Opravdu potřebujete půjčku?

Půjčování peněz se stalo v českých domácnostech zcela běžnou záležitostí. Jejich prostřednictvím hradíme nejen pořízení nových spotřebičů, auta či doplatky za energie. Najdou se i tací, kteří z půjčených peněz nakupují dárky pro blízké, případně si dopřejí zahraniční dovolenou. Je to dobré řešení?

Každý rok ta samá situace

Není tajemstvím, že lidé utrácejí peníze nejvíce před Vánocemi a pak také v době letních dovolených. Nasnadě je také skutečnost, že právě rodiny s dětmi patří k finančně nejzatíženějším. Často je rodinný rozpočet napjatý k prasknutí a výdaje navíc v podobě dárků nebo alespoň trochu příjemně strávené dovolené zkrátka nelze uhradit z úspor, jsou-li vůbec nějaké. Několikatisícová půjčka se pak jeví jako ideální řešení aktuální situace. Finanční odborníci se ovšem shodují v tom, že půjčka na cokoliv, co splácíte déle, než trvá užitek z dané věci, je nesmysl.

Když už není zbytí, jděte na to chytře

Slova odborníků jsou jedna věc, smutné oči dětí, které opět nepojedou letos k moři, věc druhá. Jestliže si hodláte vzít půjčku, neoslovujte hned první společnost, již najdete. Srovnání půjček na internetu vám pomůže. Snadno zjistíte podmínky jednotlivých institucí poskytujících finančních půjčky a vyberete tu, která vám vyhovuje nejvíc.

Hojně využívanou službou je půjčka od Home Credit. Nebankovní instituce se na trhu pohybuje již od roku 1997. Home credit zajišťuje především spotřebitelské financování.

Jste-li věrnými zákazníky řetězce Tesco, pak by vás mohla oslovit Tesco půjčka, která má právě pro vás menší výhody při řádném splacení úvěru.

Peníze připsané na vašem účtu do dvou dnů slibuje i Pronto půjčka. Nabízí úvěry již od pěti tisíc s možností předčasného splacení bez jakýchkoliv sankcí.  Pronto půjčka je mezi lidmi oblíbená.

Zjistěte si informace o půjčce z více zdrojů

Ať už si chcete za půjčené peníze pořídit nezbytnou věc do domácnosti, nebo zajistit dětem báječné zážitky z prázdnin u moře, hledejte a zjišťujte, co o vámi preferované finanční instituci míní i jiní. Na www.hardyn.cz v kategorii „Finance“ najdete mnoho užitečného i zajímavého o bankovních i nebankovních společnostech. Pár minut čtení a máte jasno.

5/5 - (1 vote)

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *