Je vaším cílem levná dovolená? Podívejte se, jak ušetřit

Mnoho lidí začíná plánovat dovolenou hned po skončení zimy. To proto, že už ve své práci mají jasno o tom, kdy mohou mít volno, stejně jako plánování realizují z toho důvodu, že mají jistotu mnoha volných termínů. Pokud je to i váš případ, jistě chcete, aby se vám povedla koupit levná dovolená. Jelikož jste na magazínu, který se věnuje financím, podívejte se na několik našich rad, které vám mohou pomoci ušetřit.

Soustřeďte se na first minute nabídky

Levná dovolená vás nemusí stát všechny úspory

Levná dovolená vás nemusí stát všechny úspory

Nyní je ta pravá doba, kdy si pořídit dovolenou v takzvané first minute akci. O čem to mluvíme? Nejedná se o nic jiného, než o slevu za takzvaný včasný nákup. Jelikož hlavní sezona vrcholí v měsících červenec a srpen, je aktuálně ta pravá doba, kdy zájezd first minute pořídit. A to proto, že do odjezdu zbývá stále několik měsíců. Když budeme ještě konkrétnější, tak musíme říci, že včasným nákupem je možné oproti ceníkovým cenám ušetřit i desítky procent. Taková levná dovolená se už může vyplatit.

Nezapomínejte také na last minute zájezdy

Ty jsou opak toho, co přináší first minute zájezdy. Last minute jsou také možností, jak může být pořízena levná dovolená. Jde o nákup, který je doslova na poslední chvíli. Někdy týdny, ale i dny před odjezdem. Pokud mají cestovní kanceláře ještě volná místa, snaží se je udat tím, že nabídnou vysoké slevy. Díky tomu vydělají, nebo neprodělají, či neprodělají tolik. Pro toho, komu nevadí čekat doslova na poslední chvíli, je to ideální možnost, jak ušetřit i desítky procent. Tento postup má ale i svá negativa. O jaké se jedná?

  • Nebudou volné všechny hotely
  • Zbývají jenom některé volné termíny
  • Vše může být kompletně vyprodáno

Je tedy dobré nabídku sledovat s předstihem a na last minutek čekat. Pokud však uvidíte, že se zájezdy výrazně vyprodávají, je ideální chvíle k nákupu, jelikož v případě delšího čekání na vás skutečně nemusí volný termín zůstat.

Levná dovolená je také ta, která je od nejvýhodnější CK

Pokud se rozhodnete pro nákup u cestovní kanceláře, je třeba říci, že ta vybraná rozhodně není jediná. Aby byla vybrána opravdu levná dovolená, tak vám doporučujeme si ceny u cestovních kanceláří porovnat. To znamená, že byste si měli porovnat stejný hotel a stejný termín napříč ostatními cestovními kancelářemi. Někde se ceny mohou lišit o stovky, jinde třeba o tisíce korun. Ušetříte tedy jenom tím, že zájezd koupíte na tom správném místě.

Dobrou volbou jsou v tomto ohledu různé cestovní agentury. Ty, které mají online vyhledávače, vám umožní najít si jak konkrétní hotel, tak vám umožní najít si také konkrétní termín. A jelikož uvidíte různé ceny od různých cestovních kanceláří, můžete jednoduše koupit takový zájezd, který bude tím nejvýhodnějším. Navíc většina velkých cestovních agentur si bere provize přímo od CK. To znamená, že vám prodá zájezdy za stejné ceny, jako byste je pořídili přímo v jednání s konkrétní cestovní kanceláří.

Levná dovolená na vlastní pěst? Proč ne

Pamatujte, že kdykoliv budete dovolenou kupovat prostřednictvím cestovní kanceláře, tak musíte počítat s tím, že ta si vezme nějakou provizi, o kterou bude zájezd navýšen. Na druhou stranu můžete očekávat doprovodné služby, jako zajištění všech potřebných věcí, stejně jako to mohou být i služby delegáta.

Pokud je vaším cílem opravdu levná dovolená, tak může být na místě to, že se rozhodnete pro její koupi takzvaně na vlastní pěst. A to tak, že si naplánujete cestu a následně si sami domluvíte ubytování. To dnes není nic složitého, jelikož to lze realizovat:

  • Přes rezervační systémy typu Booking a Airbnb
  • Klasickým kontaktem na webu
  • Na místě, takzvaně na blind

Nemusí to být jenom hlavní sezona

Mnoho lidí zastává názor, že na dovolenou se musí jet jenom v hlavní sezoně. Tedy v měsících, kterými je u běžných destinací červenec a srpen. Toto si myslí většina lidí a tak toho hoteliéři i cestovní kanceláře využívají. V tuto dobu jsou ceny nejvyšší. Ne vždy je to ale nutné jet jenom v tomto termínu. Musíme říci, že stačí týden až čtrnáct dní před začátkem hlavní sezony, nebo stejné období po ní. Počasí bude stále velmi dobré, lidé méně a ceny podstatně nižší. Zatímco v hlavní sezoně by byla potřeba i půjčka, mimo sezonu můžete uskutečnit dovolenou, a ještě vám z vašeho rozpočtu nějaké ty peníze zbudou.

Volte cenově dostupnější země

Když je cílem levná dovolená, je třeba přihlédnout i k tomu, kde je nejlevněji. Tam je dobré směřovat svůj zájem. Obecně musíme říci, je že celkem draho je třeba ve Francii., Španělsku, nebo Portugalsku. Naopak mezi levné evropské země patří Bulharsko, nebo Řecko. A pokud vám stačí i apartmán bez jídla, může dobře vycházet Chorvatsko, nebo Itálie. Oblíbený cíl turistů z České republiky, kteří tyto země navštěvují pravidelně, nejčastěji autobusem, nebo vlastním vozem.

Kdo hledá dovolenou letecky, s all inclusive stravováním, toho zaručeně nezklame sever Afriky. A to třeba zajímavé Tunisko, nebo ráj milovníků potápění, kterým je Egypt. Zajímavé je ale i Turecko, které se dostává poslední roky opět do popředí. V daných zemích vás může vyjít týdenní dovolená se vším všudy třeba jenom na pár tisíc korun. To už je dobrý důvod, proč nesedět doma, i když máte rozpočet značně omezený.

Rate this post

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 200 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *