Koruna oslabila. Krize také snížila cenu benzinu či nafty

V poslední době svět zažívá jednu obrovskou krizi, která však bude mít ještě horší podoby. Aktuálně se každá země na světě vypořádává s novým typem viru, který napadá jednoho obyvatele za druhým, mnohé dokonce zabíjí. Jelikož se zatím na nemoc nenachází lék, je takzvaný koronavirus obrovskou hrozbou, jehož šíření je třeba zastavit. Zatím se však daří viru nás doslova demolovat. Virus má na svědomí pokles na burze, také má na svědomí oslabení koruny, která v uplynulých měsících podle kurzovního lístku spíše sílila. Na druhou stranu lidé ocení, že koronavirus zpomaluje ekonomiku, což se projevuje ve zlevňování mnohých služeb. Například cena benzinu a nafty začíná klesat.

Do nedávna docházelo jenom ke zdražování. Zdražoval se nejen benzin a nafta, ale také nemovitosti, a to zejména v hlavním městě. Najednou však přišel nový typ onemocnění, se kterým se usilovně bojuje. A najednou začaly ceny všeho předraženého padat směrem dolů. Žně mají jen lékárny nebo obchody s potravinami či drogistickým zbožím.

Koruna nejslabší od roku 2017

I když se v posledních měsících dařilo koruně neustále sílit, přišla jedna nemoc a rázem je po postu. Koruna začala oslabovat, a to prakticky vůči jakékoli měně. Nejvíce oslabila vůči euru a dolaru. Ještě před pár týdny šlo koupit euro za 24-25 korun, nyní skočilo euro na 26,38 korun, což jen dokazuje to, že koruna je aktuálně nejslabší od roku 2017. Sledujte devizovou kalkulačku třeba na citfin.cz/devizova-kalkulacka/

Jak jsme zmínili, ke znehodnocení české měny došlo během pár dní, během kterých také došlo k největším propadům na tuzemských i zahraničních burzách. Takové propady, za jakými dnes stojí nový typ viru, burzy nepamatují dlouhá léta.

Jak to bude dál?

Zejména investoři se dotazují, jak to bude dál, co člověk má dál čekat. Zatím se však můžeme spolehnout na jediné, a sice že přijde recese, tudíž ekonomická krize, o které se však ještě nemůže konstatovat, jaký může mít průběh.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *