Kdo je zprostředkovatel půjček? A vyplatí se jeho služby?

Úvěrový trh je spojený s celou řadou pojmů. Pokud je jeden, který je poměrně známý, potom je to poskytovatel půjčky. Jde o banku, nebo nebankovní společnost, která poskytuje peníze z vlastních zdrojů. Pokud si právě u ní požádáte, komunikujete právě a jenom s ní. Ačkoliv se vám to zdá samozřejmé, nezapomínejte také na fakt, že existuje i zprostředkovatel půjček. O koho se jedná? A vyplatí se na něho obrátit? Podívejte se s námi na nejdůležitější informace. I ti jsou totiž dnes celkem samozřejmou součástí úvěrového trhu a je dobré znát jejich pozitiva a negativa, stejně jako důvody spojené s tím, zda si u nich o peníze požádat, nebo raději nepožádat.

Contents

Kdo je zprostředkovatel půjček?

Nejprve je nutné podívat se přesně na to, kdo je zprostředkovatel půjček. Pokud v tom nemáte jasno, jde jednoduše o třetí osobu – primárně firmu. Ta je prostředníkem mezi vámi, a samotným poskytovatelem. Dnes je různých zprostředkovatelů celá řada a nutno říci, že zatímco někteří to jasně uvádějí, jiní se tváří jako regulérní poskytovatelé, ale v případě půjčky ji následně dostanete od někoho zcela jiného. Proto je dobré si nejprve prověřit, u koho si vlastně žádáte.

Zprostředkovatel půjčřek pomůže vybrat tu nejlepší

Zprostředkovatel půjčřek pomůže vybrat tu nejlepší

Moderní zprostředkovatel půjček je tedy osoba, která má poměrně dobrý přehled o současném úvěrovém trhu a která se snaží nabídnout žadatelům o půjčku určitou přidanou hodnotu. Jaká to může být, to se dozvíte níže, kde charakterizujeme hlavní výhody a říkáme důvody, proč je využít. Obecně můžeme zprostředkovatele popsat doslova jako finančního poradce. Nenabízejí však spořicí nebo jiné produkty, ale nabízejí půjčky. Ne však jenom ty běžné, spotřebitelské. Výjimkou nemusí být ani situace, kdy dojde ke zprostředkování hypotečního úvěru.

Proč využít zprostředkovatele půjček?

Hlavní charakteristiku máme za sebou a tak se můžeme podívat i na to, proč danou možnost využít. Důvodů je hned několik. V první řadě začneme tím, že dobrý zprostředkovatel půjček nám může nabídnout možnost jednoduchého porovnání. To znamená, že si u něho nezávazně a objektivně vybereme to, která půjčka pro nás bude tou skutečně nejlepší. Díky tomu je velká šance na to, že zvolíme přesně takovou, která bude potřebám plně vyhovovat. A to s ohledem na:

  • Výhodnost – úrok, poplatky a další
  • Splácení – délka splatnosti a výše splátky
  • Nabízená suma – při požadavku na konkrétní částku

Dále je výhodou zprostředkovatelů i to, že mohou sami vybrat takové poskytovatele, kteří budou přímo vyhovovat našim potřebám s ohledem na bonitu. Mohou vybrat takové, u kterých se nenahlíží do registrů, nebo takové, kde je možné využít individuálního přístupu v souvislosti s případným dokládáním příjmu. Díky tomu není nutné jít metodou pokusu a omylu, jelikož u zprostředkovatele se přesně dozvíme to, jaké společnosti nám půjčí a jaké nikoliv. Ten správný má také velký přehled o schvalovatelnosti jednotlivých poskytovatelů, stejně jako má přehled i o tom, komu ještě může být vyhověno a komu nikoliv. Může také pomoci v tom, že jednoduše odfiltruje případnou podvodnou společnost, kterých může být v segmentu poskytovatelů půjček také poměrně velké množství. Se správným zprostředkovatelem rozhodně nenaletíte.

Proč je nevyužít?

Podívejme se i na situaci, kdy zprostředkovatelé půjček nemusí být dobrou volbou. Jde například o situaci, kdy nejsou objektivní. A to hlavně proto, že objektivní být nechtějí. Důvodem, proč tak činí je hlavně to, že se snaží prosazovat jenom takové úvěrové produkty, ze kterých mají tu nejvyšší provizi. Dalším možným důvodem, proč je nevyužívat je také to, že ne vždy fungují rychle. Nutno počítat s tím, že jsou často jenom mezičlánkem a tak žádost o peníze právě u nich se může celkem prodloužit.

Také nezapomínejme i na možná rizika, která se u nich mohou objevit. Je to hlavně u těch, kteří nevyužívají provizí, ale kteří naopak vydělávají na platbách od klientů. I když to samotný poskytovatel půjček nevyžaduje, vy jako žadatelé zaplatíte předem – a to zprostředkovateli. A jaká jsou hlavní rizika?

  • Poplatky předem mohou být i v tisících
  • Nemusíte mít jistotu poskytnutí peněz
  • Můžete naletět podvodníkům

Zprostředkovatelé půjček v moderní formě najdete online

Doba pokročila a tak dnes už není nutné scházet se s konkrétními zástupci společností, nebo se soukromými osobami, které zprostředkování nabízejí. Trendem moderní doby je to, že lze najít tu pravou půjčku online. Současní moderní zprostředkovatelé provozují různé srovnávače půjček. Na nich si lze nejenom najít to, co hledáte. Prostřednictvím nich si můžete o peníze také online a také jednoduše porovnat. Vaše žádost doputuje okamžitě přímo k poskytovateli a vy následně jednáte už jenom s ním. A pokud bude vaše žádost schválena, dostane za vás zprostředkovatel příslušnou provizi.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *