Jak založit internetový obchod

Chcete prodávat na internetu, nebo se potřebujete přesunout z prodejních platforem jako je Fler nebo Aukro, protože už vám nestačí nebo nefungují? Skoro stejně snadno jako si zařídíte účet na těchhle prodejních portálech teď můžete i zřídit vlastní e-shop. Pronájem e-shopu je totiž snadné řešení a v určitých případech ho můžete mít i zdarma.

Jak začít

Jestli už víte, co budete prodávat, jděte na stránky Shoptetu a klikněte buď na objednání nebo na vyzkoušení. Vyzkoušet si ho na 30 dní můžete zcela zdarma a taková lhůta vám bude stačit, abyste si svůj e-shop pořádně osahali, naplnili fotkami a texty, propojili s platební bránou a podobně.

Potom se sami rozhodnete, zda vám tato platforma vyhovuje nebo ne. Na výběr budete mít několik šablon. Výhody pronájmového řešení:

  • e-shop máte prakticky hned
  • není potřeba mít IT zázemí ani znalosti
  • e-shopové šablony jsou neustále aktualizovány a vylepšovány
  • levné řešení oproti e-shopu na míru, který stojí několik desítek i stovek tisíc
  • neplatíte žádné výdaje za programátory

Pronájmové řešení se samozřejmě nehodí pro každého, je ideální pro malé a střední e-shopaře, kteří hledají kvalitu, za rozumnou cenu, potřebují ho hned a nechtějí se zabývat vývojem stránek.

E-shop zdarma?

Ano, pokud prodáváte jen 10 položek, můžete ho mít bezplatně. Hodí se to třeba pro ty, co tvoří, šijí nebo dělají produkty převážně na zakázku.

Jak se naučit provozovat e-shop

Existuje spousta on-line a off-line kurzů – některé jsou lepší, jiné horší. Zkuste se podívat na přehledného průvodce můj první e-shop, nebo si rovnou stáhněte e-book.

Co ještě vědět na začátku?

  • K prodeji na internetu potřebujete živnostenský list, zařiďte si ho.
  • O propojení na EET se postará poskytovatel pronájmu vašeho řešení.
  • V počátcích podnikání, kdy si chcete pouze prodej vyzkoušet, investujte hlavně do marketingu, nedoporučujeme tedy stavět nový e-shop na míru.

Dobré zdroje:

www.jakpodnikat.cz

www.shoptet.cz

www.podnikatel.cz

www.ipodnikatel.cz

www.mujprvnieshop.cz

 

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *