Provident

Pokud bychom měli vytvářet žebříček nejznámějších nebankovních poskytovatelů půjček, bude na prvních místech rozhodně společnost Provident. Nejenom proto, že jde o celkem velkého a známého hráče, který je členem mezinárodní finanční skupiny s názvem International Personal finance. Důvodem pro tuto volbu je mimo jiné také to, že Provident je společností s celkem dlouhou historií. Aktuálně došlo k oslavě dvaceti let na našem trhu, což jasně ukazuje, že to není žádný nováček, se kterým šlápnete vedle.

Contents

Úrokové sazby

Byly doby, kdy byla půjčka Provident rozdělena na dva rozdílné segmenty. A to bezhotovostní a také hotovostní půjčka. Ta první byla celkem výhodná, zatímco o druhé bylo nutné říci, že úrok byl celkem vysoký. V nedávné době však došlo k úpravě a tak jsou dané rozdíly nulové. Pokud se podíváme na půjčku na účet, a tak musíme říci, že zde úroková sazba začíná na hodnotě několika desítek procent, a to s ohledem na základní charakteristiku dané půjčky.

Druhou možností je půjčka v hotovosti. Zde je úroková sazba stejná a začíná na několika desítkách jednotek procent. Co je ale s hotovostní půjčkou spojeno, to je vyšší administrativní poplatek. Vlivem toho se stává méně výhodnou. Znatelné je to na hodnotě RPSN, kdy u reprezentativního příkladu je u bezhotovostní půjčky daná hodnota okolo 70 procent, ale pokud se podíváme na hodnotu o hotovostní, tak už se přehoupne přes sto procent.

Abychom však nebyli přímo negativní, je zde i možnost označena jako Provident Start. Jedná se o půjčku pro nové klienty. Zde je možné získat sumu ve výši 9 000 Kč na přesně tři měsíce. Pokud jde o její výhodnost, tak je zdarma – s nulovým úrokem i nulovými poplatky.

Charakteristika půjčky

Pokud jde o základní charakteristiku, jakou Provident půjčka má, tak se musí jasně začít tím, že je to úvěr neúčelový a také nebankovní. Jinak jde o klasickou spotřebitelskou půjčku, která je spojena s možností vybrat si z celkem rozmanitých částek a následně i termínů splatnosti. Základním bodem charakteristiky je však rozhodně to, že je půjčka Provident nabízena ve dvou variantách. První je varianta hotovostní a druhá varianta je bezhotovostní.

Nutno dodat také to, že v souvislosti s charakteristikou je unikátní celkový koncept vyřízení. Požádat si lze online nebo telefonicky, ale veškeré předávání dokumentů neprobíhá na pobočce, ale u vás doma. Unikátní charakteristikou je spojení s obchodním zástupcem, který klienty osobně navštěvuje. A nabídne jim půjčku této charakteristiky:

  • Výše dostupné částky: 3 000 – 130 000 Kč
  • Splatnost: 3 – 36 měsíců
  • Možnosti využití: Neúčelová půjčka

Podmínky půjčky

Mluvíme o spotřebitelské nebankovní půjčce a tomu odpovídají také podmínky, které jsou se získáním spojeny. Vzhledem k úroku je ale celkem jasné, že pokud jde o ověřování bonity, je společnost Provident celkem benevolentní. I proto je její půjčka tak oblíbená. Pokud se podíváme na hlavní věci, bez kterých nelze žádost schválit, je to:

  • Prokázání plnoletosti a totožnosti
  • Pravidelný příjem
  • Prokázání bydlení na kontaktní adrese

Pokud jde o dané podmínky, tak plně postačí třeba doklady totožnosti a výplatní pásky za poslední tři měsíce. Ani prokázání adresy bydliště není nic složitého – lze tak učinit třeba vyúčtováním za energie, nebo třeba vyúčtováním za telefonní paušál.

Rychlost vyřízení

Provident je půjčkou, která je vyřizována osobně, což může dobu schválení prodloužit. Na druhou stranu žádost si lze podat telefonicky či emailem, což je rychlé a jednoduché. Po prvotním vyhodnocení se kontakt dostává obchodnímu zástupci, který si s klientem domluví schůzku. Vše nemusí trvat déle, než 1 – 2 dny od žádosti. A to včetně víkendů. Pokud je při osobní návštěvě vše v pořádku, jsou předány dokumenty a podepsána smlouva, nic nebrání vyplacení peněz. Hotovostní půjčka je založena na vyplacení ihned na ruku. Bezhotovostní je zaslána nejpozději druhý den od podpisu smlouvy.

Shrnutí

Provident je známou nebankovní společností, což znamená férový přístup a transparentnost. Kladem jsou dva druhy půjček. A to jak hotovostní, tak i bezhotovostní. Potěší i rychlé vyřízení, v místě bydliště žadatele, včetně možnosti okamžitého vyplacení peněz. Potěší i celkem benevolentní podmínky, které však půjčka Provident kompenzuje vyšším úrokem a RPSN, které může přesahovat 100 procent. Na druhou stranu komu stačí 9 000 na 3 měsíce, může sáhnout po akční půjčce zdarma.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *