Sjednat si pojištění online se vyplatí

Pojistky jsou dnes nedílnou součástí našich životů. V podstatě musíme říci, že i když je většina z nich dobrovolná, určitě neváháme a sjednáváme si je. A to právě z důvodu, že nám mohou přinést dostatečnou ochranu v mnoha situacích. Pokud se podíváme na to, jaké pojištění si dnes sjednáváme nejčastěji, je to rozhodně:

  • Havarijní pojištění a povinné ručení
  • Pojištěné nemovitosti a domácnosti
  • Cestovní pojištění a pojištění odpovědnosti

Výše je tedy jasně patrné, že přehled a rozptyl finančních produktů je poměrně velký. My se aktuálně podíváme na několik hlavních důvodů, které souvisí s tím, proč si sjednat pojištění online. Tato cesta je dnes tou nejvyhledávanější, jakou se v poslední době můžeme vydat. Přesvědčte se o tom i vy.
I díky tomu sjednání buď na pobočkách pojišťoven, nebo sjednávání prostřednictvím jednotlivých obchodních zástupců neletí tolik, jako tomu bylo například v minulých letech.

Contents

Pojištění online se týká většiny pojistek

Jenom těžko bychom hledali pojistku, u které není možné využít online sjednání. Ve všech případech, které jsme zmínili výše, to možné je. Je tedy jenom na nás samotných, jakou konkrétní cestou se budeme chtít vydat. Navíc musíme říci, že ne vždy je nutné sjednávat konkrétní pojištění online jenom na stránce dané pojišťovny. Říci totiž musíme také to, že v současné době rozhodně není žádným problémem třeba ani to, abychom si daný pojistný produkt sjednali pohodlně třeba v rámci různých porovnávačů. Máme tak jistoty spojené s tím, že si všechny dané konkrétní pojistky zobrazíme jednoduše a pohodlně, na jednom jediném místě.

Potěší jistota rychlého vyřízení

Dalším z důvodů je určitě i velmi rychlé vyřízení, které je s tímto sjednáním pojistného produktu spojeno. V podstatě není nutná jakákoliv administrativa, díky čemuž vše vyřídíme jednoduše a také rychle online. Není třeba jakékoliv vyplňování tištěných smluv a formulářů. Pouze vyplníme několik základních okének, poté je vygenerována smlouva, kterou výhradně jedním klinutím potvrdíme. Máme tak jistoty spojené především s tím, že můžeme vše vyřídit za několik málo minut, a to z pohodlí našeho domova.

VÍCE INFORMACÍ >>>

Se sjednáním logicky souvisí také povinnost platby. Ani v tomto případě se není čeho obávat. A to ani toho, že byste museli do banky, ani toho, že by bylo nutné mít internetové bankovnictví. Pokud vlastníte platební kartu, není nic jednoduššího, než bleskově sjednanou pojistku také okamžitě zaplatit. A tak máte jistotu, že její platnost začne právě chvíli po tom, co si ji sjednáte.

Potěší také nízké ceny

Na co bychom se také měli zaměřit, pokud sjednáváme pojištění online, to je jistota nízkých cen.

VÍCE INFORMACÍ >>>

A to především z toho důvodu, že vše vyřídíme z pohodlí našeho domova. A to prostřednictvím našeho počítače, stejně jako například i prostřednictvím tabletu, nebo mobilního telefonu. Důvodem nízkých cen je především absence:

  • Jakýchkoliv dokumentů a administrativy
  • Absence osobního jednání
  • Slevy spojené s online sjednáním

Výše jsme popsali nízké ceny spojené hlavně s možností, pokud si danou pojistku budeme sjednávat přímo na webu konkrétní pojišťovny. To ale není jediná možnost, jelikož jsou i takzvané pojistné kalkulačky. Jedná se o weby, kde si jednoduše porovnáme konkrétní pojišťovny na trhu. V tomto případě jasně vidíme, jak jsou na tom s cenami. Logicky si s ohledem na celkový charakter sjednávané pojistky vybereme právě tu možnost, která je pro nás tou nejvýhodnější.

Vyberete si pojištění, které vám vyhovuje

Další výhodou, proč sjednávat pojištění online je hlavně jistota toho, že si vyberete přesně takový pojistný produkt, který vám bude ve všech ohledech vyhovovat. Pokud budeme i v tomto směru konkrétnější, je třeba říci, že to souvisí s výše uvedenými porovnávači. Na jednom místě tak uvidíme soupis pojišťoven, které konkrétní pojistný produkt nabízejí. Z nich si tak budeme moci vybrat tu, která nám vyhovuje nejvíce. A to nejenom podle cen, ale třeba také podle toho, jak velké jsou limity pojistného krytí, jak velký je rozsah samotného plnění, nebo zda jsou k dispozici i různé bonusy spojené se sjednáním. To vše dnes hraje hlavní roli.

záchranný kruh

Sjednat si pojištění online můžeme i pro naši osobu

Při výběru pojištění online ale nesmíme zapomínat ani na fakt, který je spojený také s informací o tom, že si můžeme mnohdy pojistku sami navolit. A to dle svých konkrétních požadavků. Můžeme se zaměřit na to, jak rozsáhlý bude základ pojistky, zda získáme nějaké bonusy, nebo si zvolíme i výše pojistných limitů. Tedy maximálních částek, do kterých bude vypláceno. To vše je následně jistotou, že budeme mít ideální pojistku dle našich představ.

Sjednat lze i více pojistných produktů naráz

Při výčtu toho, proč se pojištění online vyplatí, nesmíme zapomínat také na informace spojené s tím, že si můžete hravě sjednat i několik pojistných produktů najednou. A to nejenom u jedné konkrétní pojišťovny, ale i napříč pojišťovnami. A to vše na jednom jediném webu, během několika okamžiků. Pokud byste něco podobného realizovali v reálném světě, znamenalo by to nutnost objíždět několik pojišťoven a všude tam se trápit s nezbytnou administrativou. Takto stačí uvést jednou své konkrétní údaje, které budou následně použity jako základ jednotlivých smluv. Nehledě na to, že kombinací několika pojistek můžete také zajímavým způsobem ušetřit vcelku nemalé finanční prostředky.

Potřebné dokumenty získáte snadno

Je pravdou, že s každou pojistkou souvisí také smlouva, nebo různá potvrzení. Smlouva jako taková vám je vygenerována a zaslána na email. Je na vás, zda ji zde necháte, nebo využijete možnost si ji vytisknout. Stejně tak nezapomínejte ani na fakt, že v některých případech jsou třeba i různá potvrzení, která prokazují, že pojistku opravdu máte sjednanou. V případě cestovního pojištění to jsou například informativní kartičky. Pokud naopak mluvíme o povinném ručení, je to zelená karta. I tyto dokumenty vám budou rychle, jednoduše a obratem vygenerovány. A i zde platí, že si je můžete jednoduše vytisknout. V případě potřeby vám ale mohou od konkrétní pojišťovny i poštou. Vytištěním ale získáte možnost pojištění využívat naplno právě od prvního dne, co ho uzavřete. A to se hodí třeba v rámci zmíněného povinného ručení, které dnes musí mít sjednané každý motorista na našich silnicích.

5/5 - (2 votes)

You may also like...

1 Response

  1. Vladimír J. napsal:

    Naprostý souhlas s autorem článku. V dnešní době internetu je téměř nutností, aby bylo všechno dostupné i online. Lidi mají málo času… a přiznejme si, pro všechny je lepší si zřídit pojištění nebo i cokoliv jiného z domova z gauče, než se tahat někam na pobočky apod. Takže pojišťovny s online možností sjednání mají u mě rozhodně palec nahoru. Kromě AXY na kterou odkazujete funguje online pojištění taky u ING NN https://online.nn.cz/, umí taky PVZP a cestovní i Generali.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *