Co pro vás znamená sídlo v Praze

V posledních letech stoupá poptávka po založení firmy s pražským sídlem. Proč se k tomu podnikatelé uchylují a jaké mají v této oblasti podnikatelé možnosti?

Malá pravděpodobnost finanční kontroly jako hlavní motiv

Hlavním důvodem, proč podnikatelé zakládají své firmy v Praze, je malá pravděpodobnost kontroly ze strany finančního úřadu – četnost kontrol závisí totiž na množství subjektů registrovaných v dané lokalitě a v Praze je největší koncentrace firem, a to i těch, které mají velmi složitou strukturu.

Podle provedených průzkumů je nejmenší pravděpodobnost kontroly za celou Českou republiku v Praze 2 (a obecně ve většině pražských městských částí). Firma sídlící na těchto adresách nemusí kontrolou vůbec projít, protože se v jejich případě může jednat o průměrný interval dvou po sobě následujících kontrol v řádech stovek let.

Klid od finančního úřadu však není jediný důvod, proč si založit firmu v Praze. Které další důvody k tomuto kroku podnikatele vedou?

Proč se vyplatí virtuální sídlo

Důvodů, proč sídlit v Praze, je celá řada. Pokud si ale máte v Praze zaplatit regulérní pronájem kanceláře a asistentský servis, může vás takové sídlo přijít na pěkně draho, a ne každý, a zvláště ne začínající podnikatel, si může takové náklady dovolit. Navíc existují profese, které nepotřebují kancelář využívat stále, stačilo by jim pár hodin v týdnu.

Řešením je virtuální sídlo – jedná se o naprosto legální způsob, jak si od specializované společnosti zprostředkovávající virtuální sídla pronajmete za měsíční poplatek registraci na vámi zvolené pražské adrese. Co za poplatek v řádu stokorun získáte?

Kromě toho, že bude sídlo vaší firmy uvedeno na zpravidla prestižní pražské adrese, získáte i služby profesionální asistentky, která bude přijímat vaše hovory a přepojovat je do vaší provozovny. Je jedno, že podnikáte z vesničky na Severní Moravě, vaše společnost bude působit důvěryhodněji, pokud budete mít pražskou adresu.

Další výhodou mít sídlo v Praze je, že si do vašeho virtuálního sídla samozřejmě můžete nechat zasílat poštu, kterou může v případě potřeby personál přeposlat jinam. Virtuální sídlo je tedy registrační i doručovací adresou, a na témže místě jako vy bude sídlit pravděpodobně více než desítka jiných firem.

Pokud budete potřebovat, můžete v rámci virtuálního sídla využít i kancelářské nebo reprezentativní prostory, případně potřebnou techniku pro prezentace nebo obchodní jednání. Některé společnosti dokonce nabízejí i pronájem kanceláře na určité dny nebo hodiny – pro začínající podnikatele se jedná o nesporný benefit. Virtuální sídlo také vytrhne trn z paty těm podnikatelům, kteří nemohou mít sídlo své firmy v místě provozovny.

Jediná věc, na kterou je třeba si dát pozor, je tzv. delegace místní příslušnosti – pokud finanční úřad pojme podezření, že máte virtuální sídlo pouze účelově kvůli pravděpodobnosti finanční kontroly, může podnikatele vrátit do působnosti úřadu, k němuž spadal dříve.

4/5 - (1 vote)

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *