Proč se změna povinného ručení může vyplatit i vám?

Jak si charakterizovat pojistku, kterou je povinné ručení? Jednoduše. Jedná se o pojistnou ochranu, kterou musí mít každý motorista. Je ze zákona povinná. Také jde o ochranu, která kryje škody, které svou nehodou způsobíte ostatním. A to na:

  • Movitém majetku
  • Nemovitém majetku
  • Na zdraví

To je hlavní rozdíl od pojistky, kterou je havarijní pojištění, které chrání vás. Nutno říci, že pojistku je možné sjednat u jakékoliv komerční pojišťovny, která ho nabízí. A rozhodně není nutné u ní zůstávat po celou dobu, co vám slouží auto. Změna povinného ručení dnes není nic výjimečného. Je stále více lidí, kteří neváhají a pojistku změní. A to můžete udělat i vy. Proč se vám tento krok může vyplatit? Zjistěte to.

Contents

Změna povinného ručení vám může pomoci ušetřit nemalé peníze

Jaký je onen hlavní důvod, který je spojený s tím, že lidí zajímá změna povinného ručení a jaký je spojený s přechodem k jiné pojišťovně? Jedná se o fakt, že máte možnost ušetřit opravdu zajímavé peníze. A nejedná se o nijak malé částky. Pokud si porovnáte ceny pojistek u jednotlivých pojišťoven, tak musíme říci, že se mohou lišit třeba i to tisíce korun ročně. A to u pojistek, které jsou svým složením stejné. Tedy mohou mít:

  • Stejnou výši pojistných limitů
  • Stejný rozsah pojistného plnění
  • Stejné doplňkové služby

A jelikož s touto pojišťovnou bude vše řešit poškozený, nikoliv vy, může vám být v podstatě jedno, o jakou půjde. Proto je změna povinného ručení tolik žádaná. Úspora peněz, zvláště když se jedná o takovou sumu, rozhodně dokáže přijít vhod každému. Tedy i vám samotným.

Budete mít pojistku, která bude skutečně chránit

Není to jenom cena, na kterou je vhodné hledět. Nelze opomíjet také charakter konkrétního pojistného produktu. Zde doporučujeme podívat se na to, jak vypadá vaše současné pojištění. Možná v mnoha ohledech není tím ideálním. Máme na mysli jak rozsah, tak i limity pojistného krytí. V takovém případě se vám změna povinného ručení vyplatí proto, že získáte takový pojistný produkt, který vás bude opravdu chránit. I když jsou zákonné limity plnění dané, není ideální nechávat si ty nejmenší.

Změna povinnéhp ručení vám může ušetřit nemalé peníze

Změna povinnéhp ručení vám může ušetřit nemalé peníze

Z jakého důvodu? Pokud způsobíte skutečně velkou nehodu, kde bude mnoho škod na movitém i nemovitém majetku, stejně jako zde bude mnoho škod na zdraví, tak musíme říci, že by dané limity dost možná ani nemuseli stačit. To je holý fakt. Proto je dobré zkusit změnu za účelem toho, že vaše pojistka bude lepší. A když to spojíte i s prvním uvedeným důvodem, tak dost možná budete stále platit stejnou sumu. Ideální stav.

Budete mít pojištění, které vám vyhovuje

Nejenom z důvodu, že bude opravdu plnohodnotně pokrývat případné škody. Zapomínat nelze také na to, že postupem času se mohou měnit vaše potřeby a priority. Dost možná jste sjednávali pojistku v době, kdy vám stačila jenom základní ochrana. A nyní by vám přišli vhod třeba asistenční služby nabízející plnohodnotnou pomoc kdekoliv, nebo můžete ocenit třeba pojistku skla, či rizika srážky se zvěří. Částečně se tak vaše pojistka může chovat jako havarijní pojištění. Stejně tak lze pojistit ale i sebe, nebo ostatní pasažéry, či vaše zavazadla.

Můžete to ale mít i naopak. Dříve jste potřebovali pojistku rozsáhlou, a nyní vám stačí jenom základ. Ať už jsou vaše důvody skutečně jakékoliv, může se vám změna povinného ručení vyplatit. Jednoduše proto, že si vytvoříte takové pojištění, o kterém lze bez nadsázky říci to, že vám bude doslova šité na míru.

Bude vám vyhovovat pojišťovna

I když je pojištění, tedy povinné ručení v podstatě dokonalá, nemusí to znamenat, že jste spokojeni. V čem může být problém? Je to jednoduché. Třeba ve vaší pojišťovně. Pokud vás stále nahání její zaměstnanci a lákají vás na nové pojištění, nebo se s ní jednoduché věci věcí dlouho, nebo je v mnoha případech nutné navštěvovat pobočku, protože to nelze online, tak to může být celkem výrazně na obtíž. Je pochopitelné, že málokdo to vydrží dlouho. A tak dojde k tomu, že pohár trpělivost přeteče. Pokud tento stav velmi dobře znáte, tak nutno říci, že existuje v podstatě jenom jedno jediné vysvobození. A tím je změna povinného ručení. Pokud už máte dost různých komplikací, tak si buďte jisti, že se vám změna stoprocentně vyplatí. Moderní pojišťovny dokážou mnoho věcí vyřizovat online, a to jak přes své webové stránky, tak třeba i přes mobilní aplikace. Pokud máte raději osobní kontakt, nezklamou ty velké, které mají pobočky téměř na každém rohu.

Získáte něco navíc

Pokud se podíváme na svět pojišťoven a pojistných produktů, tak zde probíhá celkem náročný boj. Co si pod tím představit? Jednoduše to, že každý pojišťovna chce doslova urvat každého klienta. A lákadla mohou být různá. Nejenom v podobě velmi příznivých cen. Opomíjet nelze ani to, že jako klienti můžete v rámci své pojistky získat mnoho věcí navíc, zcela zdarma. I to je důvod, proč se změna povinného ručení může vyplatit. Jenom pozor na to, na jak dlouho vám jsou dané odměny k dispozici a co se stane potom, co bezplatné pojištění vyprší – aby nebylo nutné je následně zaplatit. Na druhou stranu přecházet k jiné pojišťovně lze v podstatě tak, jak se to hodí vám. Tedy klidně i několikrát do roka. Proto když využijete krátkodobé výhody, není problém následně přejít zase k jiné pojišťovně, která nabídne výčet výhod jiných a také pochopitelně i zajímavých.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *