Zonky

Unikát ve světě nebankovních půjček. To proto, že peníze zde neposkytuje ryze soukromá společnost, ale na konkrétní žádosti se skládají běžní lidé. Tedy takzvaní investoři. V praxi to znamená, že je Zonky platformou P2P půjček. Ty se ve světě stávají velmi oblíbené a postupně si získávají na popularitě také u nás. I když tato společnost nepatří k prvním průkopníkům, rozhodně patří k těm největším. Mimo jiné i proto, že za firmou stojí známý Home Credit, který není ve světě úrokových sazeb žádným nováčkem.

Contents

Úroky

Velkým lákadlem u Zonky je hlavně nízká úroková sazba. Každý žadatel na základě své bonity bude přiřazený určitému ratingu. Ten nejlepší je označený jako A** a výše úroku zde činí 3,99 procenta. To je nejnižší hodnota, na kterou mohou klienti dosáhnout. Logicky jde o hodnotu, kterou často nedokážou dát ani samotné banky. V závislosti na bonitě však může dojít i k tomu, že bude klientovi přiřazený rating D. Ten je nejvyšší a jeho hodnota činí 19,99 procenta. V závislosti na bonitě může klient získat i jakoukoliv sazbu v tomto rozmezí. Shrnutí úrokových sazeb půjčky je takové:

A**3,99%
A*4,99%
A++5,99%
A+8,49%
A10,99%
B13,49%
C15,49%
D19,99%

 

Charakteristika půjčky

I ta je důležitá. Dá se říci, že svým charakterem se půjčka Zonky nijak zásadně neliší od těch ostatních, které jsou spojeny s většími nebankovními společnostmi. Lákadlem může být pro klienta hlavně to, že si sám navolí, kolik peněz potřebuje, stejně jako si sám zvolí, jak velká splátka je v jeho silách. Z toho se následně vypočítá délka splácení. Pokud jde o shrnutí charakteristiky půjčky, je takové:

  • Výše dostupné částky: 20 000 – 500 000 Kč
  • Splatnost: 6 – 84 kalendářních měsíců
  • Možnost využití: Neúčelová půjčka

Podmínky půjčky

I když jde o půjčku, která spadá do nebankovního segmentu, má Zonky přece jenom náročnější podmínky získání, než možný konkurence. To je třeba připomenou hned v úvodu. Lákadlem je určitě možnost vyřídit vše online, s elektronickým zasláním dokladů a dalších potřebných informací.  Během vyřízení Zonky nahlíží do registrů a také vyžaduje prokázání totožnosti. S tím souvisí i nutnost splnění hlavní podmínky, kterou je plnoletost. Pro bezproblémové vyřízení je nutné mít i mobilní telefon a aktivní číslo, kvůli potvrzovací SMS zprávě. Pokud zmíníme trojici klíčových podmínek, jsou to tyto:

  • Nutnost trvalého příjmu
  • Nutnost nebýt v insolvenci
  • Nutnost nebýt v exekuci

Rychlost vyřízení

Jak už napovídá výše zmíněný proces snadné žádosti, i samotné vyhodnocení je celkem rychlé. Nutné je však pamatovat na fakt, že schválením ze strany Zonky ještě automaticky nevzniká nárok na půjčku. Tímto krokem dojde k tomu, že je možné vystavit žádost s příběhem na tržiště. Požadavek se vystaví investorům a ti postupně investují své částky. To může vést i k několikadenní prodlevě, než se částka sejde. Poté teprve bude poskytnuta a přeposlána na účet žadatele. Rizikem v tomto procesu může být to, že se potřebný počet investorů během požadované doby nesejde. Tento stav se snaží Zonky kompenzovat tím, že do takových půjček zbytek zainventuje samotná společnost.

Shrnutí

Lákadlem Zonky je nejenom unikátní koncept P2P půjček. Je to také lákadlo v podobě velmi nízkého úroku, který může překovat i tolik doporučované banky. Nabídka a charakteristika půjčky je celkem klasická, stejně jako podmínky získání. Lákadlem je jistě online vyřízení, bez jakékoliv osobní návštěvy. Negativem je však situace spojená s možným čekáním na zainvestování ze strany investorů, což může trvat několik dní. Rizikem je i to, že se potřebná suma nevybere. Toto se však Zonky snaží kompenzovat vlastními penězi. Pro toho, kdo hledá výhodnou nebankovní půjčku, můžeme Zonky doporučit.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *