Jak vypadá dokonalá konzervativní investice?

Když se podíváte na to, jak vypadají úroky na spořicích účtech, nebo jak jsou aktuálně úročeny třeba termínované vklady, je celkem jasné, že toto není nutně ta nejlepší cesta, kterou se vydat. Proto mnoho lidí jasně uvažuje hlavně o investicích. Třeba do půjček. A právě do segmentu investic si chtějí následně přenést výhody, které jsou spojeny se spořicími produkty. Když se podíváme na investory – začátečníky, hledají hlavně možnosti, kterými je konzervativní investice. Jak by měla vypadat a co by měla nabídnout? Podívejte se společně s námi.

Contents

Ideální konzervativní investice nabídne garantované zhodnocení

Že takové možnosti neexistují? Je to omyl. Sice mají hodně blízko ke spoření, ale více o nich mluvíme jako o investicích. Taková konzervativní investice skutečně může nabídnout určité garantované zhodnocení. Mluvíme o tom, že je zaručeno, že zhodnocení vašich finančních prostředků bude takové, jako je uvedeno v podmínkách. Kdo však čeká až astronomické úrokové sazby, ten bude zklamaný. Když jde o garanci úročení, pohybuje se spíše v hodnotách jednotek procent. Mnohdy může být daná garance dokonce i omezena, a to:

  • Výši finančního vkladu
  • Volbou konkrétního portfolia
  • Délkou investování

Z této možnosti klasické konzervativní investice někdy vycházejí i varianty, které sice nenabídnou garance jasného úroku, ale několik konkrétních výhod mají. Snaží se hlavně minimalizovat rizika, a tak mohou být spojeny s možností plné návratnosti vkladu, nebo s návratností jeho určité procentuelní výše. Toto eliminuje situace, kdy by investice byla prodělečná.

S investicemi souvisí také pojistky

Konzervativní investice může mít garantovaný úrok

Konzervativní investice může mít garantovaný úrok

Podobně jako je tomu třeba u půjček, tak i ve chvíli, kdy se peníze investují, je možné využít různých pojistných produktů. Velmi časté mohou být ty, které se týkají třeba smrti, nebo trvalých následků. V takovém případě může být nárok jak na poručení klasických podmínek – třeba s ohledem na termín výběru, stejně jako je možné získat celou investovanou sumu. A to i v případě, kdy v daný termín výběru nedochází ke zhodnocení, ale dochází zde naopak ke ztrátě. I to je ukázka, jak může konzervativní investice přijít zajímavě vhod.

Hleďte na daně. I na nich je možné ušetřit

Konzervativní investice, ale v podstatě i mnohá další, může klientům pomoci ušetřit na daních. Mnoho lidí o tomto často vůbec neví, což je celkem velká škoda. A to hlavně z toho důvod, že daná úspora není nijak zanedbatelná. Pokud jsou splněny všechny podmínky, a tak jak v souvislosti s investicí, tak v souvislosti se státem a zákony, tak to může znamenat, že ročně není problém ušetřit sumu až ve výši 24 000 korun českých. Tedy více než3 500 korun měsíčně. A to už je zajímavá suma.

Investici budete rozumět

Na trhu je celá řada investičních produktů. A je možné, že se v nich hlavně začínající investoři mohou poměrně výrazně ztrácet. Je proto jasné, že konzervativní investice, která bude určena primárně začátečníkům, by měla být jednoduchá. Tedy taková, že jí bude daná osoba bez složitého studování rozumět a bude vědět, co dělá, a co je konkrétním cílem. Jaké možnosti dnes do této oblasti spadají? Můžeme říci, že jde o:

Může také chránit

Že je konzervativní investice spojena jenom se situací, jako je zhodnocení finančních prostředků? Rozhodně tomu tak být nemusí. Škála investičních produktů se neustále rozšiřuje a některé tak mohou kombinovat dvě celkem zajímavé cesty. První je klasická a jedná se o to, že jde o investice, které zhodnocují peníze. Dále je ale možné střádáním peněz získat zajímavou pojistnou ochranu, spojenou s možností dosáhnout na různé finanční částky, pokud dojde v životě k nečekané události. Když se podíváme na jeden produkt, který zde jasně dominuje, je to investiční životní pojištění. To se dnes dostává do popředí stále více. Celkem dobrá volba pro toho, kdo hledá dlouhodobý investiční horizont.

Nemá žádné limity

Hlavně u začínajících investorů, kteří ještě nemají tolik peněz, může dojít k tomu, že jim jsou některé formy investování nedostupné. To z toho důvodu, že mohou být omezeny určitou minimální částkou, kterou je možné investovat. Naštěstí ale existuj celá řada možností jiných, které zcela jasně ukazují, že lze začít i se skutečně malou částkou, která může začínat třeba i na stokorunách. Takto by měla ideální konzervativní investice vypadat, pokud chce konkrétní osoba danou možnost nejprve zkusit a teprve poté se rozhode, jestli půjde daným směrem dlouhodobě, nebo nikoliv. Logicky je poté na každém investorovi, jak se rozhodne.

Investice by měla být dlouhodobě v plus

Konzervativní investice by měla přinášet určité jistoty spojené s tím, že riziko případné ztráty bude velmi malé. Nebo žádné – pokud připomeneme některé možné garance. A to i s přihlédnutím k menšímu zhodnocení, než je u investic rizikových. Když ale mluvíme o správném výběru, je rozhodně nutné hledět nejenom na současný stav, ale je třeba hledět také do minulosti. Třeba i o několik let zpět. Podle toho poznáte, jak se daný segment a daná možnost investice vyvíjela v čase. Co je pro konzervativního investora ideální stav? Je to situace, kdy docházelo výhradně jenom k růstu, a pokud už se objevil nějaký výkyv, tak byl nejenom krátkodobý, ale byl také minimální. Konzervativní investor zkrátka nechce riskovat a výběr podle daných zmíněných kritérií tomu odpovídá.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *