website statistics _uacct = UA-649561-2urchinTracker()

Zlato jako investice, která nikdy nezažije bankrot

Investovat je v současné době velmi riskantní, tvrdí někteří. Na druhé straně jsou zde lidé, kteří naopak vědí, že jsou investice a investice. Zatímco jedny mohou být ovlivňovány okolnostmi, jiné jsou jistým stožárem i v nejistých časech. Do druhé skupiny patří i zlato, o kterém můžeme říct, že prakticky nikdy nezažije bankrot. Je s námi už od pradávna, dokonce kdysi se dle množství zlata tiskly peníze. Tím se zajišťovala jistá ochrana před inflací.

Investovat a rozmnožit své úspory

Investiční zlato, případně také investiční platina jsou možnosti, jak udržet hodnotu naspořených financí. Je sice pravdou, že v současné době inflace dosahuje takových hodnot jako nikdy dřív, a tak mluvíme spíše o pojistce proti tomu, aby nám inflace neukrojila z úspor příliš mnoho, přesto je to možnost, jak investovat bez zbytečně velkého rizika.

Na tom se ostatně shodují i odborníci a velcí investoři, kteří vědí, že právě zlato (což je rozdílné od ostatních investic) v době krize roste. V době všeobecné, nejen ekonomické prosperity stagnuje, v případě zlata je to zkrátka a dobře jinak. Podobně to mají maximálně vzácné poštovní známky, které však není tak snadné získat. U zlata je to krapet snazší.

Jistota v nejisté době

Pokud bychom zapátrali v nějakých pramenech, zjistili bychom, že nebylo příliš situací, kdy by zlato ztratilo na hodnotě, nebo dokonce na své kvalitě. A nezáleží na tom, jestli jsme se dívali do historie tradičních zlatých cihel, investičních mincí nebo slitků. Zkrátka a dobře je zlato jakási stabilita či jistota v nejisté době.

Je však důležité neudělat už při jeho pořizování zásadní chybu, a sice nenakoupit od neověřených prodejců. S příchodem krize a s logickým příchodem zvýšeného zájmu o zlato se na trzích rozprostřeli také ti, kteří zrovna nejsou profesionální ani féroví prodejci. V jejich zájmu bylo především prodat padělky a zbohatnout. Proto buďte při nákupu ostražití.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *