Jaké výhody přináší konsolidace půjček?

Půjčky dnes můžeme získat velmi snadno, kdykoliv a jakkoliv. Můžeme se vydat do bankovního segmentu pro nízký úrok, stejně jako se můžeme vydat do toho nebankovního pro jistoty spojené hlavně s rychlým vyřízením. Stejně tak si lze půjčit také v soukromém sektoru.

V rámci půjček můžeme velmi snadno získat třeba pár tisíc před výplatou, klasických několik desítek nebo stovek tisíc, stejně jako i miliony korun. Problémem nejsou ani rezervy spojené s přečerpáním účtu, nebo kreditní karty. To vše jsou dnes úvěrové produkty, které můžeme snadno, jednoduše a rychle získat. Pokud je máme, jistě někteří z nás litují, že nejsou tak výhodné. I to se dá změnit.

Contents

Konsolidace je hitem

Konsolidace neboli sloučení půjček je dnes nabízena nejenom v rámci nebankovního, ale i v rámci bankovního segmentu. I to jasně ukazuje, jak velký hit to dnes je. Pokud vás zajímá, o co konkrétně se jedná, pojďme se na konsolidaci podívat blíže. Jedná se totiž o možnost, v rámci které si všechny své půjčky od různých poskytovatelů převedeme pouze k jednomu. Zde je vše spojeno do jedné jediné. Navíc vše lze realizovat velmi rychle, v horizontu několika dnů. Tím máme základní charakteristiku zmapovánu a můžeme se podívat konkrétně na to, jaké jsou konkrétní výhody, se kterými konsolidace půjček přichází.

Sloučit lze jakýkoliv úvěr

Hned první výhodou je rozhodně to, že nám může konsolidace půjček pomoci sloužit skutečně jakýkoliv úvěr, která existuje. Budeme-li konkrétní, potom se můžeme orientovat jak na bankovní, tak i nebankovní segment. Stejně tak se můžeme orientovat také na hotovostní, stejně jako bezhotovostní půjčky. Abychom v tom měli jasno, zde je krátký přehled možnosti:

  • Bankovní a nebankovní půjčky
  • Spotřebitelské i neúčelové úvěry
  • Přečerpané zůstatky na účtu – kontokorenty
  • Dluhy na splátkových a kreditních kartách

Důležité je samozřejmě poznamenat, že roli mohou hrát také celkové částky, které jsou v rámci daných produktů ještě nesplacené. Většina bank i nebankovních společností dokáže bez problémů konsolidovat i úvěry v řádech několika stovek tisíců korun, což dnes součet u většiny úvěrových produktů plně splňuje.

Konsolidace půjček nám může snížit splátku

Další klíčovou výhodou této možnosti jen zcela určitě to, že si díky konsolidaci můžeme velmi výrazně snížit samotnou splátku, kterou budeme platit. Pokud sečteme naše aktuální měsíční splátky, nemusí být výjimkou, že se dotýkají i výše okolo deseti tisíc korun. Dobře provedená konsolidace půjček však dokáže třeba i to, že se splácená částka dokáže snížit až na polovinu. To je jedna z vyhledávaných výhod, pokud chceme především ulevit nejenom našemu osobnímu, ale také našemu rodinnému rozpočtu.

Cest, jak lze tohoto snížení dosáhnout, je hned několik. Tou první a hojně využívanou je to, že jsou vaše splátky rozloženy do delšího období. Díky tomu máte na splácení úvěru více času a splácíte ho po malých částkách postupně. Druhá cesta vede přes snížení úrokové sazby. Jelikož ve výsledku bude třeba zaplatit méně, povede vše až k tomu, že se splácená částka také znatelně sníží.

Díky konsolidaci přeplatíte menší částku

Snížení úroků jsme se již lehce dotkli. Pojďme se podívat na tu hlavní výhodu, která je s ním přímo spjatá. Patří mezi ní právě to, že můžeme půjčky hlavně zvýhodnit. Snížením úroku totiž docílíme toho, že se celkově sníží suma nutná ke splacení a my tedy přeplatíme méně. Opět platí, že roli hraje nejenom výše našich úroků, ale roli hraje také aktuální výše úrokové sazby, nebo to, jak dlouho budeme splácet. Přesto jsou známé i příklady toho, kdy byl úrok snížený třeba i na polovinu! Nejlépe lze úrok snižovat hlavně u méně výhodných nebankovních půjček, pokud docílíme toho, že je převedeme k bankám.

Zjednodušte si vaše splácení

Konsolidace půjček nám může peníze i poskytnout

Využijte konsolidace půjček a získejte peníze navíc

Pokud si představíte vaši aktuální situaci, rozhodně není nijak pozitivní a zajímavá. Na mysli máme hlavně situaci, kdy máte několik půjček, máte několik různých splátek a ty musíte hradit v několika různých termínech. Rázem v tom mohou vznikat poměrně velké zmatky a vy máte problémy s tím, abyste se ve všech vašich závazcích vyznali. Naštěstí i toto dokáže konsolidace půjček jednoduše vyřešit a vše vám zpřehlednit. Jak je to možné? Jelikož všechny vaše úvěry jsou spojeny do jednoho jediného. V souvislosti s ním je nastaven také zcela nový splátkový kalendář. Ten už bude obsahovat jenom jednu jedinou splátku, kterou budete posílat v jeden konkrétní určený termín. Nezapomínejme také na to, že někteří poskytovatelé konsolidací vám dokonce umožní si daný termín zvolit.

Získejte peníze navíc

Konsolidace půjček nemusí být spojena jenom s tím, že jsou vaše úvěry spojeny do jednoho jediného. Dnes může souviset také s tím, že lze získat v rámci celého procesu i peníze navíc. Můžete si tak požádat o novou půjčku, se kterou je spojeno to, že i tato bude následně zahrnuta do jednoho společného balíku a nového splátkového kalendáře. Získat můžete sumy rozhodně zajímavé, které se mohou dotýkat jak částek v řádech desetitisíců, tak i částek třeba v řádech statisíců korun. Opět záleží na tom, u koho se rozhodněte konsolidovat. Podotknout musíme také to, že suma je dostupná jenom do celkového limitu konsolidace, s čímž je také třeba počítat.

Vyřízení je rychlé a jednoduché

Nyní se už dostáváme k poslednímu pozitivu, které přímo souvisí se samotným vyřízením. Zde platí, že je velmi rychlé a jednoduché. To jediné, co si musíte připravit, je zcela určitě dokumentace k vašim stávajícím úvěrovým produktům. Zapomínat nesmíte na to, že k vyřízení je také třeba, abyste nebyli v prodlení s platbou. Jakmile je v tomto směru vše v pořádku, předáte potřebné dokumenty bance nebo nebankovní společnosti, kde má být konsolidace půjček provedena.

V některých případech můžete výt požádáni i o to, abyste doložily svůj příjem. Týká se to hlavně bank, jelikož jinak to příliš časté není. Z jakého důvodu? Jelikož už několik půjček máme, je jasné, že nás dostatečně prověřili ti poskytovatelé, kteří nám daný úvěrový produkt poskytli. Další prověřování tedy není nijak výrazně nutné.

5/5 - (3 votes)

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *