Jsou půjčky před výplatou opravdu tak jednoduché?

Když se mluví o půjčkách, a to v souvislosti s tím, jak jednoduché je jejich získání, jsou většinou dávány za příklad půjčky před výplatou. Tedy krátkodobé úvěrové produkty, které jsou spojeny s možností získat menší tisíce korun na dobu několika týdnů. I když se na první pohled zdá, že půjčka před výplatou může být skutečně získána za několik málo minut, z pohodlí domova, realita může být jiná. Podívejme se společně na hlavní úskalí, se kterými jsou často spojovány.

Contents

Už to nejsou půjčky bez doložení příjmu

V minulosti bylo jejich velkým hitem to, že nebylo třeba ani dokládat příjem, ani nebylo třeba tento uvádět. Stejně tak nebylo třeba uvádět ani náklady celé domácnosti. Dnes je situace zcela jiná. Jelikož v prosinci roku 2016 vešla v platnost novela související s poskytováním půjček, jsou i půjčky před výplatou produkty, u kterých je nutné uvádět, kolik si vyděláte, nebo jakým způsobem si vyděláte. Může se jednat třeba o:

  • Zaměstnání
  • Podnikatelskou činnost
  • Příspěvky od státu

Nutné je doložit právě výši čistého příjmu, kombinovanou s výdaji vaší domácnosti. U některých poskytovatelů se neobejdete třeba i bez nutnosti uvést konkrétní identifikační údaje zaměstnavatele.

Půjčky bez 1 Kč? Jenom málokdy

Kromě toho, že může být ověřován samotný příjem, může přirozeně dojít i k tomu, že bude ověřována i další informace. A to platnost bankovního účtu. I to jde sice na dálku, ale rozhodně to neznamená, že je to rychlé a jednoduché. Obvykle vyžadují půjčky před výplatou zaslání korunového poplatku. A to na účet poskytovatele. Ten sice může mít několik účtů, stejně jako může dojít k situaci, že nemá ten, který má klient. To znamená, že převod není realizován v rámci jedné banky, ale dochází k tomu, že je realizován z jedné do druhé. A to může znamenat, že doba převodu se prodlouží. V klasickém případě může být platba realizována do druhého dne. To ale jenom v situaci, kdy se jedná o převod ve všední dny. Pokud nastává víkend, může se platba zaúčtovat až po něm. Čeká se tedy i několik dní.

Nutné je i skenování dokladů totožnosti

I když uvádíte své identifikační údaje už v samotné žádosti o půjčku, rozhodně to neznamená, že už je nebudete dále potřebovat. I půjčky před výplatou mohou být spojovány s různým ověřením. A to se týká právě toho, že bude nutné ukázat i svůj doklad totožnosti. Je to dáno hlavně tím, aby se zamezilo případnému zneužití. Dnes už existuje několik metod, jak daný doklad jednoduše ukázat poskytovateli. Lze k tomu využít:

  • Vyfocení a automatické nahrání pomocí webkamery
  • Oskenování a zaslání emailem
  • Oskenování a nahrání přes web
Ne vždy jsou půjčky před výplatou vyřízené jenom online

Ne vždy jsou půjčky před výplatou vyřízené jenom online

Sice to může vypadat na první pohled jednoduše, ale realita může být trochu jiná. Ne každý disponuje prostředky, aby něco takového provedl. Zvláště když mluvíme o lidech, kteří nemají pár tisíc korun.

Může být vyžadována i smlouva

Půjčky před výplatou jsou obvykle spojeny s tím, že jejich vyřízení může proběhnout z pohodlí vašeho domova, bez nutnosti kamkoliv chodit. Ano, to může být i pravdou. Nezapomínejme ale na to, že se mohou obejít bez jakýchkoliv tištěných smluv. Tomu tak být nemusí. Vše může být realizováno tak, že tištěnou smlouvu přiveze na vaši adresu kurýr. I toto je spojeno s tím, že si poměrně delší dobu počkáte na to, než se tak stane. Může to být třeba i několik dní. Jemu smlouvu podepíšete a opět může trvat, než ji zaveze zpět.

Jsou sice poskytovatelé, kteří ji pošlou na mail a umožní vám ji podepsat a poté poslat naskenovanou. Sice je to jednodušší, ale opět platí, že se může jednat o problém podobný průkazu totožnosti. Nejenom, že nemusíte mít možnost smlouvu oskenovat, ale nemusíte mít třeba ani možnost smlouvu vytisknout.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *