Přichází čas letních dovolených, a tak i půjček. Proč je lepší si našetřit?

Pěkná dovolená u moře je snem skoro každého z nás. Většina lidí chodí celý rok do práce, a tak si alespoň jednou chtějí pořádně odpočinout, a to pokud možno někde v nějaké exotické zemi, kde je hezké počasí, písečné pláže, pohoda a žádné starosti. Takovou dovolenou si však bohužel nedopřávají jen lidé, kteří na ni mají dostatek peněz, ale bohužel i ti, kdo na takový pobyt vlastní finanční prostředky nemají a neváhají si je vypůjčit. Příjemný odpočinek přitom mohou zažít i v České Republice, kde navíc taková dovolená nebude ani tak finančně nákladná.

Půjčku byste si měli sjednávat pouze v momentě, kdy potřebujete získat peníze na zaplacení nutných výdajů, mezi které patří například nájem nebo oprava vozu, kterým dennodenně dojíždíte do práce – bez něho totiž nemůžete normálně fungovat. Mezi nutné výdaje ale rozhodně nepatří dovolená, oslava narozenin nebo nákup vánočních dárků. Na takové radosti si žádný zodpovědný člověk peníze zkrátka nepůjčí.

Půjčka na dovolenou pro vás není problém

Pro mnoho Čechů nepředstavuje sjednání rychlé půjčky na dovolenou žádný problém. I když je půjčka sjednaná během chvíle, její splácení se protáhne na několik měsíců, což  výrazně zatíží jejich rodinný rozpočet. Půjčka navíc není zadarmo, takže se cena dovolené kvůli úvěru podstatně zvýší. To už ale při uzavírání úvěru moc neřeší. Hlavní je, že budou mít potřebné finance k úhradě dovolené. Přitom by bylo mnohem lepší, kdyby na dovolenou použili vlastní finanční rezervu, kterou si průběžně naspořili, a podle její výše teprve vybírali vhodné místo k rekreaci.

Jak mít dostatek vlastních peněz na dovolenou?

Abyste si mohli každý rok dopřát pěknou dovolenou, je potřeba, abyste si každý měsíc odkládali stranou určitou část peněz, kterou pak můžete bez problému využít na zaplacení svého pobytu. Klidně se může jednat pouze o malou sumu, která nezatíží váš rodinný rozpočet. Za celý rok se vám totiž nastřádá poměrně velká částka, která vám pak bude bohatě stačit na to, abyste si užili pěkný prázdninový pobyt v klidu a hlavně bez sjednání jakékoliv nebankovní půjčky bez doložení příjmů, která by vám jen přidala další starosti.

Přeci jen si chcete sjednat úvěr?

Pokud se z nějakého důvodu opravdu rozhodnete, že své rodině dopřejete pořádnou dovolenou u moře a půjčíte si na ni peníze v bance, nebo u nějaké nebankovní společnosti, která tyto typy půjček nabízí, dobře si rozmyslete, jakou půjčku si sjednáte. Není půjčka jako půjčka. Každá pro vás není tak výhodná, jak se vám na první pohled může zdát. Vždy si dobře rozmyslete, jestli vám týdenní pobyt u moře skutečně stojí za to riziko, že kvůli nečekaným okolnostem budete mít několik měsíců problémy se splácením svého dluhu.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *