Tesco půjčka

Když se řekne Tesco, většina lidí si pochopitelně představí známý obchodní řetězec. Je to celkem pochopitelné, jelikož ten je tím nejznámějším, co dělá tuto značku značkou. Opomíjet ale nelze ani to, že společnost působí i v jiných oblastech. Známý je třeba mobilní operátor, ale i finanční služby. A je to právě Tesco půjčka, na kterou se v naší recenzi musíme zaměřit a tak zjistit, jaké má výhody i nevýhody.

Contents

Úroky

Pokud je něco, co je u půjčky velmi důležité, tak to je úroková sazba. Tesco půjčka sice spadá do segmentu nebankovních úvěrů, ale to nutně neznamená, že by úrokové sazby byly velmi vysoké. Je tomu spíše naopak. Pokud se podíváme na výši úrokové sazby, se kterou je tento nebankovní poskytovatel spojován, tak daná sazba začíná již na hodnotě 8,8 procenta. To je v nebankovním, ale dokonce i v bankovním segmentu celkem lákavou nabídkou.

Roli, jak velká úroková sazba bude určená pro konkrétního klienta, však má i charakteristika, jakou bude Tesco půjčka mít. Můžeme se podívat třeba na reprezentativní příklad na webu, který ukazuje, že úrok může být při zvolené kombinaci třeba i 15 procent. Při výběru online však lze jasně a přesně vidět jeho hodnotu, což je plus.

Charakteristika půjčky

Základem je to, že je Tesco půjčka patří do nebankovního segmentu. Dále je s ohledem na charakteristiku třeba říci také to, že je to půjčka spotřebitelská. Tedy jeden z klasických úvěrových produktů, čemuž odpovídá i jeho charakteristika. Zájemci si tak mohou požádat o sumu, která začíná na desítkách tisících a končí na částce, která se pohybuje ve statisících.

Stejně jako jakákoliv jiná spotřebitelská půjčka, tak i Tesco půjčka umožní zvolit si délky splácení ve formě měsíčních splátek. Zde nesmíme opomíjet jeden problém spojený s nejkratší dobou splatnosti. Zatímco u konkurence není problém ty nejmenší úvěry splácet jenom pár měsíců, zde je třeba počítat s tím, že nejkratší dobou jsou tři roky. A jak je to se shrnutím charakteristiky?

  • Výše dostupné částky: 20 000 – 500 000 Kč
  • Splatnost: 36 – 96 měsíců
  • Možnosti využití: neúčelová půjčka

Podmínky půjčky

Jsou poměrně jednoduché. Stejně jako u většiny nebankovních spotřebitelských půjček, tak i zde hraje primární roli to, jaký příjem má konkrétní žadatel. Čím je příjem vyšší, tím na lepší sumu lze dosáhnout. Co rozhodně není nutné, to je ručení jak movitým, tak i nemovitým majetkem. Když se podíváme na souhrn dalších podmínek, jsou takové:

  • Nutnost dosažení plnoletosti
  • Povinnost vlastnit bankovní účet
  • Příjem musí být pravidelný a trvalý

Mezi podmínky půjčky patří i povinnost si o ni požádat. Zde musíme říci, že je to možné online, nebo telefonicky. V takovém případě je ale nutné počítat s tím, že maximální získaná suma nebude zmíněných 500 000 Kč, ale maximálně poloviční. Maximum lze získat jenom v případě, kdy bude žádost realizována na stánku finančních služeb v konkrétním obchodě Tesco.

Rychlost vyřízení

Roli zde hraje hlavně to, s jakou rychlostí budou doloženy všechny dokumenty, které se týkají především příjmu. Také nezapomínejme na to, že je v rámci žádosti kontrolován i registr. A to může výrazně prodloužit celou dobu vyřízení. Na druhou stranu ale platí, že prvotní informace o poskytnutí nebo neposkytnutí úvěru lze získat za pár desítek minut. Při osobní žádosti lze zamířit ke státku a získat informace o prvotním vyhodnocení.

Shrnutí

Tesco půjčka rozhodně láká na startovní úrok, i když ten reálný může být v závislosti na kombinaci výrazně vyšší. Určitě zaujme i výše maximální částky, která je neúčelová a činí celých 500 000 Kč. Negativem je rozhodně minimální délka splatnosti, která je i u desetitisícových úvěrů tříletá. Co však Tesco půjčka nabídne na rozdíl od konkurence, to jsou výhody do budoucna. Je to nejenom pojištění schopnosti splácet, ale je to i možnost dokladu splátek, stejně jako lze měnit i jejich výše. Potěšeni budou také ti, kteří mají Clubcard, který s půjčkou získávají body navíc.

Rate this post

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *