Půjčky zdarma – jaké existují a jaké mají podmínky?

Při výběru půjčky je několik kritérií, na které bychom neměli zapomínat. Jedná se hlavně o fakt, že by nám poskytovatel měl nabídnout částku, kterou potřebujeme, spojenou se splácením, které jsme schopni zvládnout. Dále nesmíme zapomínat ani na to nejdůležitější – výhodnost. Tu dnes reprezentuje kromě úrokové sazby také RPSN. Čím jsou obě hodnoty nižší, tím pro nás jako žadatele lépe.

Jelikož snaha získat klienta je u mnohých poskytovatelů úvěrů stále větší, přicházejí nejenom se snižováním úrokových sazeb, ale i s možností získat produkt, kterým jsou půjčky zdarma. Jaké existují? Na to se společně podíváme.

Contents

Půjčky zdarma dokážou nabídnout už i banky

Banky byly a jsou spojené hlavně s faktem, že na současném úvěrovém trhu dokážou nabídnout jistoty nejnižších úrokových sazeb. Co však dlouhou dobu nenabízely, to byly právě úvěry s nulovým úrokem. To se však změnilo. Zasloužila se o to mBank, která aktuálně nabízí produkt, který nese označení mPůjčka Plus. Je charakteristická tím, že je spojena skutečně s nulovým úrokem. Podíváme-li se na její stručnou charakteristiku, potom nám banka nabídne:

  • Částku v rozmezí 10 000 – 40 000 Kč
  • Splatnost v délce 12 měsíců
  • Možnost využít půjčku na cokoliv
Půjčky zdarma jsou nejlepší možností, jak si půjčit výhodně!

Půjčky zdarma jsou nejlepší možností, jak si půjčit výhodně!

Co se k její charakteristice také váže, to je fakt spojený s tím, že se neobejdeme bez nutnosti zaplatit jednorázový poplatek. Ten je vedený v procentech a činí rovné dvě procenta z půjčené částky. Půjčka tedy není zase až tak zcela zdarma, ale zároveň musíme dodat, že o bezúročný produkt jde.

Kdo na půjčku může dosáhnout?

Podívejme se také na podmínky získání. Tou hlavní je fakt, že se musí jednat o úplně první půjčku, kterou žadatel v mBank bude mít. Dále je podmínkou samozřejmě i plnoletost, nutnost mít trvalý zdroj příjmů a také čistá finanční minulost. Banka své klienty lustruje v registru s názvem Credit Bureau. Zároveň klient nesmí být s prodlením s jakoukoliv platbou ani vůči samotné mBank. Například v souvislosti s bankovním účtem.

Půjčit zdarma umí i klasické nebankovní společnosti

I když ty dlouhodobě patří mezi méně výhodné možnosti, půjčky zdarma tento fakt poměrně zajímavě mění. A to, i když mluvíme o klasických spotřebitelských nebankovních půjčkách. Zde dominuje společnost Provident, která v posledních týdnech výrazně změnila jak své korporátní barvy, tak i svou nabídku a přístup ke klientům. Stále nabízí dvě půjčku, a to hotovostní a bezhotovostní. Ty mohou začínat na částce 10 000 Kč a mohou končit na hodnotě 130 000 Kč. V obou případech mluvíme o úvěru, který je neúčelový.

Pokud Provident něčím potěší, je to rozhodně tím, že v souvislosti s aktuálními změnami dokáže také nabídnout úvěr zdarma. Podmínkou je v tomto případě nutnost jejího plnohodnotného vrácení v termínu jednoho měsíce. Pokud se vám to povede, není účtován žádný úrok, ani jakékoliv jiné poplatky. Tato výhoda se týká jak půjčky hotovostní, tak i půjčky bezhotovostní.

Jak probíhá vyřízení a získání?

Společnost Provident je unikátní v tom, že nabízí celkem jednoduché získání hotovostní i bezhotovostní půjčky. Na samotném začátku je žádost vyplněná online, nebo realizovaná telefonicky. Následně dojde k domluvení schůzky s obchodním zástupcem, a to v bydlišti žadatele. Zde dojde k tomu, že je sepsána smlouva, jsou předány potřebné dokumenty a hotovostní půjčka může být ihned vyplacena, a u bezhotovostní je dán pokyn k jejímu převedení. Na co budou finance využity, to záleží na každém žadateli. Jedná se o úvěr neúčelový.

Půjčky zdarma nabídnout také mikropůjčky

Jde o specifický nebankovní segment. Je charakteristický hlavně nižšími částkami, které se obvykle pohybují v řádech několika tisíců korun. Spojeny jsou také s kratší splatností, která se pohybuje v období jednoho měsíce. Hitem je hlavně jednoduchost získání finančních prostředků, jelikož vše je vyřízeno online, bez nutnosti osobních návštěv, stejně jako i bez nutnosti podpisu případných smluv. I v tomto segmentu následně najdeme poskytovatele, kteří nabízejí půjčky zdarma. Jedná se o tyto:

  • Zaplo
  • Japonská půjčka
  • KreditON

U všech třech jsou podmínky získání bezplatného úvěru jasné. Musí se jednat o první půjčku u dané společnosti, která musí být splacena v konkrétním termínu. Samozřejmostí je i to, že výše první půjčky bývá konkrétně omezena.

Doslova pro každého

Segment mikropůjček má oproti výše uvedeném možnostem tu výhodu, že nabídne úvěr skutečně komukoliv. Pokud budeme konkrétní, lze se obejít třeba bez nahlížení do registrů, stejně jako bez potvrzování příjmu. Co může být poměrně velkým negativem, to jsou výše úrokových sazeb, pokud půjčku v termínu nevrátíme. Výjimkou nemusí být ani navýšení o několik desítek procent. Nikoliv v rámci celého roku, ale v rámci jednoho kalendářního měsíce, po který tuto půjčku využíváme.

Vzhledem k charakteristice je tento typ úvěrů vhodný spíše na specifické výdaje, jako jsou potíže před výplatou, nečekané platby, nebo naléhavé výdaje, které je třeba hradit. Je to dáno i výší částek, které jsou poskytovány.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *