Investování se bojí většina lidí, proč?

Pokud budete mít své finanční prostředky čistě jen na bankovních účtech po dobu několika let, jejich hodnota se bude svým způsobem snižovat. Důvodem je totiž inflace, která každým rokem neustále roste, čímž se vlastně vaše peníze na bankovních účtech znehodnocují. Jestliže své finance chcete nechat vydělávat pro vás, měli byste se přestat bát investování.

Češi se bojí investovat

Češi mají strach z investování hlavně kvůli obávám, že by tak mohli přijít o všechny své finance. Raději je tedy nechávají ležet na svých bankovních účtech s tím, že ročně přijdou o nějaké procenta, protože inflace se opět změní. Kromě toho se v investicích nevyznají, a tak v případě zájmu dávají nejčastěji přednost například spořícím účtům, stavebnímu spoření nebo termínovanému vkladu. Vůbec jim však nedochází, že existují i další formy investování. Ano, musíte o nich vědět přinejmenším základní informace, ale vše se dá naučit. Jinými slovy na nic není pozdě, budete-li chtít.

Nejčastěji využívanou složkou peněz, když už se člověk pro investování rozhodne je spořící účet. Bohužel její výše vám nedokáže pokrýt ani základní procenta inflace. V praxi to znamená, že nad tímto produktem nevyděláte. Nebudete sice v takové ztrátě, jako kdybyste peníze měli na bankovním účtu, ale o výdělku mluvit taktéž nemůžeme. Ztratní budete bez problémů jedno procento, vše se odvíjí od vašeho výběru spořícího účtu. Jako finanční produkt se dá ovšem tento druh investování vyhodnotit jako znehodnocující.

Co vám může naopak vydělat peníze?

Finanční prostředky vám naopak může vydělávat zlato, stříbro, alkohol nebo bitcoin. V posledních letech se největší přednost dává bitcoinu a alkoholu, pokud se už člověk rozhodne investovat své finance. Přitom investování finančních prostředků může podstoupit každý, bez ohledu na to, jestli se jedná o zaměstnance nebo podnikatele. Musíte umět sice základy, ale ty se dají naučit, jak jste se mohli dočíst i v předchozích odstavcích. Další kroky už budou záviset na vás.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *