website statistics _uacct = UA-649561-2urchinTracker()

Znáte Navigátor bezpečného úvěru? Pomůže při výběru půjčky

Vzít si dnes půjčku je s ohledem na celkovou jednoduchost něco, co zvládne skutečně každý. Stačí si jenom požádat, počkat na vyřízení a následně jsou již peníze zaslány na účet, nebo předány v hotovosti. O něco těžší může být samotný výběr půjček. Zde už může nastat problém, jelikož v úvěrovém trhu se vyzná jenom málokdo. I proto vznikl zajímavý projekt, který nese název Navigátor bezpečného úvěru. V čem vám může pomoci s půjčkou? Podívejte se.

Contents

Cíle projektu jsou jasné. Navigátor bezpečného úvěru má pomoci

Jak jsme již popsali výše, Navigátor bezpečného úvěru má především pomoci. Pokud jde o první oblast pomoci, tak ta se týká výběru konkrétní půjčky. V tomto směru je zajímavé to, že v rámci jednotlivých půjček jsou vypracovávány studie, které mají za cíl celkově zhodnotit stav úvěrových produktů, stejně jako mají za cíl ukázat, které půjčky jsou ty nejlepší. Unikátem této studie je hlavně to, že je nezávislá a že žadatel o půjčku zná i přesné výsledky včetně známky, které si půjčka zaslouží.

Dále je zajímavým cílem projektu Navigátor bezpečného úvěru také zlepšení finanční gramotnosti Čechů. Jak ukazují poslední výzkumy, tak ta není na nijak vysoké úrovni a tak je zcela pochopitelné, že by mělo být hlavním cílem ji zlepšit.

Většina půjček na trhu

Navigátor bezpečného úvěru má za cíl zhodnotit aktuální úvěrové produkty

Navigátor bezpečného úvěru má za cíl zhodnotit aktuální úvěrové produkty

Na rozdíl od různých porovnávačů je Navigátor bezpečného úvěru unikátní v tom, že dokáže skutečně zkoumat velké množství půjček a na základě daného zkoumání umí vytvořit i konkrétní studii. Dominují především spotřebitelské půjčky, jelikož ty dnes patří mezi nejvíce využívané. V rámci zajištění studií bylo kontrolováno 42 poskytovatelů. A protože někteří nabídnou i více úvěrů, tak bylo zkontrolováno necelých 70 půjčkových produktů. Nutno říci, že výsledky dopadly celkem dobře, jelikož bylo jenom 19 poskytovatelů, u kterých je možné říci, že patří do skupiny těch špatných. Ty ostatní vyhověli, ale i zde musíme říci, že někteří lépe a jiní hůře.

Potřebujete půjčku v rozmezí 30 – 100 tisíc korun?

Podívejme se společně i na to, jaké půjčky vlastně Navigátor bezpečného úvěru dokáže doporučit. Začneme spotřebitelkou půjčkou v rozmezí 30 – 100 000 korun českých. Pokud právě o ni máte zájem, rozhodně vás zaujme, že ta nejlepší nemusí být dostupná jenom v bankách. Když se podíváme na trojici poskytovatelů, kteří v rámci studií dopadli nejlépe, jedná se o tyto:

Chcete půjčku nad 100 000 Kč

Co v případě, kdy chcete stále ještě zůstat u spotřebitelské půjčky, ale ona suma kterou požadujete, má být vyšší? V takovém případě vám Navigátor bezpečného úvěru také dokáže nabídnout celkem zajímavé tipy. Zde už jasně dominují výhradně jenom banky. Jestli vás zajímají ty konkrétní, tak nic nezkazíte, pokud zvolíte někoho z této trojice:

  • Komerční banka
  • Air Bank
  • Era

Pozor na bezpečnost poskytovatele

Výše jsme uvedli, že ze všech testovaných poskytovatelů bylo jenom 19 těch, kteří neprošli a které můžeme označit za ty, kterým je dobré se raději vyhnout. Ty ostatní už jsou v pořádku, ale nutno říci, že i mezi nimi mohou být konkrétní rozdíly. I proto je Navigátor bezpečného úvěru rozděluje na jednotlivé ratingy. A to podle toho, jak si vedly v testech. Ideální je pochopitelně to, když se rozhodnete vzít si půjčku od poskytovatelů, kteří jsou zařazení ve skupině A, nebo ve skupině B. A o jaké se jedná? My doporučíme poskytovatele, kam v případě první skupiny patří Air bank, Komerční banka a také nebankovní společnost Home Credit. Pokud jde o skupinu s druhým ratingem, tak sem patří třeba Era, stejně jako známá Česká spořitelna, nebo i banka ČSOB. Dále nesmíme zapomenout na splátkový prodej Essox, stejně jako na menší Equa bank, nebo také na BNP Paribas. I toto jsou volby, které s ohledem na celkovou bezpečnost určitě nezklamou ani vás.

Cílem je neustálá aktuálnost

Nejenom, že již víte, v čem je Navigátor bezpečného úvěru zajímavý a co vám může také přinést. Zapomínat nesmíme ani na to, že jeho cílem je zcela pochopitelně i velká aktuálnost. Tím chceme říci, že různé nabídky poskytovatelů půjček se stále mění, na což by měly reagovat nové studie a nová porovnání. Jak se můžeme i dnes přesvědčit, už se také nezůstává jenom u spotřebitelských půjček, jelikož jsou brány v potaz i mnohé další. I toto jasně vypovídá o tom, že projekt má především pomoci. I to byl účel jeho vzniku a jedním z důvodů, proč ho také financovala Grantová agentura České republiky.

Pro toho, kdo potřebuje rady

A jelikož jsme zmínili i snaho o zlepšení finanční gramotnosti Čechů, tak určitě nesmíme zapomínat také na fakt, že zde máte možnost získat také mnoho cenných rad. Ty přijdou vhod hlavně lidem, kteří si berou svou první půjčku a ještě moc dobře nevědí, podle čeho ji vybírat, nebo na co by se měli zaměřit. Také načerpají mnoho důležitých informací o tom, jaké pojmy jsou ve spojení s půjčkou ty nejdůležitější a na jaké ukazatele výhodnosti je nejlepší hledět, a co naopak není zase až tak nutné brát v potaz.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *