Pojištění pro děti – jak zvolit to pravé?

Když se mluví o pojistkách, je jejich škála poměrně vysoká. U většiny z nich lidé pochopitelně vědí, že se jedná o pojistku určenou pro dospělé. Třeba v souvislosti s vozem. Nutností je sjednání povinného ručení, a kdo chce mít pro jistotu ještě větší ochranu, ten si může zřídit havarijní pojištění. To je ale jenom zlomek možností. My se nyní podíváme ještě na další, a to na segment, který nese označení pojištění pro děti. I to je oblast, které je vhodné se věnovat. Jaké jsou možnosti, co je správné, a co může být naopak zbytečné? V tom všem vám poradíme.

Contents

Pojištění pro děti můžete sjednat i u své pojistky

Dnes jsou pojišťovny poměrně flexibilní a tak myslí i na to, že konkrétní dospělí lidé již mohou mít své potomky. A proto pojištění pro děti nabízejí v rámci svých klasických pojistek. Jako připojištění tak není problém přidat do pojistky syna či dceru. Výhody této možnosti jsou celkem jasné. Patří sem:

  • Jistota plnohodnotné ochrany, jakou máte vy
  • Není nutné sjednávat samostatné pojištění pro děti
  • Cena bývá zvýhodněna
Pojištění pro děti může čítat různá rizika

Pojištění pro děti může čítat různá rizika

Dodejme i jednu zajímavou věc, která ukazuje, že ne vždy se mohou co pojistky přidávat jenom děti, jelikož u některých pojišťoven a u některých pojistek je možné přidat třeba i domácího mazlíčka.

Úraz jako samozřejmost

Pokud se podíváme na jednu z naprosto základních pojistek, je více než jasné, že je to úrazové pojištění. Jde o takové pojištění pro děti, díky kterému jsou kompenzována rizika, která jsou spojená s úrazem, jak si to představit? Pokud se vašemu dítěti něco stane, je možné to nahlásit jako pojistnou událost. V souvislosti s tím potom bude pojišťovna zasílat finanční kompenzaci. A to jak za samotný úraz, tak třeba i za pobyt v nemocnici, za následky a nutnost rehabilitace, a mnohé další. Dítě si sice vytrpí své, ale díky pojištění může získat zajímavé finance, třeba i na lepší, nadstandardní léčbu. Proto je vhodné se této pojistce nevyhýbat.

Cestujete? Myslete i na své děti

Cestování dnes není nic výjimečného. A je jedno, zda je to poznávací zájezd, nebo se jedná o dovolenou. Pokud se jedná o zahraničí, měla by být nezbytností cestovní pojistka. Proč? Jelikož v případě zdravotních problémů nebo úrazů nemusí tuzemské klasické pojištění plně dostačovat. Proto před cestou sjednejte jak sobě, tak i svému dítěti odpovídající ochranu. Pozor hlavně na parametry pojistky, kdy mezi hlavní patří:

  • Správná cílová destinace
  • Správná délka trvání
  • Odpovídající výše pojistných limitů

Připomeňme, že zde může být pojištění pro děti zřízeno jak samostatně, tak může být daná pojistná ochrana součástí rodinné pojistky, které je pro své výhody zřizována mnohem častěji. Doporučujeme oslovit takovou pojišťovnu, která ji nabídne. A to i proto, že daná pojistka může zahrnovat jak klasická zdravotní rizika, tak může být spojena třeba i s pojištěním zavazadel, nebo s odpovědností. Na tu se nyní podíváme samostatně.

Máte hyperaktivní a neposedné dítě?

Doslova lze říci, že se hrozíte toho, co váš potomek kde vyvede? Jestliže ano, není důvod zoufat. A to z důvodu, že pojištění pro děti může být sjednáno i v takové formě, která je označována jako pojištění odpovědnosti. To možná jako dospělí znáte ze své práce, ale dobré je připomenout, že pojištění odpovědnosti je možné sjednat i v souvislosti s reálným životem. A to jak v případě, kdy se chystáte na dovolenou, tak pochopitelně i do zcela běžného života.

Pokud jde o popis daného pojištění pro dítě, tak je nutné říci, že se jedná o ochranu, která je postavena na zaplacení případných způsobených škod. Pokud dítě něco rozbije a způsobí tak škodu na majetku, může to nýt nahlášeno i jako pojistná událost. Stejně tak lze řešit i případnou škodu na zdraví. Je tedy vidět, že toto pojištění je v reálném světě jasnou nezbytností. Kdo má trošku aktivnější děti, ten to musí vědět.

Pojistka může i spořit

Na současném trhu je zajímavé i to, že pojištění pro dítě nemusí nutně sloužit jenom ke svému základnímu účelu, kterým je ochrana. U řady pojišťoven není problémem kombinovat hned dvě věci. Je to jak pojistná ochrana, tak i možnost spoření. Dítě a vy tak budete ochráněny a zároveň mu spořící složka zajistí, že bude mít peníze do začátku, které mu budou odeslány na jeho bankovní účet. Samozřejmě nutné neporovnat si, zda se více vyplatí pojištění dětí se spořící složkou, nebo je lepší sjednat jenom klasickou ochranu a potom případné spoření zvlášť.

 Jak sjednat? Možností je několik

Kdo hledá rychlost a jednoduchost, ten by měl využít sjednání pojištění online. Dnes se jedná o cestu, kterou nabízí nejenom většina pojišťoven na svém webu, ale je možné využít třeba i srovnání pojištění, díky kterému lze najít tu nejlepší pojistku s poměrem takzvané ceny a výkonu. A kdo není s internetem kamarád, nemusí zoufat.

Nabízejí se ještě dvě možnosti, jak pojištění pro děti sjednat. Může to být prostřednictvím pojišťovacího agenta, který přijede třeba i k vám domů. Ideální pro velmi vytížené matky. Poslední klasická možnost je spojena s tím, že půjdete přímo na pobočku pojišťovny. Zde ale pochopitelně pozor na otevírací dobu.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *