Jak se vyhnout podvodné půjčce

Přemýšlíte o tom vzít si půjčku? Pokud ano, určitě už se snažíte zjistit si nějaké podrobnosti o tom, jaké společnosti se v této oblasti na našem trhu vlastně pohybují. Možná vám jde ze všeho hlava kolem. Nabídek je spousta. Ať se začtete do novin nebo časopisů, zapnete televizor nebo zabrousíte na internet, všude narazíte na nepřeberné množství různých půjček. Jak se ale v té obrovské džungli finančních produktů vlastně orientovat? Možná bezmocně krčíte rameny a nevíte, jak dál. Nebojte se. Naštěstí existují cesty, jak najít tu pravou seriózní půjčku, která pomůže právě vám.

Nedejte na líbivé řeči poskytovatelů

Nejspíše máte strach. Určitě už jste slyšeli bezpočet historek o tom, jak se spousta lidí při půjčování peněz napálila. Musela třeba zaplatit nějakou zálohu za sjednání úvěru, a to mnohdy třeba i v několikatisícové výši. Nakonec ale neviděla ani peníze, které poslala jako zálohu, ani slíbenou půjčku. Zbyly jenom oči pro pláč. Půjčka nebankovní skutečně může znamenat určité riziko, ovšem jenom pro člověka, který není dostatečně poučený a nechá se nachytat na bombastickou reklamu, jež často neodpovídá realitě. Také pro člověka, který nečte recenze, nezajímá se o zkušenosti ostatních. Proto je dobré se před uzavřením půjčky dobře informovat a nedat jenom na líbivé řeči poskytovatele. Vždy je dobré vyslechnout a přečíst si názory z různých stran.

Nemusíte nikam chodit

Nabídka peněz

Půjčku vyřídíte kompletně online

Spousta poskytovatelů úvěrů těží z toho, že půjčky online jsou v dnešní době velice lákavé. Všechno sjednáváte přes internet. Nemusíte nikam chodit, všechno vyřídíte z tepla a pohodlí vašeho pokoje. Nabídky proto svádějí k tomu se do úvěrů vrhnout rychle a bez rozmyslu. To je ale právě ta největší chyba. Vždy je nutné si vše dobře promyslet a teprve potom se rozhodovat. Jakmile už jednou někde podepíšete naprosto nevýhodnou smlouvu, později bývá velmi těžké ji zrušit. Jak říká české přísloví „dvakrát měř, jednou řež,“ u půjček to platí dvojnásob.

Lákadlo půjček bez prověřování

Nejspíše vás navnadí skutečnost, že se většinou jedná o půjčky bez registru. Jenže ani skutečnost, že nikdo nezkoumá vaši minulost v registrech dlužníků, nebo vás nenutí k tomu, abyste od zaměstnavatele přinesli potvrzení o svých příjmech, neznamená, že jde o opravdu výhodný úvěr. K čemu vám bude nulová kontrola v registrech, když vás mazaně napsaná rozhodčí doložka dovede při nesplácení až k exekuci? K tomu, aby úvěr byl skutečně výhodný a nabízel vám rozumné podmínky, je potřeba, aby splňoval mnohem více parametrů. Třeba byste měli znát všechny podmínky smlouvy předem ještě před jejím podpisem, abyste si vše mohli dobře promyslet. Také by měly být jasně dané možnosti pro případ, že nebudete schopni půjčku splácet – prodloužení lhůty splatnosti a jeho pravidla, splátkový kalendář.

Jak nenaletět podvodníkovi?

Měli byste si také velice dobře uvědomit, že podvodníky, kteří se snaží na žadatelích jenom vydělávat, tahat z nich peníze, aniž by úvěr opravdu poskytli, můžete sami odhalit. Poslouží k tomu určité znaky. Jaké? Pojďme se na ně podívat:

  • Nedají o sobě dostatek informací, seriózní společnost vždy o sobě poskytne maximum údajů
  • Chce po vás nějaké poplatky či zálohy předem
  • Nabídne jenom kontakt v podobě telefonního čísla začínajícího číslem 9 – čísla zpoplatněná vysokou taxou
  • Chce po vás, abyste okamžitě podepsali smlouvu, aniž znáte všechny podmínky
  • Odmítá nabídnout reference a zkušenosti svých zákazníků – solidní společnost s tím nemá problém, proto na reference dejte. Zaměřte se hlavně na reference z nezávislých zdrojů a diskusních fór, ty přímo z firmy někdy mohou být zaplacené.

Recenze prověřených půjček naleznete na serveru Naše-půjčky.cz.

4.9/5 - (8 votes)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 200 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *