Jak investovat do fondů kvalifikovaných investorů?

V posledních letech je o fondech kvalifikovaných investorů slyšet celkem často. Není divu, jelikož představují vhodný investiční nástroj, kterým lze dobře zhodnotit své úspory. Jejich výhodou je také nižší zdanění a větší volnost investiční činnosti fondu. Navíc došlo v roce 2016 ke snížení minimální částky pro investování, čímž se zvýšila jejich popularita mezi českými i zahraničními investory. A pro koho je investiční fond určený?

Fondy kvalifikovaných investorů nejsou pro každého

Jak již samotný název napovídá, je tento typ investice otevřen pouze kvalifikovaným investorům. Investor, který nesplňuje podmínky kvalifikovaného investora dle § 272 zákona č. 240/2013 Sb., tak do fondů kvalifikovaných investorů vstoupit nemůže. Důvodem je především ochrana nezkušených investorů. Fondy kvalifikovaných investorů jsou totiž určeny pouze zkušeným investorům, kteří si jsou schopni uvědomit veškerá rizika.

Podmínky investování

Jednou z hlavních podmínek vstupu do fondů kvalifikovaných investorů je také dostatečný kapitál, který činí minimálně 1 milion korun. Kromě dostatečné výše kapitálu musí mít investor, jenž chce investovat do investičních fondů, dostatečné znalostmi a zkušenostmi s investováním. Tyto znalosti jsou prověřovány testem. Při vkladu 125 tisíc Eur (okolo 3,2 milionu korun) pak investor skládat test nemusí. Součástí je také čestné prohlášení investora, že investovaná částka odpovídá jeho finančnímu zázemí a rozumí všem rizikům. Ve své podstatě jde o formality, které investora nijak nezatěžují.

Kam investovat?   

V rámci České republiky je podle statistik již přes 200 fondů kvalifikovaných investorů, takže je široká možnost výběru. Investiční projekty či specializace fondů se značně liší, takže vybrat nejlepší investiční fondy nebude jednoduchou záležitostí. Hledáte-li prověřený fond kvalifikovaných investorů, pak se obraťte na společnost PREMIOT Capital Fund SICAV, která se zaměřuje na investice do nemovitosti v České republice, Maďarsku a dalších evropských státech. Očekávaný výnos činí 6 % a podíl na ročním zisku fondu do výše 40 %.

Více informací o společnosti PREMIOT Capital Fund SICAV zjistíte na webových stránkách společnosti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 200 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *