Spořicí účet ING recenze a zkušenosti

Zbývá vám měsíčně nějaký ten peníz a přemýšlíte nad tím, kam je dobré své úspory ukládat? Představujeme vám produkt výhodný pro krátkodobé zhodnocení volných finančních prostředků – ING konto.

 K čemu je ING konto dobré?

Jedná se o spořicí účet, který je zaměřen primárně na krátkodobé zhodnocování peněz, které nám měsíčně zbývají. Ideální je využívat ho na menší částky, u nichž však reálně hrozí, že bychom je mohli potřebovat – například na opravu pračky nebo třeba lyžařský výcvik našich dětí, tedy na určité nepravidelné výdaje.

Na spořicím účtu se prostředky zhodnocují lépe než na účtu běžném, hlavním motivem k převodu volných peněz však nejsou úroky, ale to, že tak své peníze ochráníte před inflací.

Peníze vám nebudou tolik ztrácet na hodnotě jako na běžném účtu, pokud bude úroková sazba nastavena vysoko, mohou se dokonce zhodnocovat (což se bohužel při současné výši úrokových sazeb neděje).

ING konto má ještě jednu velkou výhodu, a tou je psychologický efekt – peníze, které máte na spořicím účtu, pravděpodobně neutratíte. Vyplatí se proto si například nastavit trvalý příkaz na převod prostředků na spořicí účet – i když půjde o malou částku, budujete tak svoji finanční rezervu.

Jak ING spořicí účet funguje

Jak již bylo řečeno, ING konto je dobré zejména pro budování krátkodobé rezervy – peníze, o nichž víme, že je nebudeme dlouho potřebovat, uložíme lépe jinam. Spořicí účet však tvoří nedílnou součást portfolia každého člověka, který racionálně hospodaří se svými penězi.

Za zřízení ani vedení ING konta neplatíte žádné poplatky, stejně jako neplatíte za převod ani přijaté platby. Pro založení tohoto konta můžete využít online žádost a nemusíte posílat ani žádný vklad, stejně tak není předepsaná žádná měsíční úložka. Můžete vkládat kdykoli, kolik peněz chcete.

Procento kladného úroku

ING nabízí 1% ročně

Důležitým parametrem tohoto účtu je to, že své peníze máte kdykoli k dispozici – proto je to dobrý nástroj na budování finanční rezervy.

Do dvou pracovních dnů budete mít peníze na účtu, se kterým je ING konto spárované.

ING konto můžete samozřejmě používat i k dalším transakcím, jako například jednorázové i trvalé příkazy k úhradě či inkaso.

Nabídka spořicích účtů je široká, výhodou ING je i to, že nemusíte měnit svůj běžný účet, ING konto je na něm zcela nezávislé.

Aktuální výše úroků dosahuje 1 % p. a. a mění se podle aktuální výše úrokových sazeb vyhlašovaných Českou národní bankou. Úroky jsou připisovány vždy ke konci kalendářního měsíce a výnosy z nich podléhají zdanění ve výši 15 %.

Kdy ING konto nepoužívat

Ačkoli představuje ING konto kvalitní spořicí produkt, existují situace, kdy je lepší zvolit produkt jiný. Jedná se o případy, kdy například:

  • chcete spořit na důchod
  • chcete spořit dětem
  • chcete výhodně uložit veškeré své volné finanční prostředky

Pokud je vaším cílem některý z výše jmenovaných, zvolte raději produkt, který odpovídá lépe danému účelu. Pokud však chcete mít finanční rezervu po ruce a chránit ji před inflačním znehodnocením, je ING konto dobrou volbou.

3.2/5 - (6 votes)

You may also like...

1 Response

  1. ING Konto napsal:

    Za důležité pokládám i dárek 300 Kč jako zkoušku na investování

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *