website statistics _uacct = UA-649561-2urchinTracker()

Zajímavé možnosti uložení peněz? Investice do alkoholu

Investice nabízejí opravdu různé možnosti toho, jak můžeme zhodnotit své peníze. Někdo obchoduje na finančních trzích, jiný zvolí raději drahé kovy. Jsou ale i další možnosti, jak vydělat. Jaké to jsou? Je to investice do alkoholu. Samozřejmě je chybné se domnívat, že si v běžném obchodě nakoupíme několik dražších lahví a za několik let je prodáme se ziskem. Tomuto, stejně jako jinému odvětví je třeba rozumět. Pokud vás zajímá, podívejme se společně blíže na to, jakou cestou se vydat.

Contents

Jak by měla investice do alkoholu vypadat?

Jak jsme si již zmínili, běžná lahev koupená v obchodě rozhodně nebude cestou, kterou bychom se v rámci svých investic měli vydat. Je tomu právě naopak. Dnes se tomuto segmentu dotýkají nápoje, které můžeme označit jako superprémiové. Tedy v podstatě to nejlepší na trhu, co kdy bylo vyrobeno. Pokud bychom se podívali na několik ukázek, o kterých konkrétně mluvíme, jedná se například o:

  • Limitované Bacardi 150 let
  • Medailová lahev Jack Daniel’s
  • Glenfiddich 37

Jak je patrné, jedná se především o takové lahve, které jsou spojeny s limitovanými edicemi. Pokud vás zajímá, za kolik můžete dané trio pořídit, tak u prvních dvou to jsou desítky tisíc. U poslední statisíce. Nyní se však cena odhaduje na miliony.

Investice do alkoholu je často spjata s whisky

Nyní se podívejme na konkrétní možnosti investic. Velmi častým příkladem je to, že se jedná o investice do whisky. Z jakého důvodu je investice do alkoholu spojena s tímto nápojem? Jedná se o velmi ušlechtilý nápoj, který má jméno a oblibu po celém světě. To je logicky spojeno také s případným dostatkem zájemců, kteří by měli právě o naši limitovanou lahev zájem. Někdy můžeme čekat pár let, jindy to jsou desítky.

Poměrně velkou výhodou daného segmentu je třeba to, že cena daných lahví není zase až tak vysoká. Někdy může být v řádech tisíců nebo nižších desetitisíců. A to v závislosti na době, kdy je kupujeme. Ideální doba je tedy ve chvíli, kdy je lahev uváděna na trh. S každou spotřebovanou cena té naší klesá.

Láká také víno

Další investice do alkoholu je dnes také velmi lákavá. Jde o víno. A to z toho důvodu, že se taktéž jedná o celosvětově rozšířený nápoj, který má velmi dlouhou tradici. Zde však můžeme narazit na problém s tím, že ne vždy dokážeme správně identifikovat konkrétní hodnotu lahve. Proč? Jelikož těch, které jsou velmi drahé, je více než dost. To hlavní, co hraje roli, je například:

  • Ročník vína
  • Konkrétní vinařství
  • Počet aktuálně dostupných lahví
Investice do alkoholu může mít mnoho podob

Jelikož různých prestižních vinařství je dnes po světě více než dost, je lahví s hodnotou také velké množství. Na jednu stranu nám to sice může komplikovat výběr, ale na druhou stranu máme jistotu, že lze začít investovat i do levnějších variant. Zde mluvíme o jednotkách tisíců korun.

Jaké jsou další možnosti investic?

Není to jenom víno a whisky, která aktuálně dominuje. Pokud se podíváme i na další možnosti, je to určitě bourbon, stejně jako to může být vodka, nebo dnes stále oblíbenější rum. Chybět ale nesmí ani dosud ještě nezmíněný cognac. I zde, podobně jako u vína platí, že daný segment umožní investice i začátečníkům. Obvykle stačí jediné, a to pohlídat si nákup konkrétní lahve, která bude v limitované edici. Poté už ji jenom dobře uložit, neotvírat a počkat, až stoupne její hodnota.

Jsou rizika investování do alkoholu?

Samozřejmě že jsou. Stejně jako u jakýchkoliv jiných investic, je najdeme také tady. Tím největším rizikem je dnes neznalost trhu. Pokud spoléháme jenom na náš instinkt, velmi často uděláme chybu. Na druhou stranu stále něco hmatatelného vlastníme, co můžeme prodat za nákupní cenu, nebo pod cenou, popřípadě to můžeme vypít.

U mnohých investorů nastává také problém spojený s tím, že daný alkohol je pro ně až ohromným lákadlem. Zkrátka a jednoduše chtějí ochutnat, proč je vlastně daná lahev tak drahé. Jak se vyhnout tomuto problému? Bezpečnostní schránka, nervy na uzdě a v případě nových limitovaných lahví kupovat ihned po dvou. Jednu na reálné vypití a druhou jako budoucí investici. Jedině tak může být spojena samotná investice i se zajímavým prožitkem, který za to u alkoholu rozhodně také stojí.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *