website statistics _uacct = UA-649561-2urchinTracker()

Životní pojištění je stále podceňováno

Proč vlastně existuje pojištění? Je určeno k tomu, aby mohlo dojít ke kompenzaci různých rizik, která nastanou. Nejčastěji se pochopitelně mluví o finančních kompenzacích. Jako příklad můžeme zmínit povinné ručení u auta. Pokud někoho nabouráte, tak nemusíte způsobenou škodu hradit z vlastní kapsy, jelikož ji za vás uhradí pojišťovna. A podobně je to u celé řady pojistek.

Ty se ale nemusí vztahovat nutně jenom na váš majetek, který vlastníte. Je dobré připomenout, že jsou pojistné produkty, které jsou spojeny i s vaším životem. A jedním z takových je i životní pojištění. Bohužel je stále poměrně dost podceňováno, což se společně s námi dozvíte, stejně jako se dozvíte i to, k čemu může být dobré.

Contents

Kolik lidí má životní pojištění?

Nejprve se podívejme na několik statistických informací. A to v souvislosti s tím, jak jsou na tom Češi s ohledem na to, zda mají nebo nemají životní pojištění sjednáno. V tomto směru můžeme říci, že se národ dělá v podstatě na polovinu. Ani jedno životní pojištění totiž podle posledních průzkumů nemá 47 procent lidí. Zbývajících 53 procent lidí pojištěno je. Nutno ale dodat, že ne všechny smlouvy jsou výhodné, a dobré a tak mnoho lidí se sjednanou pojistkou může často dopadnout tak, jako lidé ve skupině první.

Důvodem, proč je tak málo pojištěných lidí je to, že se jedná o pojištění dobrovolné. Když se opět vrátíme k segmentu automobilů, tak je třeba říci, že je podobné jako havarijní pojištění. I u něho lidé říkají, že ho nevyužijí, ale když následně dojde k problému, jasně litují, že ho sjednané nemají.

Jak vypadá průměrné životní pojištění sjednané v České republice?

Ze statistického hlediska se můžeme podívat také na to, jak vypadá průměrné životní pojištění, které je v České republice uzavíráno. Pokud vás tato konkrétní fakta také zajímají, tak si je můžeme snadno shrnout v několika hlavních bodech.

  • Nejvíce nepojištěných je mezi lidmi vydělávajících méně než 20 000 Kč
  • Lidé mají sjednanou vždy jenom jednu jedinou pojistku
  • kombinaci krytí pojistných rizik se příliš nezajímají

Jaká bude budoucnost?

Když se podíváme na poslední trendy v souvislosti s touto pojistnou ochranou, stejně jako na různé analýzy, tak musíme říci i jednu velmi důležitou věc. Ta je spojena s tím, že do budoucna se očekává nárost pojištěných, a to zhruba až o 10 procent. Bude to spojeno hlavně s tím, že lidé budou znát více informací o tom, k čemu životní pojištění je a jak jim může pomoci, stejně jako dojde i k tomu, že budou mnohem více hledat ochranu, než je to u současných generací.
Nemít úrazové pojištění se může nevyplatit

K čemu vlastně životní pojistka slouží?

Jelikož mnoho lidí ani neví, k čemu taková životní pojistka slouží, podívejme se na několik hlavních faktů, které s ní mohou být spojeny. Jedná se o pojistný produkt, který nabídne finanční ochranu ve chvíli, kdy by se s vámi něco stalo. Tedy v situaci, kdy by mohlo dojít k úrazu, invaliditě, nebo například také smrti. V takovém případě je pochopitelné, že dojde i k výpadku příjmu a rodina se může dostat do existenčních potíží. A to třeba i proto, že má různé půjčky nebo hypotéky, stejně jako proto, že musí hradit veškeré další nutné poplatky, které souvisí s běžným životem.

A právě v dané chvíli vstupuje do života ono životní pojištění, které v případě problémů může nabídnout finanční kompenzace. Jde tedy o pojistku, která se hodí každému, kdo chce v případě svého úrazu nebo smrti zajistit i nadále bezproblémové fungování rodiny, a to s ohledem na možnost získání pojistného plnění, které bude použito na hrazení svých potřeb.

Připomeňme tedy, že životní pojistka nemá nic spojeného s úrazovou, kde je kompenzováno zranění, které si osoba způsobí – třeba i včetně bolestného. Životní pojištění je určeno právě na zajištění dalšího chodu rodiny.

Kdy si lidé pojistku nejčastěji sjednávají?

Jak jsme již zmínili, jedná se o pojistku, kterou moc lidí nemá. Když se podíváme na to, jaké jsou nejčastější důvody pro sjednání, tak musíme říci, že jsou vcelku prosté. Spojené jsou:

Pokud však lidé nemají žádnou potřebu budoucí ochrany, tak toto pojištění nijak zvlášť neřeší. A to jak s ohledem na to, že se o něho zajímají, tak i s ohledem na to, že by si ho snad chtěli i sjednat.

Pojišťovny stále lákají

Pro pojišťovny je tento typ pojistky poměrně zajímavým produktem a tak není divu, že ho stále aktivně nabízejí. S tím souvisí třeba i to, že jsou schopné svým klientům nabídnout i různá četná zvýhodnění, která mohou přijít zajímavě vhod. Tyto slevy se týkají třeba situace, kdy osoba nemá nijak rizikové povolání, stejně jako může jít o ještě zajímavější situaci, která je spojena s životním stylem. Pokud konkrétní osoba prokáže, že žije zdravým životním stylem, může to u pojišťovny také znamenat slevu.

Vybírejte obezřetně

I když se jedná o pojistný produkt, který můžeme označit jako dobrý, a z toho důvodu ho také doporučujeme, nelze zapomínat i na to, že ne u všech pojišťoven se vám může vyplatit. Je dobré vybírat skutečně obezřetně. A to nejenom s ohledem na to, kolik vás daná pojistka bude stát, ale hlavně s ohledem na to, co od ní konkrétně budete moci získat.

To hlavní, na co se soustředit, jsou pojistná rizika, stejně jako možné výjimky, které s nimi mohou souviset. Dále by vás měly zajímat také konkrétní sumy. Tedy finanční prostředky, které získáte, pokud dojde k pojistné události. Doporučujeme nechat si zpracovat nabídku od více pojišťoven a poté se rozhodnout, která se může stát tou skutečně nejlepší, která nezklame.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *