Jak snadno získat úvěr nebo nebankovní půjčky. Stačí si vytvořit úvěrovou historii

Možná tento článek aktuálně nepotřebujete, ale nikdy nevíte, jak s vámi osud naloží a vy najednou budete potřebovat půjčku bez doložení příjmů. Cesty osudu jsou totiž nevyzpytatelné. V tom lepším případě nebudete muset nikdy sáhnout po půjčce bez doložení příjmů. Není proti ničemu, když se však na tuto alternativu připravíte předem. Vytvoříte si tak pevnou půdu pod nohama, která vám zajistí přísun peněz během krize.

Contents

Důležitá je finanční a úvěrová historie

Pro získání renomé ve finančním, bankovním a nebankovním světe je potřeba získat si jméno, které je spojené s určitou historií. Abyste v budoucnu získali nebankovní půjčku, potřebujete mít historii. Níže uvedené úvěrové produkty vám zajistí dobré renomé při žádosti o půjčku.

Kontokorent

Neboli přečerpání účtu je nejčastějším úvěrovým produktem u nás. Pokud vám jej vaše finanční instituce nabízí, využijte toho. Nemusíte přečerpávat, ale vždy se hodí mít tuto možnost k dispozici. Pořízením revolvingového úvěru získáte záznam u finanční společnosti o jeho využívání. Jen díky tomuto zápisu získáte lepší jméno při tvorbě úvěrové bonity a to jej nemusíte ani aktivně využívat.

Kreditní karta

Dalším produktem je kreditní karta. Úvěrový nástroj pro zodpovědné klienty. Tato služba je skvělým sluhou, ale může být i zlým pánem. Nabízí vám banka předem schválený limit? Berte ten největší. Snížit limit můžete kdykoliv, ale navýšit jej už není tak jednoduché.

Zboží na splátky

Spousty obchodníků nabízí zakoupení zboží na splátky s nízkým nebo nulovým úrokem. Zakoupit zboží na splátky je dalším skvělým a poměrně bezpečným způsobem, jak získat dostatečnou bonitu. Zboží na splátky s nulovým úrokem vás nebude stát nic navíc. Jediné co musíte udělat, je poslat včas splátku za zboží. Nepořizujte si však zboží, na které nemáte finance v plné výši. Vyhnete se tak případným potížím se splácením.

Neexistující závazky jsou výhodou

Vytvářejte si úvěrovou historii co nejdříve. Ideální v době, kdy nemáte žádné závazky, jste svobodní a bezdětní a zároveň máte stabilní měsíční příjem. Pro finanční instituce jsou svobodné osoby lákavým zbožím. Vidí ve vás potencionální osobu, která jednou založí rodinu a s tím přijdou další úvěrové potřeby, jako je vybavení domácnosti nebo hypotéka.

V případě, že vlastníte více účtů, můžete této situace využít a přeposílat finance z účtu na účet. Vytvoříte tak dojem vysokých obratů. Některé banky v dnešní době stále selektují zákazníky podle obratů na účtu. Systém tak automaticky začne nabízet předem schválený limit na úvěrový produkt.

Změna však neprobíhá ze dne na den. Je potřeba být trpělivý a v tomto počínání vydržet alespoň půl roku. Jakmile získáte přitažlivou nabídku a kliknete na ni, přijde na řadu další skóring, ale s vašim dobrým příjmem a minimem závazků to bude hračka. Banky se o vás přetrhají.

Neříkejte víc, než je nezbytně nutné

Co neřeknete, jako by nebylo. Banky mají osvědčené metody, jak vás dostat tam, kam potřebují. Pokud jim poskytnete kompletní informace o sobě, nastaví vše tak, jak vyhovuje jim. Pokud budete z jednoho účtu vše platit, automaticky zahrnou všechny výdaje a nepřesvědčíte je, že některé platby nemají nic společného s vámi.

Podobně postupují i v případě důchodového nebo stavebního spoření a životního pojištění. Jedná se o výdaje, které vám automaticky sníží bonitu pro výpočet splátek. O těchto informacích můžete mlčet, ale o dluzích a jiných závazcích nesmíte mlčet.

Z toho důvodu se nabízí jednoduché a velmi účinné řešení. Na jeden účet si posílejte všechny příjmy a vytvořte si kreditní historii, která vám bude sloužit v případě žádosti o úvěr. V druhé bance, která nemá přívětivé podmínky k úvěru, odesílejte všechny pravidelné platby.

Berte, když banky dávají

Nebojte se vzít dva výhodné kontokorenty v jiných bankách nebo klidně i dvě tři kreditní karty. Opět se jedná o skvělý způsob, jak získat skvělou základnu pro budoucí potřeby. Tomuto způsobu se však vyhněte v případě, kdy musíte platit za tyto služby nesmyslné poplatky. Nedržte zbytečně tři kreditní karty a dva úvěry, když za vše musíte zaplatit několik stovek korun, jen na poplatcích. Úvěr vždy můžete zrušit. Získat jej však znova za výhodných podmínek není tak snadné.

Získat úvěr je snadnější pro zaměstnance. OSVČ se musí připravit

Být zaměstnanec má spousty výhod. Alespoň při žádosti o úvěr. Finanční společnosti milují zaměstnance. Nic vám nezvýší bonitu tak, jako být zaměstnanec s pravidelným příjmem. Snažte se získat své úvěrové možnosti během zaměstnání. Ušetříte si spousty starostí a energie v případě, že se o to pokusíte jako OSVČ.

Pro OSVČ jsou zde stejné možnosti, ale procedura je mnohem těžší. Pokud chcete mít možnost získat úvěr, vyhněte se daňovým paušálům, které vám sice snižují odvody, sociální a zdravotní pojištění, ale pro banku nejste dobrý klient.

Dále snižte náklady. Čím nižší náklady, tím vyšší příjem. Výsledkem bude krásné daňové přiznání a pozornost bank. Tento postup aplikujte minimálně v roce žádosti o úvěr. Sice budete muset zaplatit vysoké výpalné státu, ale alespoň získáte vyšší šanci na získání účelové půjčky.

Výhodou je i vstup do manželství, které automaticky přidává k vašemu příjmu i příjem partnerky nebo partnera. Dosáhnete tak vyššího úvěrového limitu nebo kreditní karty.

Výše uvedené rady vám pomohou v budoucnu snáze dosáhnout výhodného úvěru. Máte i vy tipy a rady, jak získat u banky vyšší bonitu? Jaká banka je podle vás nejlepší k získání výhodného úvěru?

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *