Půjčka z domova – jak probíhá její vyřízení?

Trh s půjčkami není rozmanitý jenom s ohledem na to, že máte jako klienti možnost požádat si o různé částky. Je rozmanitý i v tom ohledu, že máte jako klienti možnost vybírat si i z takových variant, které jsou zajímavé hlavně tím, že vyřízení je stále jednodušší. Příkladem je půjčka z domova. Jak probíhá její vyřízení? Podívejte se společně s námi.

Contents

První možností jsou mikropůjčky

Toto je varianta půjček, která je dnes celkem známá a také je celkem vyhledávaná. Mikropůjčky jsou známé také jako půjčky před výplatou. Když se podíváme na jejich charakteristiku, lze ji shrnout hned do trojice základních bodů. A těmi jsou rozhodně tyto:

  • K dispozici jsou nižší sumy peněz
  • Splacení je jednorázové
  • Vyřízení proběhne online

A právě online vyřízení je v tomto směru jasnou zárukou toho, že se jedná o úvěr, který řadíme mezi půjčky z domova. Vše proběhne tak, že si požádáte o půjčku a vše je realizováno prostřednictvím internetu. Zde uvedete všechny údaje, zde je také následně vygenerována smlouva, a tu pomocí specielního ověřovacího kódu potvrdíte. Jednoduché, rychle a bez komplikací.

Půjčka z domova je dostupná i v P2P segmentu

Podívejme se na druhou možnost, která nabídne vyřízení bez nutnosti kamkoliv chodit. Jsou to takzvané P2P půjčky, které se dnes stávají obrovským hitem na poli úvěrových produktů. Z jakého důvodu? Jelikož se drží hesla, že lidé půjčují lidem. Tento slogan používá společnost Zonky, která bude i naším příkladem toho, že je možné půjčku vyřídit kompletně bez osobních návštěv. Je to tedy jasně charakteristická půjčka z domova, která jenom potvrzuje to, jak je segment P2P půjčování inovativní.

Půjčka z domova může být vyřízena i za pár minut

Nejenom, že si jako klienti prostřednictvím internetu o peníze požádáte. Zapomínat nelze ani na to, že tímto způsobem i dodáte potřebné informace, jako jsou různé dokumenty a doklady. Vše stačí nahrát, nebo poslat na email. Smlouvy jako takovou taktéž potvrdíte prostřednictvím internetu a tak vám nic nebrání vystavit svou žádost na online tržiště. A zde následně bude čekat na zainvestování jednotlivými investory, kteří se na půjčky postupně skládají. Jediné riziko u dané půjčky je to, že se vám nemusí na žádost o úvěr složit. Moc často se to ale naštěstí nestává.

Jde to i u klasických spotřebitelských půjček

I když v tomto segmentu to nemusí být zase až tak běžné, musíme jasně říci, že i zde půjčka z domova existuje. A to i u těch společností, které vyžadují klasický podpis smlouvy. Ukazují však, že to lze řešit i jinak, než jenom návštěvou pobočky, nebo vysláním obchodního zástupce. Jak takové půjčky z domova tedy fungují? Vše proběhne podobně, jako v předchozích případech. Online je realizována jak žádost, tak i dodání dokladů a dalších informací. Poté je vygenerována smlouva, která však musí být klientovi přímo doručena. Jaký jsou k tomu využívány způsoby?

  • Zaslání na mail s povinností vytištění
  • Odeslání poštou
  • Doručení kurýrem

Jakmile získá klient smlouvu v tištěné podobě, je jeho povinností její podpis a následné doručení zpět. A to buď klasickými formami, nebo v některých případech i elektronickou poštou. I tato možnost ukazuje, že jde o vyřízení půjčky z domova. Oproti výše zmíněným je ale v tomto případě podpis třeba, což může celý proces vyřízení přece jenom lehce prodloužit. Roli zde hraje hlavně to, jakou možnost doručení zvolíte vy a jakým způsobem právě vy doručíte danou smlouvu zpět na sídlo nebankovní společnosti.

I banky ukazují, že to jde z domova

Pokud někdo dlouho vyžadoval klasické vyřízení na pobočce, tak to byly banky. Zde v podstatě nebyla jiná možnost, než si přijít požádat osobně. Teprve poté neobjevila možnost telefonické nebo online žádosti, po které však bylo stále nutné navštívit pobočku. A jak je tomu v tuto chvíli? Je to podstatně lepší, jelikož musíme říci, že i u bank proběhla změna. Půjčka z domova je dostupná i zde.

Samozřejmě hlavní podmínkou je to, že budete klientem banky a budete využívat internetové, nebo mobilní bankovnictví. Pokud k tomu reálně skutečně dochází, tak je zde jistota toho, že si můžete požádat právě v něm. U některých bank třeba jenom o kontokorent, zatímco u jiných je zde dostupná už předschválená výše konkrétního úvěrového produktu. O ten si klient požádá a za několik desítek minut může mít peníze na účtu.

Pozvěte si obchodního zástupce

Jdeme na možnost poslední, která se dnes nabízí a která je celkem zajímavá. Přichází s ní několik nebankovních společností. Mezi nejznámější patří Provident. Známý poskytovatel nebankovních půjček, který je unikátní tím, že kromě bezhotovostní nabídne také hotovostní půjčku. A to na ruku. I zde vše začíná tím, že si jako klienti požádáte o peníze. A to telefonicky, nebo prostřednictvím internetu. Následně vás kontaktuje obchodní zástupce, který si s vámi domluví schůzku. Kde? Na místě vašeho bydliště. To jenom potvrzuje, že tento produkt můžeme označit jako půjčka z domova.

Na schůzce stačí obchodnímu zástupci předat potřebné dokumenty, jako je doklad totožnosti, či informace o vašem příjmu. Pokud bude z této strany vše v pořádku, máte jistotu v tom, že vám bude předložena úvěrová smlouva k podpisu. Tu u sebe doma nejenom podepíšete, ale jakmile se tak stane, tak můžete ihned dostat i požadovanou finanční částku. Tedy za předpokladu, že to byla právě hotovostní půjčka, o kterou jste jako budoucí klienti žádali.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *