Nejvýhodnější půjčka 2015 na trhu

Potřebujete půjčit peníze a nevíte, jak se vyznat v nepřeberné změti poskytovatelů půjček? Chcete získat opravdu tu nejvýhodnější půjčku na trhu a nevíte, jak ji získat? Nechcete ztrácet čas obcházením poboček, studováním nabídek a pročítáním webů? Jedním z řešení může být půjčkový portál, který jsme za vás otestovali. Jaká může být nejvýhodnější půjčka v roce 2015?

Contents

Jak funguje srovnávač půjček?

K čemu je vlastně takový půjčkový portál dobrý? Funguje podobně jako například online porovnávače povinného ručení – podle zadaných parametrů vám zobrazí nabídky jednotlivých poskytovatelů, které můžete jednoduše a efektivně porovnávat. Porovnáte si kritéria, která jsou pro vás podstatná, a můžete si snadno sjednat půjčku i online, bez nutnosti navštívit jiné weby nebo dojít někam na pobočku.

VÍCE INFORMACÍ >>>

S jakými údaji půjčkový portál pracuje?

Zadání vstupních údajů není nijak složité. Základními údaji jsou požadovaná výše úvěru, kde můžete volit od pětistovky do deseti milionů korun. Dále je třeba doplnit rozmezí, ve kterém se pohybuje váš čistý měsíční příjem, a typ zaměstnání.

Položka typ zaměstnání je poměrně zavádějící, protože se nejedná pouze o zaměstnání, ale o celkovou životní situaci – svoji odpovědní hodnotu v příslušném poli naleznou i rodiče na rodičovské dovolené nebo důchodci. Tato položka je nejvíce propracovaná, proto například u pracovního poměru se dále větví podle doby určité či neurčité a délky pracovního poměru. Důležité je vyplnit i to, zda jste veden/a v registru dlužníků a zda můžete ručit nemovitostí.

Po vyplnění těchto jednoduchých vstupních údajů vám portál nabídne výpis půjček, které jsou pro vás vhodné. Výpis je srozumitelný, každou půjčku si můžete rozkliknout, přečíst si více informací, nebo sjednat online.

Pokud byste chtěli půjčku rovnou sjednat, vyplňujete v dalším kroku konkrétní osobní údaje potřebné pro zpracování žádosti o půjčku.

Proč využívat srovnávač půjček?

Důvod je prostý – i půjčené peníze něco stojí, a proto je ve vašem vlastním zájmu vybrat si opravdu nejvýhodnější půjčku na trhu. Hledáte-li půjčku v roce 2015, může vám pomoci právě půjčkový portál.

Kromě toho, že přehledně vidíte jednotlivé půjčky a můžete si je porovnat, je důležité také to, že neztrácíte čas obcházením poboček a čtením dokumentů a podmínek na různě detailně propracovaných webech.

V neposlední řadě vám půjčkový portál nabízí to, co jinak nezískáte – porovnáváte jen to, co se vás opravdu týká, neztrácíte čas čtením nabídek, u kterých na konci zjistíte, že na ně nedosáhnete. Půjčkový portál vám nabízí jen to, co by vám jednotliví poskytovatelé půjček nabídli sami – vybíráte tedy nejvýhodnější půjčku pro rok 2015 z nabídek přímo pro vás.

Proč si dát při výběru půjčky pozor?

V současnosti působí na českém trhu několik bankovních a velké množství nebankovních poskytovatelů půjček a úvěru. Byznys s dluhy neustále roste, a proto je dobré dbát při výběru půjčky zvýšené opatrnosti a poskytovatele úvěru si prověřovat. Navíc půjčku si většinou neberete na půl roku, ale na mnohem delší dobu, jedná se tedy o závazek.

Zejména mezi nebankovními poskytovateli jsou výrazné rozdíly v kvalitě, na které neupozorňují jen spotřebitelské poradny, ale také některé organizace pomáhající lidem ve finanční tísni.

Půjčkový portál Úspory.cz pracuje s nabídkami zavedených značkových institucí, k nimž patří Provident, Home Credit, Ferratum Bank nebo Citibank. Nemusíte se tedy bát, že s tímto průvodcem půjčkami spadnete do spárů některého z úvěrových predátorů.

VÍCE INFORMACÍ >>>

Jak vybírat nejvýhodnější půjčku?

Chcete-li si v roce 2015 vzít opravdu nejvýhodnější půjčku a nechcete-li po uzavření smlouvy splakat nad výdělkem, je dobré vědět, na které parametry se u půjček zaměřit.

Důležité je porovnávat srovnatelné, což porovnávač půjček do jisté míry řeší za vás. Srovnávejte tedy vždy například jen půjčky 90 000 Kč mezi sebou, nezohledňujte nabídky na jiné sumy, které jste si nechali zpracovat před tím.

osoba ztracená v labyrintu

Jak se vyznat ve výběru půjčky v roce 2015?

Všímejte si doby splatnosti a možnosti jejího nastavení. Důležitá je samozřejmě úroková sazba a také ukazatel RPSN, který říká, kolik za půjčku celkově, tedy se všemi poplatky, ročně zaplatíte. Tento ukazatel vznikl proto, aby pomohl spotřebitelům orientovat se v nabídce půjček a účinně je srovnat. Běžný spotřebitel totiž neví, jak naložit s úrokovou sazbou, poplatkem za uzavření úvěru a poplatkem za jeho vedení, RPSN do jisté míry odvede největší kus práce za vás.

Nezapomínejte ani na možnost předčasného splacení úvěru a podmínky, podle kterých se postupuje v případě, že se dostanete se splácením do prodlení. Nižší RPSN a úroková sazba se nevyplatí, pokud při je při nezaplacení jedné splátky váš dluh postupován exekutorovi.

Všímejte si i toho, zda je vyžadováno ručení, a pokud ano, zda hodnota zastavené věci odpovídá výši úvěru. Nepřistupujte na to, abyste se kvůli půjčce sto tisíc korun připravili o střechu nad hlavou – v sázce je příliš mnoho.

V neposlední řadě nezapomínejte si důkladně pročíst smluvní podmínky a v klidu si vše rozmyslet. Jen tak si můžete být jisti, že získáte opravdu nejvýhodnější půjčku, kterou je možné v roce 2015. Nejvýhodnější půjčka totiž znamená levná, dostupná a bezpečná zároveň.

VÍCE INFORMACÍ >>>

4.7/5 - (4 votes)

You may also like...

1 Response

  1. Mirka napsal:

    Srovnávač půjček mohu všem vřele doporučit 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *