Je půjčka bez doložení příjmu skutečně pro každého?

Půjčky mohou mít nejenom různé parametry, ale mohou mít také různé podmínky získání. Pokud budeme konkrétnější, je třeba objektivně říci především to, že dnes je velkým lákadlem půjčka bez doložení příjmu. Ano, takový úvěr může skutečně existovat. A to v segmentu mikropůjček, kde není nutné doložit ani informace o tom, kolik vyděláváte, ani není nutné obávat se třeba osobních schůzek, nebo čehokoliv podobného. V tomto směru daný úvěr jistě splní očekávání každého žadatele. Ne vždy je ale daná půjčka skutečně taková. Podívejme se, co se za ní může skrývat.

Contents

Půjčka bez doložení příjmu může vyžadovat výpis z účtu

Co se rozumí potvrzením o příjmu? Obvykle dokument, který získáme od našeho zaměstnavatele, kde je často přesně uvedeno, kolik konkrétně vyděláváme. Je jasné, že ne každý chce svého zaměstnavatele žádat. Proto je dnes půjčka bez doložení příjmu často spojována hlavně s tím, že tento dokument není třeba dodávat. To ale neznamená, že by úvěrovou společnost náš příjem konkrétně nezajímal. Pokud jste bez práce, nebo nemáte jakékoliv obraty na účtu, peníze pravděpodobně nedostanete. A s tím je třeba počítat. Roli totiž mohou hrát hlavně:

  • Přijaté pravidelné mzdy
  • Peníze z podnikání
  • Peníze z brigád

PŮJČTE SI BEZ PŘÍJMU ZDE >>>

Právě podle vašeho účtu a daných přijatých plateb konkrétní poskytovatel posoudí, zda vám peníze nabídne, nebo nikoliv. To znamená, že půjčka bez doložení příjmu sice nebude chtít konkrétní dokument, ale již se neobejdete bez nutnosti doložit to, jak na tom po finanční stránce jste.

Jak jsou na tom důchodci či matky na mateřské?

I ty jsou skupinou lidí, která oficiálně příjem nemá. Abychom tedy byli konkrétní, nemá daný příjem z hlediska vlastní ekonomické aktivity. Je teda jasné, že i tato skupina osob vyhledává úvěr, kterým je půjčka bez doložení příjmu. Ani zde ale nemusí být schválení tak jednoduché, jak si mnozí o této půjčce myslí. Je jasné, že když tito lidé oficiální příjem skutečně nemají, nebudou ho muset ani nijak oficiálně dokládat. Bez čeho se ale už stoprocentně neobejdou, to jsou informace spojené s tím, kolik vlastně pobírají samotný důchod, nebo příspěvek od státu vše formě mateřské. A i zde platí, že možností, jak se mohou dané informace doložit, je hned několik. Pokud budeme konkrétnější, mohou hrát roli třeba:

  • Dokumenty ze sociálního úřadu
  • Výpisy z bankovního účtu
  • Ústřižky z poštovních složenek

Získají peníze i skuteční nezaměstnaní?

Pokud žádají o mikropůjčku, tak pravděpodobně ano. Jak jsme totiž zmínili, zda není doložení příjmu opravdu potřeba. Jak jsou na tom ale běžné úvěrové produkty, kdy potřebujeme desetitisíce nebo statisíce korun? Zde sice půjčka bez doložení příjmu existuje, ale je spojena s povinností ručení. Co to znamená? Daná možnost má hned dvě konkrétní roviny. Tou první je ta, že musíme mít k dispozici takzvaného ručitele. Tedy osobu, která se za danou konkrétní půjčku zaručí za nás. A to třeba svým příjmem, stejně jako svým majetkem, nebo pomocí jiných možností.

I půjčka bez doložení příjmu může být náročnější na získání

I půjčka bez doložení příjmu může být náročnější na získání

Poté existuje ještě druhá varianta, která je s ručením jako takovým také přímo spojena. Zde se již jedná o takovou situaci, kdy už potřebujeme ručit movitým, nebo spíše nemovitým majetkem. I když to může mít v určitých chvílích své nevýhody, neměli bychom zapomínat také na to, že několik pozitiv dokážeme zcela určitě najít. A to hlavně taková, že čím větší majetek máme, tím pro nás lépe. Díky tomu je možné půjčit si i větší sumy peněz. Pokud budeme konkrétní, je třeba říci, že objemy daných peněz mohou jít i do milionů.

Ještě jsou tu lichváři

Ano, ani na tuto skupinu lidí nesmíme zapomínat. I u nich může být půjčka bez doložení příjmu k dispozici. Zde samozřejmě nezapomínáme na jednu důležitou a klíčovou věc. Peníze sice dostaneme velmi rychle a jednoduše, ale navíc musíme počítat s tím, že úrokové sazby rozhodně nepatří mezi ty nejnižší a nejvýhodnější. Je tomu v podstatě přesně naopak. A z toho důvodu je dobré vědět, že této možnosti je dobré se raději vyhnout. Nehledě na několik dalších informací, které mohou být spojeny třeba s tím, že vymáhání daných půjček nemusí být stejně jako úroky vždy tak úplně legální a běžné.

Jednoduchost? Ne vždy

Z výše uvedeného je tedy jasně patrné, že půjčka bez doložení příjmu sice může být jednoduchá a může být určená i nezaměstnaným, ale ne vždy toto pravidlo platí. Jak je patrné, jedná se o úvěr, o kterém musíme říci, že v některých případech sice oficiální potvrzení nepotřebuje, ale na druhou stranu je třeba dodat, že se k informacím o vaší bonitě nějakým způsobem dostane. A to následně rozhoduje, zda peníze dostanete, nebo nedostanete. A pokud ano, rozhodují také informace o tom, v jaké výši.

4.7/5 - (3 votes)

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *