Nejlepší bankovní účet

Uvažujete o změně vaší banky a hledáte nejlepší bankovní účet na trhu? Chcete využívat maximum služeb a platit minimální, nebo nejlépe vůbec žádné poplatky? Poradíme vám, který osobní účet je v současnosti nejlepší.

Jak vybrat nejlepší bankovní účet

Odpověď na otázku, jak vybrat nejvýhodnější bankovní účet, není zdaleka jednoduchá. Existuje několik parametrů, které by měl každý zájemce sledovat. V následujícím přehledu budeme uvažovat zájemce-občana, který bude chtít zřídit osobní bankovní účet.

Důležité je samozřejmě sledovat výši bankovních poplatků. Celkově by vás totiž měla zajímat kvalita poskytovaných služeb a cena, kterou za ně budete platit. Existují banky, které lákají klienty na širokou pobočkovou síť, ale jejich poplatková politika je velmi tvrdá.

Jiným obchodním modelem může být snaha přilákat klienty patřící do určité skupiny, například starobní důchodce nebo osoby se zdravotním postižením, kterým daná banka poskytuje služby za zvýhodněné ceny. Velmi populární jsou studentské účty, jejichž benefitů mohou využívat studenti do 26 let věku. Banky jednoduše poskytují výhodnější podmínky určitým skupinám klientům proto, že věří, že u nich tito klienti zůstanou nastálo.

Při výběru bankovního účtu, který je pro vás nejlepší, se doporučuje následující optimální postup. Sepište si objem měsíčních plateb uskutečněných prostřednictvím účtu podle druhu (inkaso, trvalý a jednorázový příkaz), množství příchozích plateb, preferovaný způsob komunikace s bankou (vklady na pobočce, internetové nebo mobilní bankovnictví apod.) a další parametry. Zkrátka zmapujte, kolik operací měsíčně uskutečňujete a jaké služby chcete využívat.

Následně porovnejte nabídky bank, které nabízejí nejnižší poplatky. Toto prvotní kritérium vám posléze umožní orientovat se pouze podle ostatních poskytovaných služeb, jejich dostupnosti a případně i ceny.

Existuje však i jednoduší způsob, jak nejlepší bankovní účet vybrat. Jste-li „běžným“ klientem v tom směru, že vám na účet chodí výplata, odchází vám z něj pravidelně platby, kartou platíte v obchodech, občas vyberete z bankomatu a využíváte internetové bankovnictví, najděte banku, která vám tohle všechno poskytne zdarma.

Poplatek za příchozí platbu? Nesmysl!

Navzdory zdravému rozumu existují stále banky, které si účtují poplatky za příchozí platbu. Hledáte-li nejlepší osobní bankovní účet, mezi těmito ústavy rozhodně nehledejte. Největší kus práce, tedy prvotní analýzu, jsme udělali za vás.

Provedli jsme srovnání několika bank působících na českém trhu a po vyhodnocení jednotlivých parametrů jsme došli k závěru, že v současnosti nejlepším osobním bankovním účtem je mKonto od mBank. Co nás k tomuto závěru vedlo?

Od nejlepšího bankovního účtu byste čekali nulové poplatky za zřízení, vedení i zrušení účtu, což mKonto splňuje. O oblibě tohoto finančního produktu svědčí i to, že v těchto dnech překročil počet lidí, kteří mají u mBanky osobní účet, půl milionu.

Kromě toho máte s mKontem veškeré příchozí i odchozí platby v rámci České republiky zcela zdarma, stejně jako nastavení a platbu inkasa, SIPO nebo trvalých příkazů. Klientům mBanky tyto benefity připadají jako samozřejmost, ale jiné banky některé z těchto služeb zpoplatňují.

Mkonto jsme vyhodnotili nejlepším osobním účtem i proto, že je moderní, nejen co se jednoduchosti, účelnosti a progresivnosti internetového bankovnictví týče, ale i z hlediska jiných moderních technologií. S mKontem získáte bezkontaktní platební kartu Visa zcela zdarma, což je opět velká konkurenční výhoda oproti jiným bankám. Obliba bezkontaktních plateb roste, stejně jako roste počet bezkontaktních platebních terminálů.

MBanka nemá vlastní bankomaty, a proto se vybírání z bankomatů řídí jinými pravidly než u bank, které vlastní bankomaty mají. U nich většinou platí, že výběry u vlastní banky máte zdarma a za výběr u cizí banky platíte – klienti těchto bank potom obíhají město a hledají vlastní bankomaty.

S mBankou můžete získat určitý počet výběrů z jakéhokoli bankomatu na území České republiky zdarma, pokud využíváte vaši debetní kartu k placení v obchodech. Například za utracené 4.000 korun kartou měsíčně získáte 3 výběry z kteréhokoli bankomatu zdarma.

Jelikož počet klientů mBank stoupá, není nezajímavé ani to, že mBanka připisuje platby několikrát denně a mezi účty vlastní banky okamžitě.

Tento bankovní účet jsme vyhodnotili jako nejlepší také proto, že je určen chytrým a moderně smýšlejícím klientům a jim nabízí služby na míru. Ať už se jedná o mobilní bankovnictví, bezkontaktní kartu zdarma nebo právě zvýhodnění klientů platících kartou, mKonto je vždy o krok napřed před ostatními bankovními účty.

Pro zájemce, kteří rádi využívají spořicí účty, existuje i spořicí účet mSpoření, který umožňuje automatické odesílání prostředků z běžného účtu při platbách kartou. Nemusíte se tak o nic starat a spoříte, když utrácíte – ideální pomůcka pro ty, kteří neradi myslí na to, že by měli dát měsíčně určitou část výplaty stranou.

Hledáte-li nejlepší osobní bankovní účet, zvolte takový produkt, který vám za nulové poplatky nabídne služby, které opravdu používáte. Nemusíte platit za širokou pobočkovou síť, kterou nepotřebujete, ani za vlastní bankomaty, které nevyužíváte. Plaťte jen za to, co od banky potřebujete, a jděte s dobou.

MBank působí na českém trhu už šestým rokem a patří k bankám, které si získávají klienty svou bezpoplatkovou politikou. Oproti tradičním ústavům tak poskytují vybrané srovnatelné služby zdarma, bez jakéhokoli poplatku. Finanční produkty nejsou založeny na maximální šíři služeb, nabízí klientům jen to, co klienti skutečně potřebují a většinou i využívají – díky tomu může mBanka nabízet jedny z nejvýhodnějších podmínek na trhu.
mkonto od mbank

4/5 - (5 votes)

You may also like...

5 Responses

 1. jara napsal:

  mkonto je super, skoda ze uz se tak nevyplati vybery z bankomatu v zahranici a domaci jsou taky zpoplatnene

  • banka napsal:

   Járo, jak je psáno v článku, při určitém objemu plateb kartou je několik výběrů zdarma a hlavně je jedno z jakého bankomatu.

 2. jara napsal:

  a navic do tech vyberu zdarma se nepocitaji vybery v zahranici. banka se strasne pohorsila. na zacatku velka reklama a ted toto. nevite, ktera banka ma nejvyhodnejsi vybery z bankomatu v zahranici? nejen co se tyce poplatku, ale take kurzu meny…

 3. Sonia napsal:

  Já jsem s účtem velmi spokojená. Měla jsem u ČS, kde mě stál na stovky měsíčně. Když si to uvědomím, jen díky změně banky ročně ušetřím tak 2500kč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *