Nejlepší konsolidace půjček

Máte několik spotřebitelských úvěrů, využíváte kreditku a/nebo kontokorent a přemýšlíte nad tím, jak by se dalo na splátkách ušetřit? Řešením může být konsolidace úvěrů, tedy jejich sloučení do jednoho. Poradíme vám, jakou konsolidaci zvolit, abyste měli nejvýhodnější podmínky.

Jak funguje konsolidace půjček

Konsolidace půjček neboli sloučení úvěrů označuje situaci, kdy je vašich několik půjček u různých věřitelů sloučeno do jedné souhrnné půjčky od jediného věřitele. Jelikož bude nově jen jeden poskytovatel úvěru, budete mít jednotné a hlavně pouze jediné poplatky a jednotnou úrokovou sazbu, včetně RPSN.

Úspora na administrativních nákladech se pak může promítnout do celkové ceny úvěru, která by se měla v případě, že vyberete opravdu nejlepší konsolidaci půjček, snížit. Stejně tak by se měly snížit i vaše měsíční splátky.

Konsolidaci vyhledávají lidé, kteří mají několik spotřebitelských úvěrů a využívají například kreditní karty nebo kontokorentní úvěry. Pro rodinný rozpočet může dobře provedená konsolidace zajistit měsíční úsporu v řádu několika tisíc korun. Žádané jsou konsolidace spotřebitelských úvěrů s úvěry na financování auta.

Co naopak sloučit nelze, jsou úvěry ze stavebního spoření nebo hypoteční úvěry.

Jak vybrat nejlepší konsolidaci půjček

Pokud o konsolidaci uvažujete, je dobré vědět, jaké parametry nabídek sledovat a na co si případně dát pozor. Na trhu totiž působí řada společností, které lákají klienty na nižší měsíční splátky, ale celkové náklady na úvěr konsolidací nesnižují – jen prodlužují délku splatnosti, čímž dojde ke snížení měsíčních splátek.

Vybíráte-li konsolidaci, měli byste vybrat tu, která je pro vás opravdu nejlepší. Poskytne vám férové a transparentní podmínky a umožní vám ušetřit nejen měsíčně, ale i celkově.
Konsolidace technicky funguje tak, že konsolidující úvěrová společnost splatí vaše závazky a financuje je z nového úvěru. Proto je dobré vědět, zda máte u svých úvěrových smluv sjednány sankce za předčasné splacení půjček, a pokud ano, v jaké výši. Jedná se o náklady, které s sebou konsolidace půjček přináší – vybírejte tedy poskytovatele konsolidovaného úvěru i podle toho, zda vás o těchto zákonitostech a celkových nákladech konsolidace informuje.

Neméně důležité jsou pro vás samozřejmě případné poplatky spojené s novým úvěrem a dále úroková sazba, včetně sazby RPSN. Porovnávejte srovnatelné, tedy porovnávejte úvěr se stejnou dobou splatnosti, jakou máte nyní sjednánu u vašich úvěrů. Zajímejte se také o to, zda vám poskytovatel konsolidovaného úvěru umožní odklad splátek nebo něco dalšího navíc, nikdy nevíte, co přijde, a odklad splátek se může hodit. Stejně důležité je i související pojištění.

konsolidace homecredit

Která konsolidace půjček je nejvýhodnější?

Nejlepší konsolidaci půjček podle našich zjištění získáte u společnosti Home Credit. Jedná se o zavedeného nebankovního poskytovatele úvěrů, který má nastaveny transparentní podmínky úvěru a ctí zásady bezpečného úvěrování. Jedná se o seriózního poskytovatele úvěrů, o čemž svědčí i členství této společností v České finanční a leasingové asociaci. Pro spotřebitele je zásadní vědět, že se veškeré parametry úvěru i podmínky smlouvy dozvíte předem. Máte tak možnosti si vše v klidu promyslet a případně porovnat více nabídek současně.

Pomocí konsolidace půjček společnosti Home Credit můžete sloučit spotřebitelské úvěry, úvěry na kreditních kartách i kontokorentu. Průměrná rodina může díky tomuto nejlepšímu sloučení půjček ušetřit až tisíce korun ročně, což je znát nejen před Vánoci.

Důležité také je, že žadatel o konsolidaci prochází standardním posuzováním schopnosti splácet, Home Credit tedy nepůjčí každému, na rozdíl od jiných neseriózních společností. Při schvalování vaší žádosti může nahlížet do registrů a může prověřovat vaši úvěrovou historii, pokud by se stalo, že vás jako žadatele o úvěr neschválí, dozvíte se proč. I toto opatření jednoznačně svědčí o tom, že nejlepší konsolidace půjček na trhu představuje bezpečný úvěr.

Pokud budete potřebovat řešit svůj úvěr, nebo pouze váš zájem o konsolidaci s klientským centrem, je hovor na infolinku zpoplatněn standardním tarifem, což bohužel také nebývá mezi poskytovateli úvěrů zdaleka samozřejmostí. S Home Creditem víte, kolik si půjčujete a kolik zaplatíte a nemusíte se obávat neférových praktik.

Čeho dosáhnete konsolidací půjček u společnosti Home Credit? Kromě snížení splátek získáte konsolidovaný úvěr bez poplatku za sjednání. Nebudete nic platit ani za jeho vedení nebo předčasné splacení, čímž se pravděpodobně bude váš konsolidovaný úvěr lišit od vašich stávajících úvěrů.

Ke konsolidovanému úvěru si můžete zvolit doplňkové služby, které vám umožní klidnější spánek. I proto jsme tuto konsolidaci vyhodnotili jako nejlepší konsolidaci půjček – můžete se pojistit proti neschopnosti splácet nebo si za poplatek až čtyřikrát splátku odložit. Důležité je i to, že si můžete splátky kdykoli za určitý poplatek zvýšit nebo snížit, stejně jako v případě odkladu splátek se jedná o benefit, který se může každému hodit.

O serióznosti společnosti Home Credit svědčí i to, že se její klienti mohou obracet na svého vlastního ombudsmana, tedy ochránce práv klientů. Pokud by se stalo, že byste nebyli spokojeni s kvalitou poskytovaných služeb nebo byste zaznamenali porušení některé ze zásad společnosti, můžete jeho služeb využít.

Nezávazná žádost o konsolidaci

konsolidace půjček homecredit

4.2/5 - (9 votes)

You may also like...

1 Response

  1. Libor napsal:

    Konsolidoval jsem kreditní kartu a kontokorent a měsíční splátka je nižší než to co jsem platil jen na úrocích a to to martirium za pár let skončí. Kdo se nedívá kolem sebe, platí bankách zbytečný prachy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *