Ušetřete při vytápění domu: Obyčejné dřevo lze výhodně nahradit dřevěnými briketami

Mnozí z vás dodnes ve svých rodinných domech, chatách a chalupách topí nasekaným a usušeným dřevem, což však nemusí být zrovna výhodné. Daleko více se mohou vyplatit dřevěné brikety.

Proč raději investovat do dřevěných briket než do klasického dřeva?

Pokud zvolíte dřevěné brikety, máte jistotu, že topení s nimi bude velmi účinné. Brikety ze dřeva jsou totiž v tomto směru daleko efektivnější nežli klasické nasekané dřevo. Při jejich výrobě, kdy se lisují pod vysokým tlakem do forem charakteristických válečků, se dbá na to, aby byly dokonale vysušené. K vám jako zákazníkům se tak již dostanou ve stavu, kdy je lze okamžitě použít. Minimální vlhkost zajišťuje ideální hoření a jeho velkou intenzitu, což snižuje spotřebu paliva. Klasické dřevo nejprve musíte nechat řádně usušit, což trvá klidně až 2 roky. Ani poté ale není tak dokonale suché jako kupované dřevěné brikety, takže logicky nemůže mít stejně dobrou výhřevnost a spotřebujete jej více, což se negativně projeví ve vaší peněžence. Zvláště tehdy, nemáte-li k dispozici dřevo z vlastních zdrojů a musíte ho také kupovat.

Dřevěné brikety jsou ekologičtější nežli „obyčejné“ dřevo. Tím, že lépe hoří a je perfektně suché, dochází při spalování ke vzniku jen naprostého minima škodlivých látek, jež mají negativní vliv na životní prostředí a následně také lidské zdraví. Jestliže navíc používáte kvalitní kotel a máte v pořádku komínový systém, dá se říci, že je topení dřevěnými briketami skutečně ekologicky výhodným řešením.

Jak je to s cenou?

Dřevěné brikety vás nevyjdou nijak draho. Za necelou tunu na paletě dáte dnes kolem 5 – 6 tisíc v závislosti na typu dřeva, z něhož se brikety vyrábějí. Průměrná spotřeba u běžného rodinného domu pak za jednu topnou sezonu činí asi 4 – 6 tun materiálu. Sami si tak lehce spočítáte, na kolik peněz vás topení dřevěnými briketami vyjde.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *