P2P Benefi: Jak nejlépe zhodnotit své peníze?

Disponujete větším množstvím peněz, které jste si vydělali, našetřili nebo jinak získali a přemýšlíte o tom, jak je nejlépe zhodnotit? Chcete investovat? Toužíte po tom, aby vaše peníze vydělávaly, a vy jste nemuseli prakticky o nic starat? To je sen asi každého z nás. Mít možnost své peníze investovat do projektů, u kterých je vysoká šance jejich zhodnocení. Neřešit žádné starosti s tím spojené a moci jenom pozorovat, jak nám zisky utěšeně přibývají. Nabízíme vám jeden tip, díky kterému se vám může něco podobného podařit.

Contents

Snadná cesta k ziskům

Příležitostí k investicím je dnes hodně. Můžete třeba spořit v bance, s finančním poradcem konzultovat, do čeho se vyplatí investovat, nakupovat akcie, investovat do podílových fondů. Jenže například spoření v bance příliš výnosné není, u nákupů akcií se zase neobejdete bez někoho, kdo akciovému trhu rozumí, jinak úspěšní nebudete, a ani podílové fondy nemusejí přinést zisk v kýžené výši a jsou zde navíc rizika, hlavně pro nezkušené investory. Jako velmi efektivní způsob zhodnocení peněz se ale jeví systém P2P Benefi. Co se pod tímto pojmem skrývá?

Lidé si půjčují peníze od lidí

Jedná se o způsob sjednávání úvěrů, kdy si mezi sebou půjčují lidé od lidí. Dochází k propojení žadatelů, kteří potřebují peníze a rádi by je získali za lepší úrok, než jim nabídne banka, a investorů, kteří mají peníze a mají zájem, aby jim vytvářely zisky. Jednoduše řečeno své peníze poskytnete jako půjčku někomu a tímto způsobem je budete navyšovat. Jde o oboustranně prospěšný obchod. Vy poskytnete svůj kapitál někomu, kdo vám z něj bude poskytovat úroky. Pro vás je to velice jednoduché. Tento způsob investice totiž je prakticky bez starostí. Na začátku uděláte jediné: Půjčíte peníze a pak už jen sledujete své zisky, aniž byste museli hnout prstem. Nemusíte sledovat vývoj akcií, pohyb kapitálového trhu jako v případech, kdy zvolíte jinou formou investic. Tento způsob je bez práce. Proto investujte do půjček, vyplatí se to.

Spojení výhodné pro obě strany

Ovšem výhodný je celý proces i pro druhou stranu, tedy dlužníka. Získá od vás nižší úrok a příznivější podmínky, než jakých by dosáhl v bance. Všechno probíhá online, bez zbytečné administrativy. Také nepotřebuje ručitele i na vyšší částky. Nemusí platit žádné poplatky za sjednání úvěru. Velice rychle se dozví, zda úvěr získal. Peníze dostane na účet velmi rychle. Také předčasné splacení není spojeno s žádnými finančními sankcemi. Uzavření úvěru tohoto typu je proto výhodné jak pro vás jako věřitele, tak i pro dlužníka. Vy výhodně investujete, aniž by vám to přidělávalo vrásky na čele od starostí, on získá peníze na své potřeby za rozumných podmínek.

Příznivé podmínky pro zhodnocení kapitálu

Jaké přínosy má tento způsob investice pro vás jako poskytovatele peněžního kapitálu?

 • Výnosy z těchto investic se pohybují od cca 6 až po 35 % ročně, což je skutečně velmi dobré zhodnocení peněz.
 • Můžete investovat hned, a to i menší částky například 1000 Kč. Nemusíte tedy mít u sebe obrovské sumy, abyste je mohli investovat. Začít se dá i s malým kapitálem, který bude postupně narůstat. Proto může tuto formu investice zkusit téměř každý.
 • Protože svůj kapitál rozložíte do půjček více dlužníkům, rozložíte tím pádem i svoje rizika spojená s tím, že vám někdo nebude splácet.
 • Nemusíte řešit žádnou složitou administrativu, všechno probíhá online.
 • Nikomu neplatíte dopředu žádné poplatky za založení účtu pro poskytování půjček, sjednávání smluv, služby atd.
 • Můžete investovat naprosto anonymně.
 • K dispozici máte službu pro vymáhání pohledávek.

Peníze s minimální námahou

Z uvedeného přehledu výhod už jste určitě pochopili, že by byla škoda nechat své peníze jen tak ležet na spořícím nebo dokonce běžném účtu. Tam dostanete naprosté minimum, navíc mnoho bank v posledních letech přistoupilo ke snížení sazeb úroků na spořicím účtu, takže se peníze zhodnocují ještě méně než před lety. Proto P2P Benefi nabízí jeden z výhodných způsobů jak získat nějaké peníze navíc s minimální námahou. V tomto případě nevadí, že se nevyznáte ve finančnictví a neovládáte pohyby na kapitálovém trhu. Takové znalosti v tomto případě nepotřebujete.

Postup investování je jednoduchý

Jaký je postup, pokud se rozhodnete investovat?

 • Založíte si na Benefi účet, což je zdarma. Neplatíte za to žádné poplatky.
 • Vložíte na nově založený účet peníze, minimální vklad je 1000 Kč. Nepotřebujete velké částky, začít se dá i s málem.
 • Malé částky rozdělíte do více půjček. Tím pádem dojde k diverzifikaci rizika. Nebezpečí toho, že o investici přijdete, tím pádem výrazně klesá.
 • Od dlužníka pak dostáváte pravidelné měsíční splátky s úrokem. Tím pádem jsou vaše zisky vždy vyšší než v případě, že byste měli peníze na spořicím účtu nebo třeba termínovaném vkladu v bance.

Vaši klienti se pečlivě prověřují

Vaší výhodou je, že si můžete vybrat, komu půjčku poskytnete a za kolik. Přitom žadatel o půjčku dokládá vždy platný občanský průkaz a ještě druhý doklad o své totožnosti. Kromě toho musí předložit i potvrzení o pravidelném příjmu. Zjišťuje se také, zda není v insolvenci a exekuci a prochází i dalším prověřováním. Tím pádem rostou záruky, že jde o seriózního klienta, u kterého je předpoklad, že bude včas a řádně splácet své závazky.

Průběh aukce

Co se vlastně děje, jakmile žadatel zadá svoji žádost o půjčku a předloží všechny potřebné doklady? Vzápětí je jeho žádost zveřejněna v podobě aukce, které se mohou zúčastnit investoři, tedy i vy. Je pochopitelné, že se do každé aukce zapojí větší množství investorů a každý chce půjčku získat. Proto spousta lidí poskytuje své nabídky. Ovšem nemusí nabídnout celou částku, kterou žadatel chce, nýbrž jenom její část. Dochází samozřejmě k přebíjení, každý se snaží o co nejvýhodnější nabídku, ale zároveň takovou, která by mu přinesla zisk. V případě, že už došlo k dosažení maximální výše požadované částky u aukce, dalšímu investorovi nezbývá nic jiného, než nabídnout lepší úrok, aby nabídku přebil. Jakmile si zájemce vybere nabídku, je aukce ukončena. Aukce trvá 10 až 30 dnů podle výše částky. Na účet dlužníka potom putují peníze. Splátky půjčky posílá na jeden centrální účet, odkud míří dál na účty investorů podle toho, kolik vložili. Posílá je se stejným úrokem, jaký byl ten, který v aukci vyhrál. Z toho vám plynou zisky, které nejsou malé. Proto využít systém investice P2P Benefi se vyplatí.

4.2/5 - (4 votes)

You may also like...

2 Responses

 1. Pavel M. napsal:

  Nevím jak Benefi, ale já investuji už několik na Bankeratu a zatím jsem neměl výraznější problém. Moje zhodnocení je 10% +. Žádná banka ani jiný instituce vám toto nenabídne.

 2. Pavel J. napsal:

  My máme zkušenost s touhle investticí, máme klasický spořící účet, ale díky dědictví jsme si přišli na pěkné peníze a nechtěli jsme je nechat jen tak někde válet, takže jsme nějakou dobu hledali něco kde investovat sami, ale akorát jsme se v tom ztráceli. Našli jsme si teda finančního poradce od Partners a ten nám právě doporučil tohle. I ho necháváme, aby se nám o to staral, aby jsme někde neudělali botu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *