Co vše dnes nabídne cestovní pojištění?

Do zahraničí dnes jezdíme více než kdy dříve. A to nejenom na dovolenou, která určitě patří mezi nejznámější důvody, proč vyrazit někam do zahraničí. Stejně tak dnes můžeme do zahraničí vyrazit i z mnoha jiných důvodů, jako může být pracovní cesta, poznávací zájezd, ale třeba i z důvodu, jakým jsou nákupy. V podstatě je jedno, kam se plánujeme za hranice podívat, jelikož důležité je mít sjednané cestovní pojištění. Podívejme se společně na to, co nám může konkrétně nabídnout.

Contents

Myslete na délku pojistky

Než se podíváme na možnosti ochrany a jednotlivé parametry, je určitě třeba zmínit se také o tom, že cestovní pojištění může mít různé doby trvání. Pokud budeme konkrétní, tak klasickou je to krátkodobé. To využijeme ve chvíli, kdy do zahraničí vyrážíme na několik dnů, ale i týdnů. Dále je možné sjednat také střednědobou pojistku, která už souvisí s několikaměsíčním pobytem. Třetí varianta je také více než jasné. Jde o možnost dlouhodobé pojistky, která je uzavírána nejčastěji na dobu jednoho roku.

Základ, který cestovní pojištění nabídne, je jasný

Jedná se primárně o pojištění léčebných výloh. Sem můžeme zařadit celou řadu věcí, které se mohou týkat primárně našeho zdraví. Budeme-li konkrétní, potom je to třeba:

  • Základní ošetření u lékaře nebo v nemocnici
  • Nezbytné transporty napříč zdravotnickými zařízeními
  • Akutní zákrok nebo operace
  • Výdaje spojené s léčbou a medikamenty

To vše samozřejmě z části může hlavně v Evropě hradit naše běžná, zákonná zdravotní pojistka. Důležité je však vědět, že ceny jednotlivých zákroků mohou být v zahraničí vyšší než u nás. Proto je následně doúčtován rozdíl. Pokud máme sjednáno právě cestovní pojištění, zaplatí tento rozdíl pojišťovna a my se tak nemusíme být jakýchkoliv výdajů.

Pojistěte také svá zavazadla

Když vyrážíme do zahraničí, tak si sebou samozřejmě bereme také nezbytné osobní věci. A to v našich zavazadlech. I na ty se může cestovní pojištění zaměřit. V čem konkrétně? Pojistí je do určité hodnoty a my se tak nemusíme bát jakékoliv ztráty, nebo snad krádeže. Pokud se definitivně ztratí na letišti, z hotelového pokoje, nebo nám jsou klasickou formou odcizeny, přichází na řadu právě pojišťovna. Ta následně zaručí, že nemusíme litovat ztráty našich věcí, jelikož z finančního hlediska nám je ztráta kompenzována.

Nemusí se to nutně týkat jenom situace, kdy budeme potřebovat pojistit běžné osobní věci denní potřeby. Je možné tímto způsobem pojistit třeba i naši sportovní výbavu. Řada pojišťoven tak nabídne specielní balíčky určené třeba pro golfisty, lyžaře, ale i další sportovce. A to samozřejmě i ty amatérské.

Myslete na způsobené škody

Může se stát, že nevědomky něco poškodíme a zničíme. To nemusí být nic neobvyklého. Samozřejmě čest by nám měla velet přijmout za to odpovědnost a danou věc zaplatit. Pokud ale máme cestovní pojistku, která nabídne i pojištění odpovědnosti, nehradíme danou škodu z vlastní kapsy. I zde může vše vyřešit pojišťovna, a to jako standardní pojistnou událost. Doplnit musíme, že se ne vždy musí jednat jenom o škody způsobené na majetku. Může se jednat o škody způsobené i na zdraví, stejně jako se může jednat třeba i o ušlý zisk, který může z našeho prohřešku dané osobě plynout.

V závislosti na pojišťovně může pojištění odpovědnosti pojistit nejenom nás samotné, což by měla být priorita. Můžeme také pojistit v rámci naší pojistky i naše dítě nebo děti, stejně jako i případná domácí zvířata, pokud je bereme na dovolenou sebou. A cena takového připojištění? Obvykle jenom pár korun.

Zpoždění není nic příjemného

Ať už letíte na poznávací zájezd, nebo klasickou dovolenou, určitě není nic příjemného případné zpoždění. Pokud vám dokáže zkazit začátek dovolené, můžete si nechat tuto negativní událost také kompenzovat. A to od své pojišťovny, pokud jako jednu z forem připojištění využijete také variantu, která počítá právě se zpožděním letu. Pokud budeme konkrétní, tak se může jednat jak o běžné provozní situace, tak dokonce i o případný únos letadla. I na to v dnešní době pojišťovny myslí.

Kompenzováno nemusí být nutně jenom zpoždění vás jako takových, protože opozdit se mohou také vaše zavazadla. I toto zpoždění umí cestovní pojištění kompenzovat. Pozor však na konkrétní podmínky u jednotlivých pojišťoven. Mnohdy máte na tuto kompenzaci nárok až od určitého počtu hodin, co na svá zavazadla budete čekat.

Získejte asistence i pomoc

Dnes ani na druhém konci světa nemusíte být sami. Stačí, pokud jsou součástí vaší pojistky asistence. Ty dnes můžete sjednat jak samostatně, tak vám je může pojišťovna nabídnout jako zvýhodněný, stejně jako bezplatný produkt. Prioritou daných služeb je hlavně možnost komunikace se zkušeným operátorem, a to v češtině. Ten vám tak umí poradit v mnoha situacích, díky čemuž budete vědět, jak se v případě jakýchkoliv problémů zachovat.

Asistenční služby však nemusí mít nutně jenom formu poradenství. Mohou za vás i ledacos vyřídit. Příklad? Třeba situace, kdy bude potřeba sehnat tlumočník, kdy bude potřeba vyřešit ztrátu dokladů, nebo když budete potřebovat peníze z důvodu ztráty nebo krádeže vaší peněženky i karty. I v takových případech stačí zavolat na pojišťovnu a ta může vše zařídit. A je více než jasné, že je to nonstop.

Dovolenou si nenechte zkazit ničím

Výše jsme uvedli ty nejběžnější rozsahy současného cestovního pojištění. Na závěr se musíme dotknout ještě poslední možnosti, která může být i ve vaší pojistce zahrnuta. Může se jednat třeba o pojištění odjezdu na dovolenou, stejně jako se může jednat o pojištění slunečného počasí, popřípadě může jít o pojistku bezproblémové dovolené jako takové. Pokud by se tedy objevilo cokoliv, co by mohlo vaši dovolenou nejenom zkazit nebo znepříjemnit, můžete to také nahlásit jako pojistnou událost.

Zde ale nezapomínejme na konkrétní podmínky, které v souvislosti s těmito pojistkami pojišťovny mají. Vše je v nich detailně specifikováno a tak například několik propršených hodin a následné chladné počasí ne vždy musí být důvod k tomu, abyste dostali peníze. Podobně je to i v ostatních případech. A tak před tím, než se začnete radovat ze zajímavé pojistné ochrany, je dobré přečíst si jak smlouvu, tak hlavně pojistné podmínky.

4.5/5 - (4 votes)

You may also like...

2 Responses

  1. Zdena napsal:

    Super shrnutý, ale možná trochu moc roztažený článek 🙂 Osobně řeším pojištění u ERV a rozhodně si nemůžu stěžovat. Každopádně bez cestovního pojištění bych v dnešní době asi už nikam nevyjela…

  2. Zdenek P. napsal:

    Pojištění je dobré, ale stejně nekryje všechny výdaje. A hlavně v zahraničí stejně musíte zaplatit a pak až zpětně vám pojišťovna peníze vyplatí. Já mám pojištění jen u platební karty a myslím, že to na běžné dovolené stačí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *