Celulózová foukaná izolace a její hlavní přednosti

Zateplit svou domácnost je první krok, který po dokončení stavby uděláte. Nikdo nechce platit vysoké částky za energie, spíše touží ušetřit. A udělat z domova nízkoenergetický příbytek, to je jedno z východisek a možností, jak snížit částku uvedenou na každoročním vyúčtování. Nabízí se otázka, jak konkrétně zateplit šikmou střechu nebo izolovat strop. Kromě stříkané izolace se nabízí také foukaná izolace střechy, která může být na bázi celulózy.

Foukaná izolace jako taková je dnes velmi oblíbená. Důvodem toho jsou její přednosti a benefity, které neznají konce. Jak již bylo zmíněno, může být na mnoha bázích. Bývá na bázi minerální vlny, na bázi polystyrenu nebo na bázi zmiňované celulózy. A právě o ní se pojďme bavit.

Skvělé tepelně izolační vlastnosti

Foukaná celulózová izolace se používá při novostavbách, ale také při renovacích budov. Aplikuje se foukáním s pomocí stroje například do střešní šikminy, také na snížené podhledy nebo na horní mezipodlažní stropy. Také se využívá jako fasádní izolace nebo izolace vnitřních stěn. Vyrovnává zásobníky i instalační šachty.

Jejími hlavními benefity jsou tepelně izolační vlastnosti, které jsou opravdu skvělé. Navíc umí zlepšit akustiku stavební konstrukce a chrání budovy nejen před chladem, ale v létě před jejich přehřátím.

V oblasti protipožární ochrany

Věděli jste, že celulózová foukaná izolace se stále častěji používá v oblasti protipožární ochrany? Je šetrná k životnímu prostředí a dokáže šetřit i topnou energii, také energii při samotné výrobě hmoty.

Co nabízí především je vysoká úspora. Díky foukané izolaci se může navrátit až padesát procent nákladů. A to znamená, že návratnost investice je opravdu velmi rychlá. Odhaduje se na tři léta maximálně. I když to tedy z počátku bude možná čára přes rodinný rozpočet z dlouhodobého hlediska to do keramického prasátka spíše přispěje nějakou tou nemalou korunou.

https://pixabay.com/cs/photos/housebuilding-nov%c3%a1-budova-m%c3%adsto-1407499/
Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *