Samsung přerušil spolupráci s čínským dodavatelem

Jihokorejský výrobce elektroniky Samsung Electronics přerušil spolupráci s čínským dodavatelem elektroniky Dongguan Shinyang Electronics Company kvůli podezření z dětské práce.

Největší výrobce elektroniky, především chytrých telefonů – smartphonů – na své internetové stránce uvedl, že narazil na možné důkazy o dětské práci a nelegálním náboru zaměstnanců v Dongguan Shinyang Electronics.

Samsung přerušil spolupráci – je důvodem zaměstnávání mladistvých?

Samsung již minulý týden avizoval, že přezkoumá situaci v čínské firmě. Důvodem je zpráva organizace China Labor Watch se sídlem v New Yorku, podle které čínský výrobce komponentů pro mobilní telefony zaměstnal nejméně pět dětí mladších 16 let. Podle China Labor Watch tyto děti a další mladí lidé ve věku do 18 let pracovali v čínské firmě tři až šest měsíců, aby jí pomohli uspokojit velkou poptávku po vyráběné elektronice. Firma jim přitom platila jen za 10 hodin, ačkoliv denně odpracovali nejméně o jednu hodinu navíc.

Zpráva uvádí detaily o 15 případech porušení pracovního řádu, které organizace odhalila během šetření. Týkají se dětské práce, absence školení o bezpečnosti při práci, neproplacených přesčasů a také žádného nebo minimálního sociálního zabezpečení pro dočasné zaměstnance na dobu určitou, kteří tvoří minimálně 40% z 1200 zaměstnanců čínské firmy. China Labor Watch zveřejnila svou zprávu krátce po tom, když Samsung na základě vlastního auditu u stovek čínských dodavatelů oznámil, že pro něj děti nepracují. Samsung zároveň informoval, že podezření z dětské práce již prověřují čínské úřady a pokud se potvrdí, natrvalo zruší spolupráci s firmou Dongguan Shinyang Electronics.

Samsung Electronics patří do skupiny Samsung, která je největší společnost v Jižní Koreji a 3. největší světová korporace podle tržeb, kterou řídí několik firem na světě. Skládá se z velkého množství mezinárodních společností, všechny jsou spojeny pod značkou Samsung.

logo samsung galaxy

Samsung Galaxy

Značka Samsung je nejznámější jihokorejskou značkou ve světě a v roce 2005 předstihl Samsung japonského rivala Sony, který byl do té doby největší celosvětovou značkou spotřební elektroniky a tím se Samsung stal součástí dvaceti největších globálních značek. Je také lídrem v mnoha domácích odvětvích, jako je finančnictví, chemický, maloobchodní a zábavní průmysl.

2/5 - (1 vote)

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *