Pojištění odpovědnosti existuje i pro zvířata

Je mnoho situací, kdy potřebujeme pojištění odpovědnosti. Tedy pojistku, kterou dnes můžeme znát i pod takovým pojmem, jako je „pojistka na blbost“. Jedná se však i zcela legitimní pojistný produkt, který je spojený s tím, že dokáže kompenzovat případné problémy, které v našem životě způsobíme my sami a u kterých může vzniknout i konkrétní škoda. V takovém případě je samozřejmě nezbytností to, aby škodu zaplatila pojišťovna. Pokud se podíváme na nejčastější situace, kdy může být tento typ pojištění sjednán, je určitě třeba říci, že se může jednat o:

  • Pojištění v našem běžném životě
  • Pojištění na naší dovolené
  • Pojištění v našem zaměstnání nebo podnikání
 Pojištění v našem běžném životě Pojištění na naší dovolené Pojištění v našem zaměstnání nebo podnikání


Pojištění v našem běžném životě
Pojištění na naší dovolené
Pojištění v našem zaměstnání nebo podnikání

Škodu ale nemusíme nutně způsobit jenom my sami. Obvykle platí, že danou pojistku lze rozšířit také na naše malé dítě, ale lze ji rozšířit také na zvířata. Jaké jsou možnosti, výhody, ale třeba i nevýhody? Podívejme se společně na specifika pojištění odpovědnosti pro zvířata.

Contents

Jak vše funguje?

Podívejme se také na to, jak taková pojistka vlastně funguje a jaké konkrétní specifikace v tomto směru má. Musíme říci, že v daném ohledu se jedná o produkt, který je spojený právě se způsobenou škodou. Pokud i provede zvíře, funguje pojištění odpovědnosti tak, že je třeba nahlásit celou věc jako pojistnou událost. Následně dojde k tomu, že pojišťovna prověří výši způsobené škody i samotné nároky, prověří samotnou událost a následně vyplatí danou částku. Jak rychle to bude, nebo jaké jsou konkrétní podmínky, či jak je třeba postupovat, to obvykle záleží už jenom na konkrétní pojišťovně, kterou oslovíme a která daný produkt nabídne.

Jaké škody pojištění odpovědnosti pro zvířata hradí?

Postup a charakteristiku samotné pojistky máme zmapovánu. Podívejme se proto také na to, jak vše funguje z hlediska toho, jaké škody mohou být konkrétně propláceny. Zde musíme objektivně říci, že se jedná o dva druhy škod. Tou první škodou, kterou pojištění odpovědnosti uhradí, jsou samozřejmě škody na majetku. Ty patří mezi nejběžnější. Takové zvíře dnes může způsobit celou řadu škod. Například jeho vlivem dojde k dopravní nehodě, může zakousnout sousedům slepice, stejně jako může dojít k tomu, že zvíře poškodí nějaký důležitý movitý předmět. Situací je ale mnohem více. Ve všech následně přichází na řadu pojišťovna.

Kromě škod na majetku to mohou být také jiné typy škod. A to konkrétně škody na zdraví. Ano, i takové dokáže pojištění odpovědnosti poměrně jednoduše a také rychle vyřešit. A to ať už jde po škody způsobené nepřímo, kdy se třeba pes zamotá cyklistům před kolo, a ten havaruje. Stejně tak to ale mohou být také škody přímé, které jsou charakteristické třeba i tím, že dojde k tomu, že náš pes může způsobit někomu jinému kousnutí. Jak je patrné, různých situací, které mohou v daném směru nastat, je více než dost. A je dobré, když je pojistka hradí.

Jsou i nějaká negativa spojená s pojistkou?

Důležitá otázka. A odpovědí je, že daná negativa samozřejmě být mohou. A podobně jako u pojistky u lidí, tak i u pojištění odpovědnosti u zvířat může být daných situací poměrně velké množství. Pokud budeme konkrétní, zmiňme si několik základních, kam se řadí třeba toto:

  • Vysoká cena pojistného
  • Různé výjimky spojené s řadou situací
  • Placení pojištění i ve chvíli, kdy žádná událost nenastane

To vše jsou situace, které mohou nastat. A v souvislosti s nimi je dobré zvážit, zda se dané pojištění vyplatí, nebo nevyplatí sjednat. Obecně však platí, že je dobré ho mít. Mnohdy totiž mohou jít způsobené škody třeba i do statisíců korun. v takovém případě je i ta nejdražší pojistka stále jenom zlomkem konkrétních plateb.

Jak pojištění sjednat?

Rozhodnete-li se pro sjednání této pojistky, je možné postupovat dvěma hlavními cestami. Ta první je spojena s tím, že lze celkem jednoduchým a rychlým způsobem sjednat dané pojištění online, z pohodlí domova, přímo pro konkrétní zvíře. Osobou, která pojistku sjednává, platí a zařizuje, budete samozřejmě stále vy sami. Pouze bude třeba uvést, jaké konkrétní domácí nebo jiné zvíře pojišťujete a jaké konkrétní pojištění odpovědnosti pro něho sjednáváte.

Existuje ale ještě druhá situace, které souvisí s tím, že je pojištění odpovědnosti jenom doplňkem stávající pojistky. V tomto případě se jedná o tom, že formou připojištění přidáme k naší ochraně také našeho zvířecího miláčka. Velmi časté je to nejenom v rámci běžných pojistek, ale také pojistek cestovních.

Na co při sjednávání pojištění odpovědnosti hledět?

Všechny důležité informace máme témě kompletně zmapovány. A tak zbývá samozřejmě ještě poslední otázka, která je spojena s tím, na co při sjednávání této konkrétní pojistky hledět. Primárně by měl hrát roli rozsah pojištění. Tedy to, zda pojišťujete jenom odpovědnost za škody na majetku, nebo i na zdraví. Pokud se jedná o cestovní pojistku, nesmíte zapomínat ani na konkrétní zemi, které se ochrana bude týkat. Tím nejdůležitějším jsou také limity pojistného krytí. Jedná se o nejvyšší možné částky, které pojišťovna v případě pojistné události proplatí. Čím vyšší budou, tím máte větší jistotu spojenou s tím, že nebude nutné doplácet za škody, které budou opravdu velké. A jaká konkrétní zvířata dnes můžete pojistit? U běžných domácích mazlíčků není problém. U ostatních záleží na postupu konkrétní pojišťovny.

4.5/5 - (2 votes)

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *