Znáte společnost Cetelem? Bude z ní banka

Rozdělení světa úvěrových produktů je dnes celkem prosté. Když se podíváme na tři hlavní oblasti, které dnes existují, potom se jedná o tyto konkrétní:

  • P2P půjčky
  • Nebankovní půjčky
  • Bankovní půjčky
Cetelem se mění v banku. Chce nabízet i pojištění

Cetelem se mění v banku. Chce nabízet i pojištění

Poslední dva segmenty se liší tím, zda má poskytovatel bankovní licenci, nebo nikoliv. Nutno říci, že ji získat může v podstatě každý, pokud k tomu splní podmínky. Není tomu zase až tak dávno, kdy danou licenci získala nebankovní společnost Ferratum. A aktuálně musíme ohlásit, že se k ní přidal další nebankovní poskytovatel, který je na našem trhu celkem známý a také oblíbený. Je to společnost Cetelem, která byla v minulosti hlavně poskytovatelem účelových půjček, ale později své portfolio výrazně rozšířila.

Contents

Vznikne Hello bank! by Cetelem

Zajímá vás, pod jakou značkou tuto banku najdete? Zajímavostí je rozhodně to, že si svůj název společnost ponechává, ale výrazně ho rozšíří. Když tedy budete chtít využít služeb této banky, potom ji hledejte pod pojmem Hello bank! by Cetelem. Zajímavostí na této bance je také to, že má v plánu vstoupit spíše do světa online bankovnictví, díky čemuž se zařadí do segmentu nízkonákladových bank. Reálně to můžeme přeložit jako fakt, že se stane spíše bankou menší, která bude mít menší počet poboček a většinu věcí bude možné vyřídit pohodlně odkudkoliv, prostřednictvím internetu. Podobných bank je na našem trhu poměrně dost a jak ukazují statistiky, zájem o ně je z řad klientů poměrně velký.

Co bude Hello bank! by Cetelem nabízet?

Víme i to, jakých segmentů se chce společnost, za kterou stojí mateřská firma BNP Paribas Personal Finance SA, v budoucnu držet. Je pochopitelné, že když 20 let na našem trhu nabízela půjčky, rozhodně se jich nevzdá a bude je poskytovat dále. V tomto ohledu se rozhodně nic měnit nebude a k dispozici bude většina druhů půjček, které nabízela a dnes ještě nabízí samotný Cetelem, jako nebankovní společnost. Dále však nesmíme opomíjet ani další produkty, které nabídku zajímavě rozšíří. Především půjde o:

S ohledem na rozšíření služeb nesmíme zapomínat na fakt, že ty se spolu se získáním bankovní licence mohou i zvýhodnit. Hlavně tedy v segmentu půjček a splátkového prodeje, ale i pojistek. Když se na Cetelem podíváme nyní, musíme říci, že i v tuto dobu patří v nebankovním segmentu k nejvýhodnějším. Kdyby bylo vše zvýhodněno ještě více, už můžeme mluvit o tom, že se jedná o společnost, která by mohla hravě konkurovat i mnohým bankám.

Jste stávající klienti?

Zaujala vás daná změna, a to i v souvislosti s tím, že jste současnými klienty nebankovní společnosti Cetelem? Potom se vám určitě budou hodit informace spojené s tím, co se stane, až se společnost změní oficiálně na Hello bank! by Cetelem. Rozhodně není nutné mít jakékoliv obavy, jelikož v tomto směru se pro vás nemění nic. Pravděpodobně dojde jenom k tomu, že o tom budete informováni, a to s ohledem na správnost smluvní dokumentace. Jinak se ale pro vás nic nezmění a současné produkty budete moci i dále využívat, a to třeba s ohledem na pravidelnost splátek, jejich výši, nebo celkovou výhodnost. Změna jako taková se klientů v podstatě nijak nedotkne.

Jedinou možnou změnou, se kterou je dobré počítat, bude určitě jiné zákaznické rozhraní. Jeho inovace by pochopitelně měla přinést hlavně jednodušší ovládání, větší možnosti, stejně jako lepší přehlednost. I když v samotných počátcích může dělat adaptace některým klientům problém, v budoucnu jistě ocení, že se jedná o krok, který je rozhodně správný.

Oficiální přeměna již letos v létě

Cetelem tedy již bankovní licenci má a tak je pochopitelné, že bude na samotnou transformaci spěchat. Když se podíváme na několik prvních zatím neoficiálních informací, tak se plánuje, že by daná změna měla proběhnout v období léta, tedy již velmi brzy. A co bude s touto změnou spojeno, a to hlavně pro nové klienty? Jak jsme již uvedli výše, to hlavní, s čím je dobré počítat, bude rozšíření portfolia produktů a služeb. Ty se už nebudou dotýkat jenom klasického úvěrového segmentu. Dále dojde také ke změně celé firemní identity. Dále bude využíván výhradně jenom název Hello bank! by Cetelem, kterým bude jasně charakterizováno, že jako klienti nejednáte s nebankovní společností, ale s novou firemní bankou. Dá se předpokládat, že v souvislosti s tím proběhne i masivnější reklamní kampaň.

Šance jsou poměrně velké

Má Hello bank! by Cetelem šanci na úspěch na našem trhu? Dá se říci, že ano. Jak proto, že malé banky dnes získávají stále více klientů, tak pochopitelně proto, že Cetelem se v banku mění v době, kdy již své klienty má a ty si pochopitelně k sobě přenese. Dá se tedy očekávat, že její startovní pozice bude na rozdíl od konkurence výrazně lepší. Vše ostatní už záleží jenom na tom, s čím bude moci konkurovat. Je pochopitelné, že hlavní roli v tom, jak bude úspěšná, bude mít nabídka služeb v kombinaci s tím, kolik budou její služby konkrétně stát. Čím méně to bude, tím pro klienty lépe.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *