopitelně zajímá nejvíce. Je třeba říci, že i když je mnoho trhů regulovaných, jsou i takové, které regulované nejsou. Na ty je vhodné dát si pozor a raději se jim vyhnout. Proto je vhodné najít si takovou možnost, kterou nabídne legální obchodních s cennými papíry. Tím chceme říci, že kdo chce binární opce obchodovat a zkusit investovat, potřebuje:

  • Brokera
  • Investiční platformu
  • Finanční prostředky
Binárníá opce zvládne i začátečník

Binárníá opce zvládne i začátečník

Samozřejmě pokud jde o peníze, tak ty nepasou vždy nutné, jelikož je zde i možnost toho, vyzkoušet si takzvaný demo účet. Ten je spojený s tím, že jsou využity jenom virtuální finanční prostředky. Jde variantu pro začátečníky, kteří si tak mohou vše jednoduše vyzkoušet, a to bez rizika.

Jak binární opce fungují?

Pokud se podíváme na to, jakým způsobem jsou investice realizovány a jak binární opce fungují, je třeba říci, že se jedná o celkem zajímavý koncept. To proto, že je spekulována cena podkladového aktiva. To znamená, že binární opce mohou souviset třeba s cenou akcií, nebo třeba s jednotlivými kurzy měn.

Je několik typů

Když se podíváme na to, jak binární opce vypadají, je třeba říci, že existuje hned několik jednotlivých typů. Podle toho může případný investor volit svou strategii spojenou s investováním. Když bychom se měli podívat i na nejčastější a nejznámější dělení, tak se jedná o to, které je rozlišené tím, jak konkrétně se vývoj podkladového aktiva spekuluje. Mezi nejznámější tak patří tato trojice:

  • High/Low
  • Touuch/No Touch
  • Boundary

Jak už napovídá samotný popis, dá se typ binárních opcí celkem dobře odvodit. Pokud jde o první variantu, tak se jednoduše spekuluje to, zda cena půjde nahoru, nebo zda cena půjde dolů. U skutečných začátečníků velmi oblíbené. Druhý typ se týká situace, kdy se cena podkladového aktiva dotkne, nebo nedotkne určité hranice. Třetí stav je podobný, přičemž je nastavena hranice, skrz kterou nesmí cena přejít. Jak je vidět, takto jednoduše lze binární opce obchodovat, což je rozhodně velké pozitivum.

Binární opce jsou spíše krátkodobou investicí

Pokud se podíváme i na to, jak jsou na tom binární opce z hlediska délky investic, je třeba říci, že patří spíše do skupiny těch krátkodobých. I proto je poptávána půjčka na investování. To znamená, že danou variantu můžeme zařadit do skupiny spekulací. Hlavně potom, pokud se jedná o binární opce krátkodobé, u kterých skutečně platí, že doba jejich trvání je od několika sekund, až po několik jednotlivých minut. Zde dochází ke skutečné spekulaci během krátkodobého vývoje ceny.

Jsou ale i jiné možnosti, jako třeba střednědobé binární opce. Zde už se čas investovaný tímto způsobem počítá na minuty, až desítky minut. Samozřejmě i s ohledem na konkrétní vybraný typ. Připomenout je dobré i to, že existují i varianty dlouhodobé, které přinášejí nejvyšší zisky a trvají dny a týdny. Pokud jde o oblíbenost, tak je nutné říci, že jsou vyhledávané nejméně.

Na jakých trzích je možný obchod?

Hlavně kvůli tomu, že binární opce využívají cenu svých podkladových aktiv, je možné uskutečňovat jednotlivé obchody na různých trzích. A to jak v České republice, tak i v zahraničí. Pokud se podíváme na nejčastější možnosti trhů, tak dominují ty formové binární opce. Tedy takové, kde se spekuluje vývoj ceny jednotlivých kurzů u dvou významných světových měn. Nejde ale o možnost jedinou, jelikož existují i binární opce na akcie, stejně jako komodity, nebo burzovní indexy.

Jak může dopadnout investice?

Jsou vlastně tři konkrétní možnosti, jak může konkrétní investice dopadnout. Pokud se podíváme na možnost číslo jedna, je spojena se ziskem. Binární opce jsou unikátní hlavně v tom, že už v době investice jako investor vidíte, kolik může být zisk.  Zde pozor na danění investic. Od toho se odvíjí také typ binární opce, stejně jako délka trvání. Pokud je splněna podmínka typu opce, tak dochází k zisku. Poté ale může nastat i varianta číslo dvě, která je spojená s tím, že podmínky nejsou splněny a tak se vrací investovaná částka.

Potom je tu varianta číslo tři, spojená s tím, že investice nevyjde. V takovém případě je nutné počítat s faktem, že jednoduše přijde investor o svou vloženou, tedy investovanou částku. Výhodu oproti jiným investicím však je, že ztráta také nemůže být vyšší, než suma, která je investovaná. Dále je dobré připomenout, že jsme se dotkli právě situace, že když jsou binární opce mnohdy spojovány právě se začátečníky, je zde určité riziko, které je třeba mít na paměti. Nemusí přinášet nutně jenom zisk, ale mohou přinést i ztrátu peněz. To ostatně platí po většině investic na trhu.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *