Online trading není zaměstnání

Před vstupem na finanční trh v rámci online tradingu je nutné si uvědomit, že se v těchto vodách nenachází žádný zaměstnavatel, jelikož nejde o zaměstnání. Nepočítejte proto s pravidelným měsíčním platem, která se vám do patnáctého objeví na bankovním účtu. Žádné členění na měsíční etapy nefunguje. Buď máte období dobré nebo horší. Rozhodně nepočítejte s žádnou pravidelnou finanční injekcí. Naopak, jak všude uvádí například společnost bezvarady.eu neboonlinezena.cz, váš kapital je vo ohrožení a můžete ztratit více, než jste původně investovali. Důležité je proto nejprve znát rizika a do obchodování se pouštět jen ve chvíli, kdy je vám opravdu vše jasné.

Přesné zisky neplánujte

Realita finančních trhů je složitá a ovlivňuje je příliš proměnných. Ve své podstatě se nad výsledkem investic pouze spekuluje a snaží se hledat bezpečnější cesta s nízkou hladinou rizikovosti. Finanční trh je plný nečekaných zvratů, které by mohly váš finanční rozpočet a předpoklady rozbít jako domeček z karet. V běžném životě si nastavujeme cíle trochu výše, na finančním trhu se držte raději při zemi.

Neprůstřelná strategie není

Dlouhé hodiny studujete všechny dostupné publikace, nakoupíte knihy a snažíte se vymyslet neprůstřelnou strategii, která by vyhovovala vám i vaší peněžence. Nakonec se k ní dostanete a první měsíc vám vydělala zajímavé peníze. Dokonce i v druhém měsíci vašeho obchodování se nezahanbí. Následuje měsíc třetí a vy se dostanete do záporných čísel. V takové chvíli mnoho traderů přestane věřit své strategii, jelikož j zklamala, A o to přesně jde. Žádná strategie není neprůstřelná, jen dokáže více nebo méně minimalizovat případná rizika. Náhle pocítíte, že v tradingu nelze počítat s pravidelnou výplatou, takže je nutné s penězi mnohem lépe hospodařit a uvědomit si, že nepracujete, ale podnikáte.

Online trading lze přirovnat k prodejcům jízdních kol. Na jaře a v létě by se nezavřely dveře od prodejny, ale jakmile nastoupí zimní sezóna, výdělky jdou do záporných čísel. Při tom obchodník žádnou strategii nemění, prostě si je vědom, že nelze počítat s pravidelnou výplatou na konci měsíce ve stejné výši.

 

 

 

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *